۰۵/جمادى الأول/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۱۸ پنجشنبه

صبح قزوین بیش از ۲۰نفر قزوینی در انتظار جراحی کاشت حلزون
کد خبر: ۳۵۳۱۰۳ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۸/۲ ساعت: ۱۱:۴۸ ↗ لینک کوتاه

معاون توانبخشی بهزیستی استان قزوین خبر داد

بیش از ۲۰نفر قزوینی در انتظار جراحی کاشت حلزون / بیش از ۱۴ میلیارد برای تامین وسایل کمک توانبخشی هزینه شد

راحله جاتن با بیان اینکه هم اکنون ۲۸ نفر در استان قزوین متقاضي انجام عمل كاشت حلزون هستند؛ گفت: بهترین سن برای انجام کاشت حلزون تا دو سالگی بوده و در نهایت تا سن سه سالگی دوران طلایی جهت انجام این عمل است.

بیش از ۲۰نفر قزوینی در انتظار جراحی کاشت حلزون
راحله جاتن در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به اقدامات بهزیستی استان اظهار کرد: هم اکنون تعداد توانخواهان کم شنوا و ناشنوای تحت پوشش بهزیستی استان قزوین 5 هزار و 409 نفر است که از حمایت‌های بهزیستی بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: سال گذشته 14 میلیارد و 502 میلیون و 690 هزار ریال اعتبار برای تامین وسایل کمک توانبخشی مددجویان بهزیستی استان قزوین هزینه شده است؛ این در حالی است که در شش ماه نخست سال جاری هیچ اعتباری برای این امر تخصیص نیافت و در اواسط مهر ماه امسال مبلغ 5 میلیارد و 342 میلیون ریال به استان تخصیص یافته است.

معاون توانبخشی بهزیستی استان قزوین تصریح کرد: بهترین سن برای انجام کاشت حلزون تا دو سالگی بوده و در نهایت تا سن سه سالگی دوران طلایی جهت انجام کاشت حلزون است که در سال گذشته تعداد 20 نفر کاشت حلزون انجام داده‌اند و مبلغ 720 میلیون ریال هزینه از بهزیستی دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه هم اکنون 28 نفر در استان قزوین متقاضي انجام عمل كاشت حلزون هستند؛ عنوان کرد: سازمان بهزیستی تا سقف 6 ميليون تومان برای انجام عمل کاشت حلزون به این افراد پرداخت می‌کند.

انجام 20 مورد عمل کاشت حلزون در سال جاری

جاتن ابراز کرد: تعداد افرادی که در سال گذشته تعمیر قطعات کاشت حلزون را انجام داده‌اند، 20 نفر بوده و مبلغ 600 میلیون ریال هزینه از سوی سازمان بهزیستی به این افراد پرداخت شده است.

این مقام مسئول تاکید کرد: همچنین تعداد افرادی که در شش ماهه اول سال جاری تعمیر قطعات کاشت حلزون را انجام داده‌اند، 35 نفر بوده که هم اکنون به دلیل عدم تخصیص اعتبار از سوی بهزیستی کشور، تا کنون هزینه‌ای برای آنان واریز نشده است.

وی تصریح کرد: نياز سنجي در خصوص تجهيزات توانبخشي مورد نياز صورت گرفته كه با توجه به ابلاغ اعتبار در مهرماه نسبت به خريد تجهيزات اقدام شده است.

جاتن با اشاره به اقدامات بهزیستی در مورد کودکان دارای مشکل شنوایی گفت: شرکت در کمیسیون تشخیص معلولیت و انجام اقدامات شنوایی سنجی و تشکیل پرونده، تحویل سمعک هر سه تا پنج سال به هر توانخواه و تحویل باتری سمعک به صورت ماهیانه از جمله اقدامات انجام شده است.

وی در پایان بیان کرد: معرفی به مرکز کودک کم شنوا و ناشنوای پرنیان و پرداخت یارانه به مبلغ 13 میلیون و 500 هزار ریال به مرکز جهت شرکت در جلسات آموزشی و توانبخشی مرکز و همچنین پرداخت کمک هزینه کاشت حلزون و تعمیر قطعات کاشت از دیگر فعالیت‌های بهزیستی استان برای کودکان دارای مشکل شنوایی است.

انتهای پیام/ 7003

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان