۰۱/جمادى الأول/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۱۴ یکشنبه

صبح قزوین واکسیناسیون ۵۰ هزار نفر به همت کادر درمان سپاه قزوین
کد خبر: ۳۵۲۹۸۶ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۷/۲۱ ساعت: ۱۲:۵۱ ↗ لینک کوتاه

واکسیناسیون ۵۰ هزار نفر به همت کادر درمان سپاه قزوین

کرونا در حال فروکش کردن است و مردم کم‌کم به روز‌های آرام خود بازمی‌گردند. اما نباید فراموش کنیم روز‌های طغیان این ویروس ویرانگر را و مجاهدت‌های کادر درمان و نیرو‌های بسیج و سپاه و جهادگرانی که شبانه‌روز و در مراحل مختلف شیوع کرونا در میدان حاضر شده و در عرصه‌های مختلف به ارائه خدمت پرداختند.

واکسیناسیون ۵۰ هزار نفر به همت کادر درمان سپاه قزوین
به گزارش صبح قزوین؛ به نقل از جوان آنلاین؛ کرونا در حال فروکش کردن است و مردم کم‌کم به روز‌های آرام خود بازمی‌گردند. اما نباید فراموش کنیم روز‌های طغیان این ویروس ویرانگر را و مجاهدت‌های کادر درمان و نیرو‌های بسیج و سپاه و جهادگرانی که شبانه‌روز و در مراحل مختلف شیوع کرونا در میدان حاضر شده و در عرصه‌های مختلف به ارائه خدمت پرداختند. مثل سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین که بعد از اجرای طرح شهید سلیمانی به همت کادر درمانش ۴۰ هزار نفر را غربالگری کرده و بیش از ۵۰ هزار نفر را واکسن زده است تا ریشه کرونا را در این استان بخشکاند.

همین چند ماه پیش با اوج‌گیری دوباره کرونا در استان‌های مختلف، طرح شهید قاسم سلیمانی به اجرا در آمد.

در استان قزوین هم مرکز غربالگری بیماران کرونا راه‌اندازی شد و درمانگاه پاکروان به این کار اختصاص یافت.

بر همین اساس تیم‌هایی به بیمارستان‌های مختلف اعزام شدند و برای انجام امور خدماتی و حتی تغسیل جان باختگان کرونا از ظرفیت بسیج و نیرو‌های مردمی استفاده شد.

واکسیناسیون بیش از 50 هزارنفر به همت کادر درمان سپاه قزوین

در همین رابطه فرمانده سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین با بیان اینکه تاکنون ۴۰ هزار نفر از هم استانی‌ها توسط کادر درمان سپاه غربالگری شده و بیش از ۵۰ هزار نفر واکسینه شدند، می‌گوید: «نیرو‌های بسیجی و جهادگران همیشه در صحنه نشان دادند در شرایط سخت در کنار هموطنان خود هستند.

سردار رستمعلی رفیعی‌آتانی به تهیه و توزیع ۳۵ هزار بسته معیشتی در میان خانواده‌های نیازمند اشاره کرده و ادامه می‌دهد: «خیرین و مردم بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان در رزمایش مؤمنانه کمک کردند و بخش اعظم تهیه بسته‌های معیشتی برعهده خیرین و مردم و توزیع آن‌ها به کمک جهادگران بسیجی بود.

وی با بیان اینکه برخی معتقدند که جامعه امروز از آرمان‌های دینی جامعه فاصله گرفته، تأکید می‌کند: «رزمایش کمک مؤمنانه که فقط بخش کوچکی از نگاه دینی جامعه به مشکلات همنوعان می‌باشد، نشان از نادرستی این ادعا دارد.»

فرمانده سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین، عنوان کرد: «از زمان شیوع ویروس کرونا در جهان و در ایران، ما با کل دنیا مقایسه شدیم. اما در تخصصی‌ترین امور که جهان گمان می‌کرد ناتوان هستیم، ما روسفید بیرون آمدیم. باید دید چه چیزی موجب روسیاهی کشور‌هایی همچون امریکا، انگلیس شد که ادعای پیشرفت داشتند و به اذعان خودشان، برای تمام اقشار جامعه‌اشان پیش‌بینی پیشرفته‌ترین خدمات در بدترین شرایط را داشتند.»

سردار آتانی با تأکید بر اینکه سپاه به نمایندگی از سوی خیرین، با تمام قوا وارد عرصه شد و در حوزه سلامت و درمان به کمک علوم پزشکی شتافت و هر کجا که کار بر زمین ماند، آن را به اتمام رساند، گفت: «غربالگری هزاران نفر از هموطنان توسط کادر درمان سپاه واکسینه شدن ۵۰ هزار نفر تاکنون به همت این نیرو‌ها برگ زرینی در کارنامه این نیروی مردمی است. سپاه اولین مرکز تجمیعی شبانه‌روزی واکسیناسیون استان را راه‌اندازی کرد و در این راستا بازنشستگان سپاه برای حضور در عرصه اعلام آمادگی کردند.»

انتهای پیام/

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان