۱۶/جمادى الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۱۰/۲۹ چهارشنبه

صبح قزوین وحدت امری عقلانی و شرعی است/ پیامبراکرم(ص) الگویی برای همه جهانیان
کد خبر: ۳۵۳۱۹۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۸/۲ ساعت: ۱۰:۱۷ ↗ لینک کوتاه

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری:

وحدت امری عقلانی و شرعی است/ پیامبراکرم(ص) الگویی برای همه جهانیان

آیت الله اسلامی گفت: پیامبر اسلام در زمان حیات خویش دین اسلام را به عالم معرفی کرد، به طوریکه در همه جهان گاهی به صورت گسترده و گاهی به صورت محدود وارد شد بنابراین جهانی بودن دین اسلام، امری خدایی بوده که در قرآن هم بدان امر شده است.

وحدت امری عقلانی و شرعی است/ پیامبراکرم(ص) الگویی برای همه جهانیان
آیت الله علی اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم فرموده است که ای پیامبر ما دین اسلام را برای همه انسان‌ها فرستادیم بنابراین جهانی بودن اسلام به دستور خداوند متعال بوده و نبی گرامی اسلام مامور ابلاغ آن شده است.

جهانی بودن دین اسلام، امری خدایی است

وی افزود: پیامبر اسلام در زمان حیات خویش اسلام را تقریبا به 5 قاره عالم معرفی و ارسال کرد و اسلام در همه جهان، گاه به صورت گسترده و گاهی به صورت محدود وارد شد بنابراین جهانی بودن دین اسلام، امری خدایی بوده که در قرآن هم بدان امر شده است.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: پیغمبر اسلام شعار و اهداف عالیه‌ خود را در قالب «إنما بعثت لاتمم مکارم الاخلاق» اعلام فرموده، بدین معنا که من آمده‌ام کرامات اخلاقی را در بین مردم منتشر کنم تا در زندگی خود عملی کنند.

وی با اشاره به اخلاق مداری و مهرورزی پیامبر اکرم(ص) بیان کرد: پیامبر اسلام دارای سجایای اخلاقی عظیمی بوده و عظمت اخلاقی پیامبر مورد تایید خداوند قرار گرفته است همچنانکه در قرآن آمده است "انك لعلى خلق عظيم".

اسلامی با اشاره به محاسن اخلاقی پیامبر گرامی اسلام عنوان کرد: آنچه را که در زندگی و سیره پیامبر(ص)مشاهده می‌کنیم این است که همواره با مردم ارتباط و معاشرت داشته و با عطوفت و مهربانی با آنها برخورد می‌کرد و در مقابل آزار و خطاهای آنان و همچنین در مواجهه با دشمنان صبورانه و باگذشت مدارا می‌کرد.

پیامبر اسلام صاحب اخلاق کریمانه

وی ابراز کرد: پیامبر اسلام(ص) ماموریت پیدا کرده بود تا اخلاق کریمانه را ترویج دهد که عملا هم اینگونه رفتار کرد به طوریکه صاحب اخلاق کریمه و سیره‌ای پسندیده بود، ما نیز باید تلاش کنیم تا اخلاق حسنه رسول اکرم را بیش از پیش در خویش نهادینه سازیم و پیامبر بزرگ اسلام را اسوه و الگوی خود قرار دهیم.

این مقام مسئول با اشاره به ضرورت وحدت و اتحاد در جهان اسلام گفت: جمهوری اسلامی ایران فاصله بین دو تاریخ دوازدهم ربیع الاول تا 17 ربیع الاول را با عنوان هفته وحدت نامگذاری کرده، چراکه اهل تسنن می‌گویند پیغمبر اکرم در 12 ربیع الاول متولد شده و بنا بر تاریخ مشهور شیعه 17 ربیع الاول سالروز ولادت پیامبر اسلام است؛ از این رو مراسم‌های جشن میلاد از 12 ربیع الاول شروع و تا 17 ربیع الاول ادامه دارد.

وی تاکید کرد: وحدت امری عقلانی و شرعی است و پیامبر اسلام، انبیا، امامان، قرآن کریم و رهبران ما به بیان اهمیت وحدت پرداخته‌اند ضمن اینکه تجربه نشان داده هر جامعه‌ای که از انسجام و اتحاد برخوردار نباشد دچار آسیب و زیان می‌شود بنابراین نباید از این امر مهم غفلت کرد.

مذاهب اسلامی در ایران با اتحاد در کنار هم زندگی می‌کنند

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: سران و رهبران و فرهیختگان کشورهای اسلامی و غیراسلامی همزمان با هفته وحدت در ایران اسلامی، ام القرای اسلام گرد هم آمده و از وحدت سخن می‌گویند تا یدالله شده و جماعت متحدی علیه دشمنان به ویژه صهیونیسم و اسرائیل شوند.

وی تاکید کرد: خوشبختانه مذاهب اسلامی در ایران قرن‌هاست که با اتحاد در کنار هم زندگی کرده و می‌کنند به طوریکه در دوران دفاع مقدس برادران اهل تسنن دوشادوش برادران شیعه خود هم‌صدا و هم‌نوا با هم از مرزهای کشور دفاع کردند.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری در پایان گفت: بحث وهابیت و داعشیان جدا از امت و فرق اسلامی است که بویی از اسلام نبرده‌اند و هرجا که کشتار فجیع و دلخراشی در صف جماعت مسجد و اجتماعات دیگر رخ می‌دهد در واقع ساخته انگلیسی‌ها و امریکایی‌ها بوده چراکه اسرائیلی‌های صهیونیست و انگلیسی‌ها می‌خواهند امت اسلامی را متفرق کنند؛ اما خوشبختانه ما دارای وحدت بوده و باید آن را تقویت کنیم و نگذاریم دشمن بین ما اختلاف افکنی کند.
انتهای پیام/7003

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان