۰۵/جمادى الأول/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۱۸ پنجشنبه

صبح قزوین برگزاری مراسم عزاداری ایام پایانی ماه صفر در ۱۲۳ بقعه متبرکه استان قزوین
کد خبر: ۳۵۲۸۶۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۷/۱۴ ساعت: ۱۴:۳۰ ↗ لینک کوتاه

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه قزوین خبر داد

برگزاری مراسم عزاداری ایام پایانی ماه صفر در ۱۲۳ بقعه متبرکه استان قزوین

حجت الاسلام نوروزی با بیان اینکه مراسم رحلت پیامبر گرامی اسلام(ص) و شهادت امام حسن(ع) در ۱۲۳ بقعه متبرکه استان برگزار شد ، گفت: ۱۲۳ بقعه متبرکه استان میزبان سوگواری امام رضا(ع) خواهند بود.

برگزاری مراسم عزاداری ایام پایانی ماه صفر در ۱۲۳ بقعه متبرکه استان قزوین
حجت الاسلام رضا نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ اظهار کرد: برنامه‌های مختلفی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بقاع متبرکه استان به مناسبت ایام پایانی ماه صفر برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه اوقاف با بیان اینکه مراسم رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص)و شهادت امام حسن مجتبی (علیه السلام) در ۱۲۳ بقعه متبرکه استان اجرا شد، گفت: ۱۲۳ بقعه متبرکه در استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در فضای باز نیز میزبان سوگواری و مراسم عزاداری سالروز شهادت امام رضا (علیه السلام) خواهند بود.

وی با بیان اینکه این مراسمات در برخی از بقاع متبرکه در شب شهادت و در برخی در روز شهادت برگزار می‌شود، افزود: در این مراسم ها تلاوت قرآن کریم، سخنرانی و مداحی اجرا خواهد شد و در برخی از امامزادگان زائرین از محل نیات واقفین اطعام می شوند.

این مقام مسئول ابراز کرد: تعداد اطعام پیش بینی شده در روز شهادت امام رضا(علیه السلام) در امامزادگان استان بالغ بر ۱۵ هزار پرس غذای گرم است.

نوروزی افزود: پیش بینی می شود تا پایان ماه صفر تعداد ۱۷ هزار پرس غذای گرم در بقاع متبرکه و اماکن موقوفه با کمک خیرین و از محل درآمد موقوفات تهیه و توزیع شود.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه اوقاف در پایان در خصوص تعداد مبلغین گفت: در این ایام ۱۹ مبلغ در بقاع متبرکه حضور خواهند داشت که ۱۴ نفر اعزامی از قم و ۵ نفر بومی هستند.

انتهای پیام/ 1300

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان