۱۳/جمادى الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۱۰/۲۶ یکشنبه

صبح قزوین چگونه یک گوشی را ردیابی کنیم؟
کد خبر: ۳۵۴۰۴۷ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۹/۹ ساعت: ۱۱:۱۹ ↗ لینک کوتاه

مراحلی ساده برای ردیابی تلفن

چگونه یک گوشی را ردیابی کنیم؟

ردیابی شماره تلفن یکی از سوال های پر تکراراست. مردم اغلب می پرسند که آیا می توانند تلفن خود را ردیابی کنند یا اینکه آیا شخص دیگری می تواند تلفن آنها را ردیابی کند.

چگونه یک گوشی را ردیابی کنیم؟
 

به گزارش سرویس علم وفناوری صبح قزوین، شماره IMEI روی گوشی یکی از شناسه های کلیدی دستگاه است. شماره IMEI چیزی است که در صورت گم شدن گوشی به پیدا کردن آن کمک می کند. از پورتال IMEI می توان برای ردیابی گوشی شما استفاده کرد، به این ترتیب پلیس گوشی دزدیده شده یا گم شده را پیدا می کند. از آنجایی که هر تلفن دارای یک شماره IMEI منحصر به فرد است، می توان آن را با استفاده از آن پیدا یا ردیابی کرد.

چگونه یک شماره تلفن را به صورت رایگان ردیابی کنیم؟

چندین برنامه ردیابی گوشی در گوگل پلی و اپ استور وجود دارد که به شما کمک می کند گوشی خود را ردیابی کنید. برای این کار باید شماره تلفن ارائه شده توسط ارائه دهنده شبکه خود را وارد کنید. در صورتی که گوشی خود را گم کرده باشید، سیم کارت شما ممکن است دور انداخته شود و این روش بی فایده شود.

چگونه موقعیت مکانی تلفن را ردیابی کنیم؟

امروزه هر دو پلتفرم اندروید و iOS راه های آسانی برای یافتن موقعیت مکانی گوشی شما ارائه می دهند. در تلفن اندرویدی، می‌توانید موقعیت مکانی تلفن را با استفاده از نقشه‌های گوگل ردیابی کنید. همچنین می‌توانید از Find My Device در Android و Find My Phone در iPhone برای ردیابی موقعیت مکانی خود استفاده کنید. برای ردیابی موقعیت گوشی باید اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.

چگونه گوشی خاموش را ردیابی کنیم؟

تنها می تاوان تلفن های آیفون را در صورت خاموش بودن ردیابی کرد. در اینجا یک ویژگی به نام مکان بلوتوث دارید که به شما امکان می دهد آیفون خود را پیدا کنید. خواه باتری آیفون از بین رفته باشد یا به اینترنت متصل نباشد؛ همچنان می‌توانید مکان گوشی را ردیابی کنید. توجه داشته باشید، این فقط در آیفون امکان پذیر است.

چگونه یک گوشی را بدون اتصال داده ردیابی کنیم؟

این امکان در هر دو دستگاه اندروید و آیفون وجود دارد. چندین برنامه mapping می توانند گوشی را بدون شبکه داده ردیابی کنند. این به این دلیل است که سنسور GPS در تلفن ما دو روش برای ردیابی موقعیت مکانی ما دارد، که شامل GPS کمکی می شود که از موقعیت مکانی یک شهر مجاور (زمانی که به شبکه داده متصل نیستید) استفاده می کند. با استفاده از این ویژگی می توانید یک تلفن را بدون اتصال داده ردیابی کنید.

چگونه محل تماس تلفنی را ردیابی کنیم؟

می توانید مکان تماس تلفنی را از طریق یک برنامه ردیابی کنید. برنامه در اینجا از شماره IMEI و GPS گوشی برای یافتن مکان تماس تلفنی استفاده می کند. در اینجا، برنامه ها از نزدیکترین دکل تلفن همراه استفاده می کنند که برای برقراری تماس تلفنی استفاده شده است. این به فرد امکان می دهد مکان تماس تلفنی را ردیابی کند.

چگونه با استفاده از نقشه گوگل گوشی را ردیابی کنیم؟

همانطور که قبلا ذکر شد، می توانید یک گوشی را با استفاده از نقشه گوگل در گوشی اندروید خود ردیابی کنید. اما برای این کار ابتدا باید اپلیکیشن Find My Device را پیدا کنید که به ردیابی گوشی کمک می کند. در اینجا چند پیش نیاز وجود دارد؛ برای مثال باید وارد حساب Google خود شوید که به تلفن شما مرتبط است.

به طور کلی، ردیابی تلفن شما چندان پیچیده نیست. با این حال، برای ایمن نگه داشتن همه، باید چند اطلاعات کلیدی برای ردیابی تلفن ارائه دهید. شماره IMEI، شماره تلفن شما، حساب مرتبط و سایر جزئیات برای ردیابی تلفن بسیار مهم هستند. از آنجایی که فقط کاربران/صاحبان گوشی این جزئیات را دارند، این راه ها به حفظ امنیت و محافظت کمک می‌کند. این مراحل زمانی که گوشی را گم کرده اید و باید آن را پیدا کنید بسیار مفید است.
انتهای پیام/1404

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان