۱۳/ذو القعدة/۱۴۴۴

-

۱۴۰۲/۰۳/۱۲ جمعه

صبح قزوین اهتمام جدی دولت سیزدهم در واکسیناسیون کرونا منجر به کاهش تلفات شد
کد خبر: ۳۵۳۹۱۱ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۸/۲۶ ساعت: ۱۰:۴۰ ↗ لینک کوتاه

دبیر کمیسیون بهداشت مجلس:

اهتمام جدی دولت سیزدهم در واکسیناسیون کرونا منجر به کاهش تلفات شد

فاطمه محمدبیگی گفت: تمهیدات خوبی که دولت اندیشید موجب شد تا دستیابی به واکسیناسیون عمومی حداکثری صورت بگیرد که البته این امر نشان‌دهنده میزان مشارکت و اعتماد بالای مردم با دولت در این زمینه است.

اهتمام جدی دولت سیزدهم در واکسیناسیون کرونا منجر به کاهش تلفات شد
فاطمه محمدبیگی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به تامین انواع واکسن از منابع داخلی و خارج کشور و تسریع در روند واکسیناسیون اظهار کرد: باوجود اینکه واکسیناسیون کرونا در کشور ما نسبت به کشورهای دیگر با تاخیر آغاز شد اما خوشبختانه به همت دولت سیزدهم واکسیناسیون عمومی سرعت گرفت و همین امر موجب شد اکنون در رتبه‌های بالایی در مقایسه با کشورهای پیشرفته قرار گیریم.

وی افزود: تمهیدات خوبی که دولت اندیشید موجب شد تا دستیابی به واکسیناسیون حداکثری صورت بگیرد که البته این امر نشان‌دهنده میزان مشارکت و اعتماد بالای مردم با دولت در این زمینه است.

اهمیت اجرای طرح قرنطینه هوشمند برای قطع زنجیره انتقال کرونا

نماینده مردم قزوین در مجلس تصریح کرد: بیشترین آمار مرگ و میر رخ داده در اثر کرونا متاسفانه در بین اشخاصی است که تمایلی به دریافت واکسن ندارند.

وی عنوان کرد: بدون تردید مشارکت بالای مردم در روند واکسیناسیون می‌تواند سبب کنترل چرخه انتقال این بیماری باشد؛ البته باید گفت که واکسیناسیون عمومی لازم است اما کافی نیست چراکه اولا باید تعداد زیادی از افراد جامعه واکسینه شوند و ثانیا نیازمند اجرای دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی، رعایت فاصله‌ گذاری اجتماعی و کنترل تجمعات برای ریشه‌کنی کرونا هستیم.

محمدبیگی گفت: بنا بر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تا کنون حدود ۵۷ میلیون و ۲۴۸ هزار و ۱۳ نفر دُز اول، ۴۶ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۱۲۵ نفر دُز دوم و ۹۲۱ هزار و ۴۴۰ نفر دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۰۴ میلیون و ۲۸۴ هزار و ۵۷۸ دُز رسید.

دبیر کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به طرح قرنطینه هوشمند در کشور تاکید کرد: اگر طرح قرنطینه هوشمند بدرستی و در زمان مناسب اجرا شود می‌توان امیدوار بود که چرخه انتقال این بیماری را کنترل شود؛ البته نیاز است سازوکار مناسب برای تفکیک افراد واکسینه شده از سایر تدبیر شود.

انتهای پیام/۷۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان