۱۶/جمادى الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۱۰/۲۹ چهارشنبه

صبح قزوین توزیع گوشت قرمز خارج از قیمت مصوب ممنوع است
کد خبر: ۳۵۳۲۹۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۸/۶ ساعت: ۹:۵۸ ↗ لینک کوتاه

دادستان قزوین:

توزیع گوشت قرمز خارج از قیمت مصوب ممنوع است/ نظارت ضعیف دستگاه‌ها بر بازار جای گلایه دارد

محمد قاسمی گفت: اختلاف قیمت گوشت در بازار با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار موجب نارضایتی مردم می شود و این موضوع به هیچ‌ وجه قابل قبول نیست و عدم نظارت ها در این خصوص جای گلایه دارد.

توزیع گوشت قرمز خارج از قیمت مصوب ممنوع است
محمد قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی صبح قزوین؛ اظهار کرد: آنچه در جلسات در خصوص قیمت گوشت مطرح می شود، با آنچه در بازار مشاهده می شود، متفاوت است و مردم با قیمت های متفاوت در نقاط مختلف شهری روبرو هستند و روند گران شدن آن ملموس است.

وی افزود: اختلاف قیمت گوشت در بازار با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار موجب نارضایتی مردم می شود و این موضوع به هیچ‌ وجه قابل قبول نیست و عدم نظارت ها در این خصوص جای گلایه دارد.

این مقام قضایی استان در ادامه بیان کرد: وقتی مردم با اختلاف قیمت فاحش گوشت بین نرخ مصوب و آنچه در بازار عرضه می شود را شاهد هستند، به تدریج نسبت به نظارت و عملکرد دستگاه ها بدبین خواهند شد و در این حوزه باید سازمان صمت و تعزیرات حکومتی ورود جدی داشته و جلوی سوء استفاده متخلفان را بگیرند.

دادستان مرکز استان از وضعیت و نحوه توزیع نهاده‌های دامی هم انتقاد کرد و گفت:‌ در شرایطی که قیمت واقعی آرد سبوس کیلویی 1400 تومان تعیین شده است، این نهاده دامی کیلویی 4 هزار تومان در بازار فروخته می‌شود، که وجود چنین بازارهای سیاهی برای اقتصاد ما مضر و خطرناک است و باید نهاده‌های دامی منحصراً در دامداری‌ها توزیع شود.

قاسمی در ادامه تاکید کرد: متاسفانه بسیاری از مصوبات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارزاجرا نمی‌شود، که این موضوع باعث هدر رفت سرمایه‌های استان می‌شود و همچنین بی‌تفاوت بودن نسبت به قاچاق کالا در استان‌های غیرمرزی مانند قزوین بسیار آسیب‌زا است.

قاچاق کالا در استان قزوین افزایش یافته است

این مقام مسئول با بیان اینکه قاچاق کالا در استان افزایش یافته، اذعان کرد: یکی از دلایل این افزایش بروز شدن روش‌های قاچاق و برخورد سنتی ما با حوزه قاچاق است، که در این حوزه تردد کالاهای بدون صاحب از شبکه حمل ‌و نقل عمومی کار مبارزه با قاچاق را دشوار کرده است و باید در این حوزه نیز نظارت های لازم اعمال شود.

محمد قاسمی گفت: هر چند مبارزه اصلی با قاچاق باید در مرزها صورت گیرد، اما قرار نیست اگر قاچاق وارد کشور شد ما در استان بی تفاوت باشیم و از آن آسیب ببینیم. لذا همه باید تلاش کنند تا با این پدیده برخورد شود.

وی ادامه داد: در توزیع مرغ مشکلاتی دیده می شود که می توان با مشارکت اداره پست یک کار نمونه کشوری انجام داد؛ تا از قاچاق کالا جلوگیری شود، زیرا باور داریم وقتی این شبکه موجود است نباید اجازه دهیم شرکت های موازی در سایه عدم نظارت های دقیق هر اقدامی را انجام دهند.

دادستان قزوین در ادامه بیان کرد: در دام سنگین اگر کوتاهی صورت گیرد، آسیب های این حوزه افزایش می یابد و در شرایطی که دام ها مشکل آذوقه دارند، باید توزیع نهاده های دامی بدقت صورت گیرد تا مشکلات مرتفع شود.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان خاطرنشان کرد: با روند فعلی کمبود شیر و گوشت قرمز در آینده متصور است و این موضوع جای نگرانی دارد، البته بیان این مورد به منظور نادیده گرفته شدن اقدامات دستگاه ها نیست، بلکه فقط هشدار است تا مراقب باشیم دچار آسیب و چالش های غیر منتظره نشویم.

انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان