۱۵/شوّال/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۲/۲۶ دوشنبه

صبح قزوین نگاه تجاری به بخش آموزش یک آسیب جدی است
کد خبر: ۳۵۴۰۰۹ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۹/۷ ساعت: ۱۶:۱۹ ↗ لینک کوتاه

استاندار قزوین:

نگاه تجاری به بخش آموزش یک آسیب جدی است

محمد مهدی اعلایی گفت: بخشی از آسیب‌های وارد شده به حوزه آموزش و پرورش به علت حضور افرادی است که نگاه اقتصادی و تجاری به بحث آموزش دارند که توزیع نامناسب امکانات و مغفول واقع شدن حوزه پرورش نیز از تبعات آن است.

نگاه تجاری به بخش آموزش یک آسیب جدی است
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ محمدمهدی اعلایی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان قزوین که ظهر امروز(یکشنبه) در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد؛ اظهار کرد: اهمیت آموزش و پرورش برکسی پوشیده نیست و مقوله‌ای مهم در حاکمیت هر کشوری به شمار می‌رود.

وی افزود: ما با یک سری مسائل و مشکلات مواجه هستیم که بعضی از آن طبیعی و نشات گرفته از سرعت بالای تغییرات در جوامع است و بخش دیگری از مشکلات حوزه آموزش و پرورش متاثر از سایر مولفه‌های اجتماعی و عمدتا مباحث اقتصادی است.

استاندار قزوین با بیان اینکه بخشی از مشکلات نیز ناشی از رفتارهای مدیریتی ما در گذشته است، تصریح کرد: توفیقات حاصل شده نتیجه مدیریت درست بوده و عدم دستیابی به توفیقات نیز از تصمیمات اشتباه نشات می‌گیرد.

اعتیاد مهمترین آسیب اجتماعی و عامل بسیاری از مشکلات جامعه است

وی عنوان کرد: همه کشورها در فرآیند گذار از دولتی بودن کامل به حوزه‌های خصوصی سازی و واگذاری امور، عمدتا آخرین حوزه‌هایی که واگذار کرده و از فرآیند برون سپاری دولتی استفاده نمی‌کنند؛ حوزه‌های آموزش و بهداشت است درحالیکه در کشور ما اولین حوزه‌هایی که در مسیر خصوصی سازی قرار گرفت حوزه بهداشت و آموزش بود.

اعلایی بیان کرد: بخشی از آسیب‌های وارد شده به حوزه آموزش و پرورش به علت حضور افرادی است که نگاه اقتصادی و تجاری به بحث آموزش دارند که توزیع نامناسب امکانات و مغفول واقع شدن حوزه پرورش نیز از تبعات آن است.

وی ابراز کرد: در شرایطی که مردم دولت کنونی را با یک امیدی برای اصلاح اساسی اشتباهات و رسیدگی به موضوعات اساسی مغفول مانده انتخاب کرده‌اند نیز تغییرات اساسی اتفاق بیفتد.

این مقام مسئول بیان کرد: عدالت آموزشی و موضوع پرورش از موضوعات مهمی است که مردم از دولت سیزدهم انتظار تحقق آن را دارند که باید با یک رویکرد اخلاقی و متکی به توانمندی‌های مثبت اجتماعی برای این مباحث برنامه‌ریزی داشت.

رویکرد مدیران تعیین کننده رفتار سازمانهاست

وی عنوان کرد: برخی از اطلاعات را علی‌رغم باورهای خود نباید محرمانه تلقی کنیم؛ چراکه وقتی خانواده‌ها در جریان این مسائل قرار بگیرند حساسیت آنان بیشتر می‌شود به طور مثال استان قزوین از حیث مصرف مواد مخدر در بین دانش‌آموزان رتبه ۱۰ کشور را دارد و خانواده‌ها با اشراف به این موضوع باید مراقبت کافی از فرزندانشان را داشته باشند.

اعلایی با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی خانواده‌ها ابراز کرد: موضوع آسیب‌های اجتماعی یک موضوع جدی بوده و فقط هم مربوط به مواد مخدر نیست اما یکی از بزرگترین آسیب‌های اجتماعی که علل بسیاری از مسائل دیگر به شمار می‌آید همین موضوع اعتیاد و مواد مخدر است.

وی در ادامه تاکید کرد: باید در حوزه معلمان خصوصا در مدارس غیردولتی توجه بیشتری به حوزه آموزش، صلاحیت و اهلیت و انتخاب معلمان داشته باشیم.

استاندار قزوین در پایان گفت: فضای اداره سازمان‌ها بیشتر مدیر محور است و رویکرد مدیران تعیین کننده رفتار سازمان‌هاست لذا باید در انتخاب مدیران مدارس از افراد باانگیزه، جوان، دلسوز و با انرژی و معتقد و مقید به رسالت پیامبرگونه معلمی استفاده شود.

انتهای پیام/۷۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان