۲۱/شوّال/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۳/۰۱ یکشنبه

صبح قزوین طرح "یاریگران زندگی" در ۵۰۴ مدرسه قزوین اجرا می‌شود
کد خبر: ۳۵۴۰۲۷ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۹/۸ ساعت: ۱۳:۴۶ ↗ لینک کوتاه

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان قزوین:

طرح "یاریگران زندگی" در ۵۰۴ مدرسه قزوین اجرا می‌شود

علی رحمانی گفت: طرح یاریگران زندگی با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد در ۵۰۴ مدرسه سطح استان قزوین با هماهنگی آموزش و پرورش اجرا می‌شود.

طرح "یاریگران زندگی" در ۵۰۴ مدرسه قزوین اجرا می‌شود
علی رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به اهمیت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در بین دانش‌آموزان اظهار کرد: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در قالب اجرای طرح "یاریگران زندگی" موضوع اعتیاد را به عنوان یک آسیب اجتماعی جدی پیگیری می‌کند.

وی افزود: طبق تفاهمنامه‌ای که ستاد مبارزه با موادمخدر با آموزش و پرورش منعقد کرده نیز طرح یاریگران زندگی در ۵۰۴ مدرسه استان قزوین اجرا می‌شود که بودجه‌های لازم هم تزریق شده است.

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان قزوین تصریح کرد: با توجه به نگرانی‌هایی که در حوزه شیوع موادمخدر در بین نوجوانان وجود دارد؛ در جشنواره دانش‌آموزی "نوجوان سالم" که با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برگزار می‌شود نیز اقدامات ارزشمندی در زمینه جلوگیری از گرایش به مصرف مواد صورت گرفته است.

خانواده نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی فرزندان دارد

وی عنوان کرد: اولیا در کنار معلمان نقش مهمی در بحث مراقبت از فرزندان برای جلوگیری از ورود به آسیب‌های اجتماعی دارند و دانش‌آموزان باید احساس کنند که مدرسه و والدین بر چگونگی رفتار آنان نظارت دارند.

رحمانی بیان کرد: تشکل‌های دانش‌آموزی، بسیج دانش‌آموزی و انجمن اسلامی مدارس هم نقش موثری در آگاهی بخشی و پیشگیری از ورود دانش‌آموزان به رفتارهای پرخطر دارند لذا باید از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم که خوشبختانه آنان نیز آمادگی کامل جهت ورود به این مباحث را دارند.

وی اضافه کرد: اکثر جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با محوریت مباحث پیشگیرانه در ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها برگزار می‌شود چراکه ما اعتقاد به امر پیشگیری داریم که در این راستا آموزش و پرورش شهرستان‌های آوج، تاکستان و آبیک و قزوین همکاری و تعامل خوبی دارند و این برنامه‌ها ادامه خواهد داشت تا بتوانیم از پتانسیل بالای این دستگاه در امر پیشگیری از شیوع مصرف مواد در بین دانش‌آموزان استفاده کنیم.

این مقام مسئول در پایان گفت: اگر در مسائل پرورشی و تربیتی با اجرای طرح نماد و یاریگران زندگی گام‌های محکم و دقیقی در مدارس برداشته شود قطعا در بحث آسیب‌‌های اجتماعی دانش‌آموزان دغدغه‌ای نخواهیم داشت.

انتهای پیام/۷۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان