۱۴/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۴/۳۰ شنبه

صبح قزوین امروز شاهد اثرا‌گذاری بسیج در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی هستیم
کد خبر: ۳۵۳۸۴۲ تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۹/۱ ساعت: ۱۰:۴۹ ↗ لینک کوتاه

امام جمعه آبیک:

امروز شاهد اثرا‌گذاری بسیج در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی هستیم/ نمازجمعه نقش محوری در امور مسلمین دارد

حجت‌الاسلام سیدمحمد حسینی‌میرامینی گفت: با گذشت زمان بسیج اثرات مثبت خود را در عرصه‌های مختلف داخلی و بین‌المللی نشان داده است و تعریف این نهاد ارزشمند صرفا مربوط به یک بازه زمانی خاص محدود نمی‌شد.

امروز شاهد اثرا‌گذاری بسیج در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی هستیم
حجت‌الاسلام سیدمحمد حسینی‌میرامینی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره فرارسیدن گرامیداشت هفته بسیج و اهمیت این نهاد مردمی در حل مشکلات جامعه، اظهار کرد: با گذشت زمان این شجره طیبه اثرات مثبت خود را در عرصه‌های مختلف داخلی و بین‌المللی نشان داده و تعریف این نهاد ارزشمند صرفا مربوط به یک بازه زمانی خاص محدود نمی‌شد.

وی با تاکید بر نقش محوری بسیج در جامعه افزود: در مدل حکومت اسلامی از ظرفیت‌های مردمی در تمامی عرصه‌ها استفاده می‌شود همان‌گونه که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون شاهد حضور ملت ایران در عرصه‌های مختلف هستیم؛ این نوع حکومت در برابر مدل حکومت‌های غربی قرار دارد؛ به طور یقین در مدل حکومت اسلامی، تعامل مردم با یکدیگر و حل مشکلات آنها با کمک هم جامعه را به سمت نشاط پایدار سوق می‌دهد.

امام جمعه شهر آبیک با اشاره به خدمات موثر بسیج در مقابله کرونا بیان کرد: همراهی و عملکرد مناسب بسیج نسبت به حل مشکلات جامعه و مردم به خوبی قابل مشاهده است؛ امروز عملکرد بسیجیان در عرصه‌های مختلف کرونا مانند تولید ماسک، مراقبت از بیماران، رسیدگی و ارسال خدمات درمانی، توزیع بسته‌های معیشتی همچنان تداوم دارد.

حسینی‌میرامینی با بیان اینکه ترویج فرهنگ بسیجی به معنی اداره جامعه توسط مردم است و این فرهنگ در شرایط بحرانی خود را نشان می‌دهد، اذعان کرد: اقتدار و امنیت منطقه در گرو بسیج همگانی است که اثرات آن را در بسیج شدن ملت کشورهای سوریه، لبنان، یمن و افغانستان مشاهده می‌کنیم چراکه ملت‌ها با هم بسیج شده و یک قدرت مشترک ایجاد می‌کنند.

نماز جمعه برای اداره امور ملسمانان نقش محوری ایفا می‌کند

وی درباره جایگاه و اهمیت نماز جمعه اظهار کرد: در اهمیت نماز جمعه به این نکته می‌توان اشاره کرد که پیامبر گرامی(ص) در بدو ورود به مدینه در 15 ربیع‌الاول نسبت به ساخت مسجد قبا و برگزاری نماز جمعه در روز بعد اقدام می‌کند، این امر نشان دهنده راهبردی بودن نماز جمعه است.

امام جمعه شهر آبیک افزود: نماز جمعه برپایه امر الهی مقرر شده به طوری که خداوند متعال در قرآن کریم نسبت به برپایی آن سفارش کرده و دستور می‌دهد در روزهای جمعه در فریضه نماز جمعه شرکت کنید.

حسینی‌میرامینی در پایان گفت: نماز جمعه برای اداره امور ملسمانان نقش محوری ایفا می‌کند چراکه پیامبر گرامی اسلام بعد از تأسیس مسجد، نماز جمعه را مطرح کردند.

انتهای پیام/4006

 

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان