۱۳/ذو القعدة/۱۴۴۴

-

۱۴۰۲/۰۳/۱۲ جمعه

صبح قزوین ۴۰۲صندوق قرض‌الحسنه اشتغالزایی در کشور راه‌اندازی شد
کد خبر: ۳۵۳۹۷۹ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۹/۶ ساعت: ۱۴:۲۰ ↗ لینک کوتاه

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور:

۴۰۲صندوق قرض‌الحسنه اشتغالزایی در کشور راه‌اندازی شد

سردار محمد زهرایی با بیان اینکه ۴۰۲ صندوق قرض‌الحسنه اشتغالزایی و ۱۵۰ تعاونی در کشور راه‌اندازی و افتتاح می‌شود؛ گفت: هم اکنون ۴۲ هزار گروه جهادی با حضور ۸۰۰ هزار جهادگر نسل گام دوم انقلاب در سراسر کشور خدمت رسانی کرده و در جنگ اقتصادی شرکت می‌کنند.

۴۰۲صندوق قرض‌الحسنه اشتغالزایی در کشور راه‌اندازی شد
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، سردار محمد زهرایی ظهر امروز در آئین افتتاح صندوق‌های قرض‌الحسنه تعاونی‌های اشتغال‌زا که در مسجد جامع روستای آقابابا از توابع شهرستان قزوین با حضور ریاست سازمان بسیج مستضعفین، رئیس سازمان بسیج سازندگی، رئیس صندوق کارآفرین امید کشور و معاون وزیر جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد، اظهار کرد: هم اکنون ۴۲ هزار گروه جهادی با حضور ۸۰۰ هزار جهادگر نسل گام دوم انقلاب در سراسر کشور خدمت رسانی کرده و در جنگ اقتصادی شرکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد فاصله بین ولایت و مردم است؛ اذعان کرد: در حال حاضر نوک پیکان جنگ اقتصادی به سمت تولیدکننده و فعالان این بخش است که باید از تولیدکنندگان حمایت و شرایط را برای آنها تسهیل‌ کنیم.

زهرایی با اشاره به اینکه بسیج تهدیدها را به فرصت تبدیل می‌کند، عنوان کرد: همچنان که در دفاع مقدس ایستادگی کردیم باید در جنگ تمام عیار اقتصادی به پاخیزیم و برای حمایت از تولیدکنندگان تلاش کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه ۴۰۲ صندوق قرض‌الحسنه اشتغالزایی و ۱۵۰ تعاونی در کشور راه‌اندازی و افتتاح می‌شود؛ گفت: باتوجه به اینکه قزوین در ایجاد صندوق‌های قرض‌الحسنه عملکرد قابل قبولی از خود ارائه کرده در مرحله بعدی ب صندوق‌های قرض‌الحسنه تعاونی اشتغالزا نیز در آن راه‌اندازی می‌شود.

راه‌اندازی ۳۸۰ صندوق قرض‌الحسنه توسط سازمان بسیج سازندگی

امیرعلی حسینیان نیز در این مراسم اظهار کرد: هفته بسیج را با رزمایش اقتدار بسیج شروع کردیم و امروز میزبان جهادگران در عرصه‌های مختلف هستیم.

وی افزود: ۳۸۰ صندوق قرض‌الحسنه در استان شکل گرفته که این صندوق‌ها بیش‌از ۱۹ هزار نفر عضو دارد که تاکنون بالغ بر ۱۸میلیارد تومان تسهیلات شناسایی و به اعضاء آن پرداخت شده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین عنوان کرد: برای ادامه و پایدار بودن فعالیت‌ صندوق‌ها با فعالان تعاونی تعامل و ۲۳ تعاونی در روستاهای استان نیز شکل گرفته است.

کمک بیش از ۳۰۰ میلیون تومانی خیرین قزوینی

حسینیانی ادامه داد: تاکنون ۳۱۰ میلیون تومان توسط خیرین به این صندوق‌ها کمک شده و مجموع موجودی حساب این صندوق‌ها به ۳۹ میلیارد تومان رسیده و توانستیم ۳هزار و ۴۲۴ مورد فرصت شغلی فراهم نماییم.

وی یادآور شد: داربستی کردن باغات انگور، پرورش قارچ خوراکی، پرورش ماکیان، پرورش شترمرغ بومی، محصولات گلخانه‌ای، پرورش آبزیان، گیاهان دارویی، پرورش زنبور عسل، پرورش دام سبک و سنگین، بسته‌بندی، روغن‌گیری دانه‌های روغنی،اسانس‌گیری، رب و عصاره، ترشی و شوریجات، مربا و شربت، خشک کردن محصولات کشاورزی، صنایع دستی، قالی‌بافی، فرآوری زیتون و انگور از جمله عناوین و اشتغال ایجاد شده و مورد حمایت در این صندوق‌های قرض‌الحسنه است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین در پایان گفت: همچنین با همکاری مشترک صندوق کارآفرینی امیر به منظور حمایت از صندوق‌های قرض‌الحسنه اشتغالزا بسیج سازندگی، ۲۰ صندوق برتر در سطح استان مورد حمایت قرار گرفته و جمعا مبلغ ۲۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار آن‌ها قرار گرفته است.

انتهای پیام/۴۰۰۶

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان