۰۵/جمادى الأول/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۱۸ پنجشنبه

صبح قزوین حضور ۱۰هزار دانشجومعلم در جشنواره ملی قرآن و عترت
کد خبر: ۳۵۳۱۲۷ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۷/۲۸ ساعت: ۱۶:۰ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل امور فرهنگی دانشگاه فرهنگیان کشور اعلام کرد

حضور ۱۰هزار دانشجومعلم در جشنواره ملی قرآن و عترت

سیدکامران میرمعینی گفت: ۱۰ هزار نفر دانشجو معلم از سراسر کشور در سی و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشجو معلمان شرکت کردند و ‌یک هزار و ۵۵۰ نفر به مرحله کشوری راه یافتند

حضور ۱۰هزار دانشجومعلم در جشنواره ملی قرآن و عترت
به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ مراسم اختتامیه جشنواره کشوری قرآن فرهنگیان ظهر امروز با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی و دانشجو معلمان استان‌‌های کشور در دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار شد.

سیدکامران میرمعینی در این مراسم ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت‌های قرآنی اظهار کرد: جشنواره قرآن و عترت، دستاورد بزرگی بوده و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که شاهد مشارکت قابل توجه و حداکثری دانشجو معلمان در این حوزه هستیم.

وی افزود: ۱۰هزار نفر دانشجو معلم از سراسر کشور در سی و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشجو معلمان شرکت کردند و ‌یک هزار و ۵۵۰ نفر به مرحله کشوری راه یافتند که استان قزوین نیز میزبانی اختتامیه این جشنواره را به عهده گرفت.

مدیرکل امور فرهنگی دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: این جشنواره در ۱۰ بخش و ۴۳ رشته برگزار شد و شامل رشته آوایی، معارفی، هنری با موضوع قرآن و عترت، فناوری، تولید نرم‌افزار و کانال‌های مجازی و رشته گروهی بوده که البته رشته نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و استار آپ‌های قرآنی از بخش‌هایی بود که امسال به جشنواره اضافه شد.

میرمعینی با اشاره به مهم‌ترین شاخصه‌های جشنواره قرآن و عترت دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان یادآور شد: باتوجه به شرایط کرونایی موجود نیز تلاش کردیم این تهدید را به فرصت تبدیل کرده و مسابقه را در رشته‌های مختلف را بدون کم و کاست برگزار کنیم‌ و تلاش داریم تا پایان سال‌جاری دوره جدید جشنواره را برگزار کنیم.

تشکیل فراکسیون قرآن و عترت در مجلس

فاطمه محمدبیگی در این مراسم اظهار کرد: تشکیل فراکسیون قرآن و عترت در مجلس تصویب شده و این افتخار از سوی استان قزوین شکل گرفته است و پشتیبانی، مانع زدایی و حمایت از تمام پروژه‌های قرآنی از جمله هدف تشکیل این فراکسیون است.

وی با اشاره به اهمیت قرآن در زندگی افزود: قرآن نباید در کشور اسلامی ایران مظلوم واقع شود بلکه باید با گوشت و خون ما و نسل آینده عجین شود و بتوانیم آن را در زندگی خود جاری کنیم.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس سورای اسلامی گفت: مجلس یازدهم بنای حمایت ویژه از موضوعات قرآنی را در نظر دارد و با تمام توان در خدمت دانشجویان خواهیم بود.

محمدبیگی در پایان تصریح کرد: طرح رتبه‌بندی معلمان در مجلس پیگیری شده است و امیدواریم نتایج خوبی را در این بین داشته باشیم و اتفاقات مثبتی را در حوزه فرهنگیان و ارتقاء سطح معیشتی انجام دهیم.

انتهای پیام/۴۰۰۶

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان