۲۷/ربيع الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۱۱ پنجشنبه

صبح قزوین روزانه ۱۰ هزار بسته پستی در استان قزوین جا‌به‌جا می‌شود
کد خبر: ۳۵۳۸۷۲ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۹/۲ ساعت: ۸:۰ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل پست قزوین:

روزانه ۱۰ هزار بسته پستی در استان قزوین جا‌به‌جا می‌شود/ طرح توزیع هوشمند مرغ تعلیق شد

محسن بخشی گفت: با افزایش ۴۰ درصدی رشد ترافیکی پست در دوران کرونا طی ۷ ماهه امسال نیز روزانه ۱۰ هزار مرسوله را در استان جا به جا کرده‌ایم.

روزانه ۱۰ هزار بسته پستی در استان قزوین جا‌به‌جا می‌شود
محسن بخشی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به طرح توزیع هوشمند مرغ اظهار کرد: این طرح که اوایل سال براساس قراردادی بین وزارت صمت و شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شد؛ ما را مکلف می‌کرد که در کشتارگاه‌ها مستقر شده و به وسیله سیستم رصد هوشمند تمامی حاملان مرغ را از حوزه کشتارگاه تا مکانی که بار خود را تحویل می‌دهند رصد کنیم.

وی افزود: طبق این قرارداد کارکنان ما به صورت شبانه‌روزی در سه کشتارگاه قزوین مستقر و وظیفه خود را انجام دادند اما باتوجه به مسائلی که بین پست و سازمان صمت بود قراردادی که باید توسط مدیران کشتارگاه‌ها امضا می‌شد به امضا نرسید و کار به حوزه دادستانی و استانداری کشیده شد.

مدیرکل پست استان قزوین ادامه داد: اختلاف پیش آمده منجر به تشکیل جلسه مشترک بین پست، جهاد کشاورزی و کمیته‌ امنیت غذایی شد که طبق نتیجه آن باید کلیه اطلاعات ماشین‌هایی که مرغ زنده را از مرغداری به کشتارگاه و از آنجا به مرغ‌فروشی می‌برند توسط سازمان صمت و جهاد به پست ارائه می‌شد.

دریافت 80 درصد از اطلاعات مرغ‌داری‌ها توسط شرکت پست

بخشی با بیان اینکه 80 درصد از اطلاعات مرغداری‌ها تحویل پست داده شده است، تصریح کرد: قرارداد کشوری وزارت صمت و شرکت ملی پست که باید توسط حوزه استانی پست، جهاد کشاورزی، صمت و کشتارگاه اتفاق می‌افتاد نیز صورت نگرفته و بنابراین با وجود ثبت اطلاعات همه مرغ‌داری‌ها اما به صورت اجرایی و عملیاتی درنیامده که امیدوارم طی جلساتی که داریم این توافق‌نامه نهایی شود.

وی تاکید کرد: برای اجرای این طرح هیچگونه مراجعه حضوری از سوی شرکت پست، جهاد و سازمان صمت اتفاق نمی‌افتد و رصد حاملان مرغ به صورت هوشمند صورت می‌گیرد تا قاچاق مرغ انجام نشود.

این مقام مسئول بااشاره به اینکه طرح رصد هوشمند مرغ می‌تواند برای نهادهای دامی و مواد پتروشیمی اتفاق بیافتد، افزود: اجرای این طرح می‌تواند جلوی بسیاری از مسائل حاشیه‌ای را بگیرد اما به دلیل که استان قزوین پایلوت کشوری است متاسفانه نتوانستیم این را به صورت عملیاتی اجرا کنیم.

بخشی بابیان اینکه استان قزوین رتبه اول کشوری رضایتمندی مردم از پست را کسب کرده است، گفت: ضمن اینکه توانستیم در سال جاری دفاتر پست مینودر، رجایی دشت و ضیاآباد را افتتاح کنیم؛ با افزایش 40 درصدی رشد ترافیکی پست در دوران کرونا طی 7 ماهه امسال نیز روزانه 10 هزار مرسوله را در استان جا به جا کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در دورانی که همه ارگان‌ها و ادارات به صورت غیرحضوری و با نیمی از کارکنان به فعالیت خود ادامه دادند، پستچی‌ها بطور میانگین در طول ماه 175هزار مرسوله را به دست مردم رسانند.

جابه جایی روزانه 10 هزار مرسوله در استان

مدیرکل پست استان با اشاره به اینکه در قزوین فشار مرسوله وارده و صادره وجود دارد، تاکید کرد: اکنون 90 درصد نیروهای شرکت پست اجرایی و زیر 10 درصد ستادی هستند و مشکلی در زمینه نیرو نداریم؛ با وجود این از طریق پیگیری‌هایی که با شرکت ملی پست داشتیم نیروهای کم‌کار را در مسیر فعالیت بیشتر قرار داده‌ایم.

بخشی در رابطه با پایلوت قرار گرفتن استان قزوین در زمینه احراز نشانی مکان‌محور دانش‌آموزان، گفت: جهت ارسال آسان مرسوله برای والدین و کوتاهی دست دلالان در توزیع کتاب توافقنامه‌ای بین وزارت آموزش و پرورش و شرکت ملی پست امضا شده است مبنی بر اینکه مکان تمام 240 هزاردانش‌‌آموزقزوینی ثبت و تایید شود.

این مقام مسئول افزود: تجربه توزیع 5 میلیون کتاب توسط شرکت ملی پست در سال گذشته و رضایتمندی ناشران و والدین نشان می‌دهد که این طرح می‌تواند بسیار موثر واقع شود.

وی ادامه داد: امیدوارم با همکاری سازمان جهاد و مدیر اراضی با شرکت پست کد نشانی مکان در رابطه با اراضی کشاورزی هم باعث جلوگیری ورود غیرقانونی زمین‌ها به طرح هادی و جلوگیری از ویلاسازی در زمین‌های کشاورزی شود.

بخشی در پایان بیان کرد: اکنون 86 هزار مکان در حوزه شهری و 465 هزار مکان در حوزه روستایی دارای اطلاعات هستند و به دلیل مبلمان شهری قزوین حدود 40 درصد از پلا‌ک‌های شهری درست ثبت نشده‌اند؛ بنابراین از شهرداری خواهشمندم که در قالب یک توافقنامه به این وضعیت سامان بدهیم.

انتهای پیام/ ۳۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان