۲۱/شوّال/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۳/۰۱ یکشنبه

صبح قزوین واکسیناسیون ۶۹درصدی مردم تاکستان علیه کرونا
کد خبر: ۳۵۴۰۳۳ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۹/۹ ساعت: ۸:۲۵ ↗ لینک کوتاه

فرماندار تاکستان خبر داد

واکسیناسیون ۶۹درصدی مردم تاکستان علیه کرونا/بیش از ۲۲۰هزار دُز واکسن تزریق شد

رضا طاهری گفت: در مجموع ۲۲۷هزار و ۳۸۰ دُز واکسن کرونا در شهرستان تاکستان تزریق شده، ۱۲۳هزار و ۶ دُز واکسن در نوبت اول و ۱۰۲هزار و ۶۶۱ دُز در نوبت دوم می‌باشد.

واکسیناسیون ۶۹درصدی مردم تاکستان علیه کرونا
رضا طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت صبح قزوین، با اشاره به آخرین وضعیت روند واکسیناسیون کرونا در تاکستان اظهار کرد: در مجموع ۲۲۷هزار و ۳۸۰ دُز واکسن کرونا در این شهرستان تزریق شده که شامل ۱۲۳ هزار و ۶ دُز واکسن در نوبت اول، ۱۰۲هزار و ۶۶۱ دُز در نوبت دوم و ۱۴۹۶ دز واکسن نیز در مرحله سوم می‌باشد.
 
وی افزود: ۸۲درصد از جمعیت بالای ۱۲سال شهرستان تاکستان مرحله اول واکسن کرونا را دریافت کرده و ۶۹درصد نیز هر دو دُز اول و دوم را تزریق کرده‌اند.

تاکستان در وضعیت زردکرونایی قرار دارد
 
فرماندار تاکستان تصریح کرد: شهرستان تاکستان هم اکنون به لحاظ رنگ‌بندی کرونایی همچون سایر شهرهای استان در وضعیت زرد قرار دارد؛ حدود ۳۴ بیمار مبتلا به کرونا در دو بیمارستان این شهرستان بستری هستند که متاسفانه از این تعداد ۸نفر در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.
 
وی عنوان کرد: با توجه به قرار گرفتن در فصل سرما و هم‌زمانی شیوع بیماری آنفلوآنزا و کرونا، تفکیک این دو بیماری از هم دارای مشکل است؛ لذا حتی افراد مشکوک به کووید۱۹ هم با حساسیت بیشتری کنترل می‌شوند.

طاهری بیان کرد: تاکستان دارای دو مرکز واکسیناسیون است؛ ضمن اینکه در همه مراکز بهداشتی سطح شهر یعنی ۳مرکز جامع خدمات سلامت و مراکز درمانی بخش‌ها و خانه‌های بهداشت روستایی واکسیناسیون انجام می‌شود.

کاهش میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تاکستان 
 
وی ادامه داد: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرستان تاکستان نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده که این میزان در مراکز مختلف متفاوت است؛ میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مطب‌ها تا ۸۵درصد، مدارس ۷۰درصد و در رستوران‌ها حدود ۶۵درصد گزارش شده اما در مناطق اطراف تاکستان این میزان تا ۵۰درصد هم کاهش داشته است؛ به طور کلی میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی بین ۵۰ تا ۶۰ درصد ارزیابی می‌شود. 
 
این مقام مسئول در ادامه گفت: در مراکز روستایی و بعضی بخش‌ها نظیر اسفرورین آمار واکسیناسیون پایین‌تر از سایر نقاط است؛ درحالی که در برخی نقاط دیگر شهرستان آمار جمعیت واکسینه شده بالاست.
 
وی ابراز کرد: متاسفانه به دلیل تبلیغات نادرست و عدم اعتمادی که به واکسن کرونا وجود دارد میزان مشارکت در بعضی بخش‌ها و روستاها و بخش اسفرورین کمی پایین است که تلاش داریم با اجرای طرح "خانه به خانه" افرادی که تاکنون واکسینه نشدند واکسن کرونا را تزریق کنند.
 
طاهری در پایان عنوان کرد: طرح واکسیناسیون دانش‌آموزی هم در حال اجراست تا همه دانش‌آموزان واکسن کرونا را دریافت کنند.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان