۱۶/جمادى الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۱۰/۲۹ چهارشنبه

صبح قزوین ارتباط الکترونیکی میان دادگستری و نیروی انتظامی استان برقرار شد
کد خبر: ۳۵۳۸۹۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۹/۲ ساعت: ۱۰:۵۳ ↗ لینک کوتاه

دادستان عمومی و انقلاب قزوین:

ارتباط الکترونیکی میان دادگستری و نیروی انتظامی استان برقرار شد

محمد قاسمی از ایجاد بستر ارتباط الکترونیکی و دوسویه میان قوه قضاییه و نیروی انتظامی خبر داد و افزود گفت: ایجاد سامانه ثنا و ابلاغ الکترونیکی بسیاری از مشکلات در روند رسیدگی به پرونده‌ها را کاهش داده است.

ارتباط الکترونیکی میان دادگستری و نیروی انتظامی استان برقرار شد
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ محمد قاسمی ظهر امروز (یکشنبه) در همایش روسا و فرماندهان کلانتری و پاسگاه‌های انتظامی استان قزوین که در محل ستاد فرماندهی استان برگزار شد، با اشاره به اینکه دستگاه قضایی و نیروی انتظامی یک ارتباط گسترده و پیوسته دارند، اظهار کرد: دو مجموعه نیروی انتظامی و دستگاه قضایی بدون هم‌افزایی و تعامل با یکدیگر نمی‌توانند در ایفای ماموریت‌های خود موفق عمل کنند.

وی با بیان اینکه تامین امنیت شهروندان وظیفه اصلی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی است، افزود: اقدامات مناسبی توسط دستگاه قضایی طی چند سال گذشته در راستای حل مشکلات مردم و کاهش هزینه‌ها انجام شده؛ برای نمونه با ایجاد سامانه ثنا و ابلاغ الکترونیکی بسیاری از مشکلات حل و حقوق مردم احیا شده است.

دادستان عمومی و انقلاب قروین تصریح کرد: در طرح ارتباط دوسویه دستگاه قضایی و نیروی انتظامی که در سال‌ جاری آغاز شده، ماموران انتظامی به طور مستقیم به قاضی پرونده ارتباط دارند.

ارائه آموزش‌های دوسویه در راستای تحقق مطالبات مردم

وی اذعان کرد: هدف اصلی دستگاه قضایی رضایتمندی مردم است و برای تامین امنیت آنها به صورت شبانه‌روز تلاش می‌کنیم.

این مقام مسئول با تاکید بر تلاش در راستای تحقق مطالبات مردم یادآور شد: حضور به موقع نیروی انتظامی در محل مورد نظر اثر مثبتی در پیشگیری از وقوع جرم دارد که در این راستا تاکید دستگاه قضایی به نیروی انتظامی ارائه آموزش‌‌های دوسویه به نیروها است.

قاسمی ادامه داد: صلح و سازش می‌تواند در حل ریشه‌ای اختلافات و کاهش پرونده‌های ورودی به دستگاه قضائی موثر باشد که باید این بستر را فراهم سازیم.

دادستان عمومی و انقلاب قروین ابراز کرد: دستورات قضایی که به نیروی انتظامی صادر می‌شود باید در اسرع زمان اجرا شود که عدم تحقق این امر موجب بروز مشکلات و کند شدن روند رسیدگی به امورات مردم می‌شود.

قاسمی با بیان اینکه نحوه برخورد با اراذل و اوباش بسیار مهم است، گفت: افرادی که از قانون سرپیچی می‌کنند باید متناسب با قانون با آنها برخورد شود؛ البته مصوبات مناسبی در این حوزه در استان و شهرستان‌ها در نظر گرفته شده اما لازم است در برخورد با مجرم به صورت هدفمند عمل شود.

انتهای پیام/۴۰۰۶

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان