۰۵/جمادى الأول/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۱۸ پنجشنبه

صبح قزوین رویداد پیشگام در قزوین کلید خورد
کد خبر: ۳۵۳۱۵۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۷/۲۹ ساعت: ۱۴:۱۴ ↗ لینک کوتاه

امروز؛

رویداد پیشگام در قزوین کلید خورد

آیین افتتاح رویداد پیشگام در استان قزوین با حضور ۱۰۰ نفر شرکت‌کننده که از میان ۴۰۰ نفر ثبت نام‌کننده به مرحله نهایی راه یافتند، برگزار شد.

رویداد پیشگام در قزوین کلید خورد
به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛  آیین افتتاح رویداد پیشگام امروز(پنجشنبه) 29مهرماه با حضور مسئولین استان قزوین در دانشگاه آزاد قزوین برگزار شد.

رویداد پیشگام رویدادی مسئله محور است که توسط سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین و با همراهی چندین دستگاه از جمله سپاه صاحب الامر(عج) و تعداد زیادی دستگاه دیگر در استان برگزار می‌شود.

در این رویداد گروه‌های از جوانان که از پیش ثبت نام کرده و مصاحبه شدند ثبت نام و در یک پروسه سه هفته‌ای مسائل مهم استان یا کشور را تعیین می‌کنند و روند پیگیری ، مطالبه و حل مسئله را در آن فرا گرفته و کار می‌کنند.

گروه‌ها در این رویداد با مسئولین مختلف دیدار کرده و تحت نظر مربیان این مسائل را پیش می‌برند؛ در قزوین هم نزدیک به ۴۰۰ نفر در رویداد پیشگام ثبت نام کردند که حدود ۱۰۰ نفر به مرحله نهایی و حضور در این دوره راه پیدا کردند.

همه ظرفیت‌ها برای شکل‌گیری تمدن اسلامی کنار هم قرار گیرد

حجت‌الاسلام جواد زهرایی در آیین افتتاحیه رویداد پیشگام که در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: ما به شدت معتقدیم در مسیر تمدن واقعی اسلامی هستیم و برای اینکه این تمدن اسلامی شکل بگیرد همه ظرفیت ها باید کنار همدیگر قرار بگیرید.

وی افزود: ظرفیت‌های عظیمی همچون خانواده، ظرفیت یکپارچه مردمی و ظرفیت نهادها و دستگاه های کشور باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین عنوان کرد: گام اول برای شکل‌گیری این تمدن اصلاح و تغییر باورهای ما نسبت به این تمدن است و گام دوم قوانین و باورها است که باید حرکت به این سمت را تسهیل کند.
 
وی با بیان اینکه گام سوم اصلاح سبک زندگی است که باید گویای این تمدن باشد، تأکید کرد: همه باید تلاش کنیم با تحقق این سه اصل زمینه حرکت به سمت تحقق تمدن نوین اسلامی را فراهم کنیم.
 
زهرایی اضافه کرد: مسئله امیدآفرینی جزو مهمترین دغدغه نظام اسلامی است و اینکه رویدادی در استان معرفی می شود و بیش از ۴۰۰ جوان دغدغه مند نخبه در این رویداد شرکت می‌کنند نشان از امید و دغدغه جوان نسبت به محیط اطراف خود است.
 
وی عنوان کرد: در موضوع گفتمان سازی هم باید ویژه وقت بگذاریم و اهداف اسلام ناب باید به درستی تبیین و فهمیده شود.

جوانان نقش مردم را در فعالیت‌ها احیاء کنند

زهرایی اضافه کرد: آنچه باعث شد قیام سیدالشهدا ماندگار و ابدی شود این بود که گفتمان سیدالشهدا گفتمان اسلام ناب است و تمام جوارح و تفکر او در اختیار این گفتمان قرار گرفته است.
 
وی تأکید کرد: ما در زمان دفاع مقدس مردمی تر حرکت می‌کردیم اما بعد از جنگ ناخواسته و به واسطه شکل‌گیری دستگاه‌ها و نهادها حضور مردم را در صحنه کمرنگ کردیم و مردم هم به واسطه حضور همین دستگاه ها، از نقش آفرینی در جامعه دور شدند.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین بیان کرد: خیلی از اوقات منتظر شده‌ایم که دولتها اتفاقاتی را رقم بزنند درحالی که امروز باید به عنوان یک انسان دغدغه‌مند نقش خود را در جامعه پیدا کرده و نقش آفرینی کنیم.
 
زهرایی با بیان اینکه در نگاه مقام معظم رهبری یکی از شاخصه‌های جوان مومن تمدن‌ساز امیدآفرینی، دور اندیشی، غیرت و دغدغه است، خاطرنشان کرد: یکی از گروه‌هایی که می‌توانند در جهت مردمی سازی، فعالیت‌ها را دوباره آغاز کنند بدون شک جوانان هستند.

این مسئول در پایان یادآور شد: اگر قرار است حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی شکل و سرعت بگیرد باید دغدغه مند و در میدان باشیم و بدانیم مسیری که در آن هستیم مسیری جدی و دارای مهم است.


جریان مقاومت محدود به جغرافیا نیست

سردار رستمعلی رفیعی آتانی در این مراسم با بیان اینکه مردمی کردن حل مسائل از راهکارهای مهم است، اظهار کرد: از ابتدای انقلاب نگاه امام خمینی(ره) نیز مردمی کردن رویدادها و فرایندها در کشور بود و مهمترین رسانه برای فرمایشات امام نیز قلوب مردم بود.
 
فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین تاکید کرد: برد انقلاب اسلامی جهانی است و گستره مقاومت تنها تا سوریه و غرب آسیا نیست بلکه جغرافیای جریان مقاومت بسیار وسیع است.
 
وی با بیان اینکه هرگز نباید اسیر حد و مرز جغرافیا بشویم، تأکید کرد: نگاه محدود ما را پشت خاکریز نگه می‌دارد و اگر نگاه و آرمان خود را محدود کنیم متوقف خواهیم شد.
 
آتانی با بیان اینکه شرط پیروزی و ماندگاری هر انقلابی حضور مردم در صحنه است، اضافه کرد: کشورهایی که بدون نگاه و همراهی با مردم شکل گرفته و سعی کردند بدون توجه به مردم حرکت کنند متضرر شده و شکست خوردند.
 
فرمانده سپاه استان قزوین ادامه داد: امروز در جنگی که شکل گرفته زمان دارای اهمیت است و نسل جوان باید برای ساعت به ساعت این نبرد بزرگ برنامه ریزی داشته باشد.

 
رفیعی آتانی بیان کرد: حضور جوانان در میدان نیاز امروز است و این میدان خدمت بی منت به مردمی است که از ابتدای انقلاب تا به امروز در صحنه حضور داشته‌اند.
 
وی خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم که عده‌ای از سیاسیون این مردم را برای بازی‌های سیاسی خود‌ دسته‌بندی کرده و از هم دور کنند.
 
این مقام مسئول در پایان گفت: آنچه که امروز نیاز جامعه است باید در این رویداد محور قرار بگیرد و با حضور شما جوانان با دغدغه برای رفع آن مطالبه و برنامه‌ریزی شود.

انتهای پیام/ 1300
 

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان