۰۱/جمادى الأول/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۱۴ یکشنبه

صبح قزوین مایحتاج روزمره شهروندان در گروگان مطامع سودجویان است
کد خبر: ۳۵۲۹۶۶ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۷/۲۰ ساعت: ۹:۱۰ ↗ لینک کوتاه

گزارش صبح قزوین از مطالبه مردمی؛

گلایه شهروندان قزوینی از کمبود مرغ در بازار/ مایحتاج روزمره مردم در گروگان مطامع سودجویان است

خرید مرغ در قزوین درحالی صفی شده است که این استان قطب تولید گوشت سفید کشور است؛ مردم همچنان منتظر تحقق وعده‌های مسئولین به ویژه دولت جدید هستند تا اقدام جهادی و انقلابی به تنگنای معیشتی مردم پایان دهد.

مایحتاج روزمره شهروندان در گروگان مطامع سودجویان است
به گزارش خبرنگار اقتصادی صبح قزوین؛ پس از بررسی میدانی از بازار قزوین باز هم صفی شدن خرید مرغ جلب توجه می‌کند که حاکی از کمبود مرغ آن هم در قطب تولید آن است؛ به طوری که در استان قزوین 660 واحد مرغداری گوشتی و تخمگذار فعال بوده و بخشی از نیاز کشور را هم تامین می‌کند.

به گفته مدیرکل دامپزشکی استان قزوین، تولید مرغ گوشتی امسال 10تا15درصد در استان افزایش داشته و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد. قیمت مصوب مرغ دولتی برای مصرف‌کننده در استان قزوین کیلویی 24 هزار و 900 تومان مصوب شده است.

با این شرایط چرا باید شاهد کمبود مرغ برای مصرف‌کننده و صف‌کشی برای خرید این کالای اساسی باشیم؟

براساس گزارش میدانی خبرنگار صبح قزوین، از فضای بازار قزوین؛ همچنان شهروندان ناچار به انتظار در صف‌های طولانی برای خرید مرغ هستند.روی دیگر سکه هم مربوط به شیوع بیماری منحوس کروناست و سوال اینجاست با توجه به فصل پاییز، اوج سرما خوردگی و احتمال پیک ششم کرونا مسئولین مربوطه چرا نظارتی بر این شرایط ندارند؟

شهروندان قزوینی حاضر در صف خرید مرغ در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی صبح قزوین؛ اظهار کردند: برای خرید مرغ به چند مغازه رفته‌ام اما مغازه داران می‌گویند مرغ تمام شده است و دلیل نبود مرغ را کمبود آن اعلام می‌کنند.
 
آنها افزودند: برخی از همشهریان بدون توجه به فرهنگ مصرف بهینه نیز اقدام به خرید بیش از نیاز مرغ  می‌کنند و با خرید بیش از حد باعث می‌شوند نفر بعدی که در صف قرار دارد حتی نتواند یک مرغ بخرد.
 
شهروندان قزوینی اذعان کردند: مردم خودشان نیز مقصر این گرانی و کمبود مرغ هم هستند چراکه اگر ساعت‌ها در صف نمانند و مرغ‌ها به فروش نرسد طبیعتا فروشندگان و تولیدکنندگان مجبور می‌شوند قیمت‌ها را پایین بیاروند که متاسفانه این همکاری بین اقشار جامعه وجود ندارد.

 
برخی از شهروندان یادآور شدند: مردم از ساعت هفت صبح در صف ایستاده‌اند و منتظر ماشین‌های حمل مرغ هستند و موضوعمشکل کمبود مرغ باعث شده است که مردم چند ساعت بدون رعایت فاصله اجتماعی در صف منتظر باشند که در شرایط امروز جامعه باعث شیوع ویروس کرونا خواهد بود و از مسئولین مربوطه خواهشمندیم که به وظیفه خود آشنا باشند و صدای مظلوم مردم را بشنوند.

آنها تصریح کردند: قزوین یکی از استان‌های پیشرو در تولید مرغ است؛ بنابراین چرا باید شاهد کمبود این مایحتاج روزانه در بازار باشیم؟

به گزارش صبح قزوین؛ مسئولین باید جوابگوی چرایی این مشکلات باشند و فکری به حال ثبات قیمت‌ها کنند چراکه با شرایط کنونی مردم حتی توان خرید مایحتاج روزانه خود را ندارند و سفره آنان هر روز خالی‌تر از دیروز است.

مردم همچنان منتظر تحقق وعده‌های مسئولین به ویژه دولت جدید هستند تا اقدام جهادی و انقلابی به تنگنای معیشتی مردم پایان دهد.
 
انتهای پیام/1700

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان