۱۵/شوّال/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۲/۲۶ دوشنبه

صبح قزوین برگزاری اولین کارگاه ملی سلامت اجتماعی به میزبانی قزوین
کد خبر: ۳۵۴۰۳۲ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۹/۸ ساعت: ۱۴:۱۴ ↗ لینک کوتاه

دبیر شبکه سلامت اجتماعی جوانان کشور خبرداد

برگزاری اولین کارگاه ملی سلامت اجتماعی به میزبانی قزوین

محمدرضا جعفری میزوجی گفت: کارگاه شبکه سلامت اجتماعی به صورت تخصصی در سراسر کشور افتتاح می‌شود و روسای ۳۰ استانی که در این کارگاه حضور خواهند داشت بعد از فراگیری آموزش‌های لازم به شهر خود بازمی‌گردند و به صورت تخصصی کار خود را آغاز می‌کنند.

برگزاری اولین کارگاه ملی سلامت اجتماعی به میزبانی قزوین
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ محمدرضا جعفری میزوجی ظهر امروز در نشست خبری اولین کارگاه ملی شبکه سلامت اجتماعی مردم نهاد جوانان کشور که در معاونت جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین برگزار شد با اشاره به اینکه فعالیت این شبکه در مهرماه 1399 به طور رسمی کلید خورد؛ اظهار کرد: از زمان شروع فعالیت این شبکه تا به حال از سه هزار و 600 تشکل جوانان، یک هزار و 134 تشکل اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی افزود: از این تعداد 932 سمن تایید شده‌ و 330 سمن نیز به عنوان شورای مرکزی شبکه سلامت اجتماعی کشور انتخاب و در 30 استان فعالیت خود را راه‌اندازی کرده‌‌اند؛ همچنین 20 استان هم تمامی شهرستان‌های ممکن در حوزه سلامت اجتماعی را تاسیس نموده‌اند.

دبیر شبکه سلامت اجتماعی جوانان کشور با بیان اینکه اسفند سال 1399 اولین انتخابات سراسری شبکه سلامت اجتماعی کشور برگزار شد؛ گفت: از سال گذشته تا کنون حدودا بین 30 الی 40 برنامه مختلف در حوزه سلامت اجتماعی کشور برگزار شده که 10 مورد آن به صورت ملی بوده است.برگزاری 10 برنامه ملی در حوزه سلامت اجتماعی

جعفری میزوجی ادامه داد: کارگاه شبکه سلامت اجتماعی به صورت تخصصی در سراسر کشور افتتاح می‌شود و روسای 30 استانی که در این کارگاه حضور خواهند داشت بعد از فراگیری آموزش‌های لازم به شهر خود بازمی‌گردند و به صورت تخصصی کار خود را آغاز می‌کنند.

وی افزود: این کارگاه با حضور 400 نفر که 330 نفر از آنها به صورت مجازی شرکت خواهند کرد برگزار می‌شود؛ و هدف اصلی آن در حوزه سالم‌سازی اجتماعی است.

دبیر سلامت اجتماعی کشور تاکید کرد: باید به این نکته توجه داشت که ابعاد سلامت سه قسمت اجتماعی، روانی و جسمانی است؛ که حوزه روانی و جسمانی شاخه‌های مشخص خود را در حوزه بهداشت و درمان پیگیری می‌کنند و در حوزه اجتماعی نیز شبکه سلامت اجتماعی کار خود را انجام می‌دهد.

جعفری میزوجی در پایان با بیان اینکه سلامت اجتماعی دقیقا نقطه مقابل آسیب‌های اجتماعی است؛ گفت: یعنی اگر جامعه‌ای سالم باشد کمتر دچار آسیب اجتماعی می‌شود و اگر در جامعه آسیب وجود داشته باشد طبیعتا سلامت اجتماعی در خطر است.

انتهای پیام/۳۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان