۲۳/ربيع الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۰۷ یکشنبه

صبح قزوین عروسک های خبرساز ایران در نمایشگاه اکسپو دبی + عکس
کد خبر: ۳۵۳۱۵۳ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۷/۲۹ ساعت: ۱۱:۴۴ ↗ لینک کوتاه

بی سلیقگی نمایندگان ایران در بزرگترین رویداد فرهنگی اجتماعی دنیا؛

عروسک های خبرساز ایران در نمایشگاه اکسپو دبی + عکس

برخی از کاربران نسبت به طراحی دو عروسک غول پیکر حاضر در غرفه ایرانی در نمایشگاه اکسپو انتقاد کردند.

عروسک های خبرساز ایران در نمایشگاه اکسپو دبی + عکس
 
به گزارش سرویس فرهنگ وهنر صبح قزوین ؛همزمان با شروع به کار نمایشگاه اکسپو دبی ۲۰۲۰ در امارات متحده عربی، سازمان منطقه آزاد انزلی با همکاری بنیاد سینمایی فارابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به حضور عروسک‌های غول پیکر نمایش‌های آئینی باستانی گیلان زمین در پاویون جمهوری اسلامی نموده است.
سازمان منطقه آزاد انزلی با عنایت به اهمیت نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ که به مدت شش ماه تا دهه اول فرودین ۱۴۰۱ به میزبانی دبی برگزار می‌شود و نقشی که نماد‌های فرهنگی اصیل در تقویت علقه‌های فرهنگی مشترک میان بشریت فراتر از تفاوت‌های سیاسی و منافع اقتصادی ایفا می‌کنند، در نخستین مرحله از حضور خود در نمایشگاه مزبور با بهره گیری از غنای فرهنگی و توانمندی فعالین حوزه فرهنگ استان، اقدام به بهره گیری از این ظرفیت بی‌نظیر کرده است.

عروسک های غول پیکر نمایشگاه

بنابراین گزارش سازمان منطقه آزاد انزلی ظرف سال‌های گذشته با سرمایه‌گذاری و حمایت از فعالین این حوزه اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی ساخت عروسک‌های غول پیکر تحت لیسانس کمپانی گراندپرسونز فرانسه نموده و با استفاده از دانش فنی و تکنیکی طراحان و سازندگان برجسته کشور موفق به ساخت سه عروسک بزرگ به نام‌های عروس گلی، پیربابا و غول که شخصیت‌های داستان اساطیری عروس گولی گردید و در برنامه‌های مختلف فرهنگی-گردشگری و جشنواره‌های مختلف داخلی و بین المللی به نمایش گذاشته شده است.
 
 
نمایش آئینی عروس گولی از مجموعه داستان‌های کهن گیلان زمین در گرامیداشت جشن نوروز است، نمایشی که در آن غول، پیربابا و نازخانم نقش‌های اصلی را برعهده دارند. غول نماد زمستان، نازخانم نماد بهار و زایش طبیعت و پیربابا نماد تلاش و امید آدمی در مسیر نو و روشنایی است.
عروسک های ایران در اکسپو دبی

عروسک‌های غرفه ایرانی خبرساز شد

طراحی عجیب عروسک‌های ایرانی در نمایشگاه اکسپو در امارات مورد انتقاد برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است.
تعدادی از کاربران معتقدند این عروسک ها به درستی طراحی نشده و نماینده خوبی از فرهنگ غنی ایرانی نیستند.
 
ایران در اکسپو

اکسپو خلاقیت و نوآوری می‌خواهد

عباس مهدوی، فعال گردشگری گفت: بررسی کارنامه حضور ایران در نمایشگاه‌های مهم گذشته بیانگر این مهم است که هیچ‌گاه به درستی و حرفه‌ای شاهد معرفی داشته‌های غنی و متنوع کشورمان نبوده‌ایم. اساسا بخش خصوصی به تنهایی عهده‌دار این مسؤولیت بوده است و به دلیل نبود حمایت‌های دولت، در حد و اندازه ایران ظاهر نشده است. معرفی ایران و جلب توجه جهانی کار بخش خصوصی نیست و در تمام کشور‌های موفق دنیا این رسالت را دولت‌ها برعهده می‌گیرند. کار بخش خصوصی بهره‌گیری از فرصت‌های خلق‌شده برای حضور گردشگران خارجی است.

ایران در نمایشگاه اکسپو 2020

برگزاری اکسپو دبی با حضور بیش از ۲۰۰ کشور

گفتنی است نمایشگاه اکسپو دبی با حضور بیش از ۲۰۰ کشور جهان در شهر دبی امارات متحده عربی به مدت ۱۸۲ روز برگزار می‌شود؛ باعنایت به اینکه نمایشگاه مزبور هر پنج سال یک بار به میزبانی یک کشور و در این مدت طولانی برپا می‌گردد، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین نشست‌های جهانی که در آن بهترین‌های جهان برای ساخت آینده‌ای بهتر در یک مکان جمع می‌شوند دولت جمهوری اسلامی ایران در قالب یک پاویون افزون بر ۲ هزار متر مربع در حوزه‌های مختلف اقدام به معرفی فرصت ها، مزیت‌ها و ظرفیت‌های ایران می‌کند.
 
انتهای پیام/1404
منبع: برترین ها

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان