۱۴/ذو القعدة/۱۴۴۴

-

۱۴۰۲/۰۳/۱۳ شنبه

صبح قزوین موافقت نمایندگان مجلس با اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان
کد خبر: ۳۵۳۲۳۱ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۸/۳ ساعت: ۱۴:۱۱ ↗ لینک کوتاه

نماینده مردم قزوین در مجلس خبر داد

موافقت نمایندگان مجلس با اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان

لطف‌الله سیاهکلی گفت: طرح رتبه‌بندی معلمان و فرهنگیان هفته گذشته در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شد و نمایندگان به آن رأی موافق دادند؛ براین اساس بخشی از تبصره‌ها مصوب شده و بخش دیگر آن تا هفته آینده در مجلس پیگیری می‌شود.

موافقت نمایندگان مجلس با اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، طرح رتبه‌بندی فرهنگیان هرچند از سالیان گذشته مطرح است اما نادیده گرفتن اجرای آن، بهانه‌ای برای تجمع فرهنگیان استان قزوین در مقابل آموزش و پرورش طی چند روز گذشته شد تا مطالبات خود را در قالب این تجمع بیان کنند.

جمعی از فرهنگیان در حاشیه این تجمع ضمن گلایه‌هایی از عملکرد مسئولان در گفت‌وگو با خبرنگار صبح قزوین اظهار کردند: طرح همسان‌سازی و کاهش ساعات کاری معلمان اجرا نشده و تحقق دغدغه‌های ما بی‌نتیجه مانده است.

بعد از گذشت سالیان متوالی، اجرای رتبه‌بندی معلمان هنوز برزمین مانده است!

این فرهنگیان، برقراری عدالت آموزشی، معیشت، منزلت و در نظر گرفتن سنوات را از مهم‌ترین مطالبات اصلی خود بیان کرده و گفتند: چند سالی از طرح رتبه‌بندی معلمان می‌گذرد اما هنوز اجرایی نشده است در حالی که مسئولان و متولیان باید پاسخگوی فرهنگیان باشند اما هیچ اهتمامی نسبت به حل این مشکل ندارند.

عدم زیرساخت‌های مناسب آموزشی و فضای مجازی در شرایط همه‌گیری کرونا از جمله موضوعات و دغدغه‌های دیگری بود که فرهنگیان و معلمان استان قزوین در حاشیه این تجمع عنوان کردند.

لطف‌الله سیاهکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، با اشاره به وضعیت اجرای طرح رتبه‌بندی فرهنگیان اظهار کرد: باتوجه به اینکه این طرح از مطالبات مقام معظم رهبری است، مجلس شورای اسلامی نسبت به اجرای آن اهتمام ویژه دارد.

وی افزود: طرح رتبه‌بندی معلمان و فرهنگیان در هفته گذشته در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شد و نمایندگان به آن رأی موافق دادند؛ براین اساس بخشی از تبصره‌ها مصوب شده است و بخش دیگر آن تا هفته آینده در مجلس پیگیری می‌شود.

نمایندگان مجلس موافق اجرای رتبه‌بندی فرهنگیان هستند

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: تعداد قابل توجهی از نمایندگان مجلس موافق اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان هستند چراکه معتقدیم معلمان مانند اساتید دانشگاه‌ها باید از درجه و رتبه برخوردار باشند و جایگاه معلم بدون سابقه و جدیدالورود و سابقه‌دار متفاوت از هم باشد.

سیاهکلی با اشاره به مزایای اجرای طرح رتبه‌بندی فرهنگیان عنوان کرد: اجرای این طرح علاوه بر مزایای مادی، مزایای معنوی نیز برای فرهنگیان به همراه دارد که از موارد آن می‌توان به ارتقاء جایگاه معنوی آنها اشاره کرد.

وی در پایان با بیان اینکه در راستای اجرای طرح رتبه‌بندی، میزان سوابق و مزایای فرهنگیان لحاظ می‌شود، گفت: اجرای طرح رتبه‌بندی فرهنگیان نیازمند طی کردن بازه زمانی است و این طرح بعد از مطرح شدن در مجلس نیز در شورای نگهبان هم مطرح خواهد شد.

انتهای پیام/4006

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان