۱۳/جمادى الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۱۰/۲۶ یکشنبه

صبح قزوین ۱۰ زندانی غیرعمد توسط ورزشکاران زورخانه‌ای قزوین آزاد شدند
کد خبر: ۳۵۲۸۶۵ نویسنده: امیرخسته‌بند تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۷/۱۷ ساعت: ۱۵:۲ ↗ لینک کوتاه

رئیس هیئت ورزش زورخانه‌ای استان قزوین:

۱۰ زندانی غیرعمد توسط ورزشکاران زورخانه‌ای قزوین آزاد شدند

امیرخسته‌بند گفت: ورزشکاران پهلوانی و زورخانه‌ای همیشه در مراسمات گلریزان پیش قدم بودند و ما بیشترین مبالغ را از این هیئت جمع‌آوری کردیم و به تازگی۱۰ زندانی جرائم غیرعمد را با مراسم گلریزانی که در زورخانه شهیدرجایی داشتیم آزاد کردیم.

۱۰ زندانی غیرعمد توسط ورزشکاران زورخانه‌ای قزوین آزاد شدند
امیرخسته‌بند در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی صبح قزوین؛ در خصوص وضعیت ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای استان اظهار کرد: ورزش زورخانه‌ای قزوین ظرف سه سال گذشته توانسته است عنوان‌های خوبی را به دست بیاورد و۱۰تن از ورزشکاران ما شامل پنج نفر از رده سنی نونهالان و پنج نفر در رده سنی نوجوانان عضو تیم‌ملی هستند.

وی افزود: به لطف خداوند حامد امینی امسال عضو تیم‌ملی ورزش زورخانه‌ای جمهوری اسلامی ایران در رده سنی بزرگسالان شد و به تازگی در مسابقات مجازی کره شرکت کرد و این ورزشکار عازم مسابقات ۲۰۲۲ دبی و جام ملت‌های روسیه است.

رئیس هیئت ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای قزوین ادامه داد: در رشته کباده ابوالفضل ملامجیدی توانست امسال مقام نایب قهرمان ایران را به دست بیاورد؛ ابوالفضل عسگری مدال برنز کشوری را کسب کرد و سیدامیرعباس حسینی نیز توانست مدال برنز کشوری در رشته چرخ را به دست بیاورد.

حضور ۳۰ورزشکار نونهال و نوجوان در ورزش زورخانه قزوین

خسته‌بند گفت: باوجود شرایط کرونا کلاس‌های آموزشی دایر بوده است و ورزشکاران نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمرینات خود را انجام می‌دهند؛ اکنون کلاس‌های آموزشی در زورخانه شهیدرجایی با ۳۰ ورزشکار نونهال و نوجوان پیگیری می‌شود و ورزشکاران کشتی‌گیر نیز در ماه‌های آینده عازم مسابقات کشتی پهلوانی برای گرفتن بازوبند پهلوانی هستند.

وی بیان کرد: در سال ۱۳۹۸ باتوجه به شرایط فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان توانستیم مجوز ۱۷ مربی را برای استان بگیریم و اکنون هم ۱۰ نفر از این مربیان در سطح استان قزوین فعالیت می‌کنند؛ همچنین یکی از داوران نیز از شهرستان بویین زهرا حضور دارد.

این مقام مسئول ابراز کرد: شرایط و امکانات ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای به دلیل توجه مدیرکل ورزش و جوانان به این ورزش خوب است اما بازهم باید تزریق مالی به هیئت استان داشته باشیم تا امکانات و تجهیزات ورزشکارن، نونهال و نوجوان را فراهم کنیم چراکه در حوزه تجهیزات کمبود داریم و با شرایط محدود جلو می‌رویم.

خسته‌بند تاکید کرد: دوشیفت ورزش زورخانه‌ای و یک شیفت کشتی پهلوانی را آموزش می‌دهیم و خوشبختانه بستری سازی که مقام معظم رهبری به آن تاکید داشتند در سطح کشور و قزوین گسترش پیدا کرده است اما رسانه‌ها نیز باید به تبلیغ و ترویج این فرهنگ کمک کنند تا بتوانیم جایگاه مناسبی در مسابقات جهانی به دست آوریم.

۱۰زندانی جرائم غیرعمد آزاد شدند

وی تصریح کرد: معمولا قشر ضعیف جامعه از نظر اقتصادی در این ورزش حضور دارند و با حداقل مسائل مالی وارد ورزش زورخانه‌ای می‌شوند به طوری که پیشکسوتان ما از نظر مالی کمی تحت فشار هستند اما به جهت مناعت طبعی که دارند همیشه دست به خیر هستند.

رئیس هیئت ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای استان قزوین افزود: ورزشکاران پهلوانی و زورخانه‌ای همیشه در مراسمات گلریزان پیش قدم بودند و ما بیشترین مبالغ را از این هیئت جمع‌آوری کردیم و به تازگی۱۰ زندانی جرائم غیرعمد را با مراسم گلریزانی که در زورخانه شهیدرجایی داشتیم آزاد کردیم و در این مراسم ۱۰۰ میلیون تومان جمع‌آوری و در اختیار ستاد دیه استان قرار داده شد.

خسته‌بند ادامه داد: ورزشکاران زورخانه‌ای در دوران کرونا از شب تا صبح خیابان‌ها را استریل می‌کردند و کمک‌هایی که لازم بود به افراد نیازمند برسد توسط ورزشکاران زورخانه‌ای انجام شد؛ تعداد زیادی از ورزشکاران ما به صودت خودجوش غذا پختند و به صورت رایگان در اختیار افراد بی بضاعتی که در شرایط کرونا گرفتار بودند قرار دادند و همچنین حدود ۳ و نیم تن آب هویچ دراختیار بیمارستان‌ها و بیماران قرار دادیم.

۱۲۰ ورزشکار حرفه‌ای نونهال و نوجوان در استان قزوین فعالیت می‌کنند

وی ابراز کرد: هیچ سازمان و نهادی از این ورزشکاران حمایت نکرده‌اند و واقعا هم بعضی از ورزشکاران ما در کهولت سن و بیماری دچار مشکلات مالی می‌شوند؛ در این بین ما نتوانستیم به نحو احسن کهن کسوتان قزوین را که شرایط خوبی ندارند کمک کنیم.

این مقام مسئول درخصوص استعدادیابی ورزش زورخانه‌ای بیان کرد: مسئول استعدادیابی هیئت که از کارمندان اداره تربیت بدنی آموزش و پرورش است باتوجه به شرایط افراد، ورزشکاران را به ما معرفی می‌کند، همچنین خود ما نیز قبل از کرونا وارد مدارس می‌شدیم و دانش‌آموزان را با این ورزش آشنا می‌کردیم به صورتی که امروز در سطح استان بالغ بر ۱۲۰ ورزشکار حرفه‌ای نونهال و نوجوان داریم.

خسته‌بند در پایان گفت: اکنون زورخانه‌ها باز هستند و هفته‌ای یک بار به طور منظم استریل می‌شوند؛ امیدوارم همه کسانی که اعتقاد دارند این ورزش ملی و مذهبی مااست؛ دست به دست دهند تا این ورزش به جایگاه اصلی بازگردد.

انتهای پیام/۳۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان