۰۱/جمادى الأول/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۱۴ یکشنبه

صبح قزوین شهریور ۱۴۰۰؛ سیاه‌ترین ماه کرونایی در قزوین
کد خبر: ۳۵۲۶۶۸ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۷/۳ ساعت: ۲۰:۱۰ ↗ لینک کوتاه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین خبر داد؛

شهریور ۱۴۰۰؛ سیاه‌ترین ماه کرونایی در قزوین/ بیش‌از ۲۰درصد جمعیت قزوین هر ۲ دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند

پیمان نامدار با اشاره به اینکه شهریور ۱۴۰۰؛ سیاه‌ترین ماه کرونایی در قزوین بود، افزود: یکهزار دز واکسن برکت و سینوفارم به استان وارد شده و بزودی سامانه واکسیناسیون برای رده سنی ۱۲ تا ۱۷ سال باز خواهد شد.

شهریور ۱۴۰۰؛ سیاه‌ترین ماه کرونایی در قزوین
به گزارش خبرنگار صبح قزوین، پیمان نامدار در جلسه ستاد کرونا که عصر امروز در استانداری قزوین برگزار شد اظهار کرد: واکسیناسیون در استان روند خوبی در پیش گرفته و خوشبختانه مراجعات به بیمارستان‌ها کاهش پیدا کرده؛ تاکنون بیش‌از 93درصد افراد بالای 60 سال در کشور واکسینه شده‌اند.

وی افزود: اگر در یک ماه آینده منحنی واکسیناسیون به رده سنی بالای 18 سال برسد قطعا شرایط بهتری نسبت به امروز خواهیم داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به اینکه قزوین در حفظ و رعایت پروتکل‌های حوزهٔ نیروی انتظامی رتبهٔ نخست را کسب کرده است، اذعان کرد: 18 درصد جریمه تردد بین شهری مربوط به استان قزوین بوده که این موضوع نشان‌دهنده اهتمام استان برای کاهش پیک بیماری است.

نامدار بیان کرد: متاسفانه رعایت پروتکل ها در کشور به کمتر از 45 درصد رسیده و شهروندان باید نسبت به رعایت پروتکل ها بیشتر توجه کنند.

این مقام مسئول عنوان کرد: طرح سکوی مدیریت هوشمند اجتماعی در حوزه پیشگیری از بحران به صورت پایلوت در قزوین اجرایی خواهد شد تا بتوانیم از این طریق تعطیلی ها را به حداقل برسانیم تا به دوران زندگی قبل از کرونا نزدیک شویم.

وی ادامه داد: عصر امروز هزار دوز واکسن سینوفارم و برکت به استان قزوین خواهد رسید و سامانه ثبت نام واکسیناسیون برای رده سنی 12 تا 17 سال در دسترس افراد قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین ابراز کرد: با توجه به حساسیت واکسیناسیون در گروه های نوجوان، تزریق واکسن این افراد در مراکز متمرکز با حضور پزشک انجام خواهد شد.

نامدار گفت: در کشور 700 بیمار دارای قارچ سیاه ثبت شده که در حال حاضر در استان ما نیز 13 بیمار مبتلا به بیماری قارچ سیاه بستری هستند.

این مقام مسئول تاکید کرد: بیماری قارچ سیاه ارتباطی با بیماری کرونا ندارد و این بیماری در افراد با سیستم ایمنی ضعیف ظاهر می‌شود.

وی افزود: خوشبختانه میزان بستری در استان قزوین به آمار زیر 500 نفر رسیده؛ سه بیمارستان ولایت، بوعلی، رازی و بیمارستان‌های واقع در شهرستان ها برای پذیرش بیماران کرونایی خدمت رسانی می کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین تصریح کرد: در بیمارستان بوعلی 600 تخت عادی و 50 تخت ویژه، بیمارستان ولایت 120 تخت عادی و ۳۰ تخت ویژه و ۳۰ تخت در بیمارستان رازی جهت پذیرش بیماران کرونایی آماده شده است.

نامدار گفت: با توجه اینکه قزوین استانی دانشجو خیز و مهد علم است در تلاش هستیم طی یک الی دو ماه آینده تمام مراکز دانشگاهی به صورت کاملا حضوری فعالیت‌های آموزشی لازم را آغاز کنند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: اکنون واکسیناسیون دانشجویان برای دو دوز مهیا است و امیدواریم که با واکسیناسیون تمامی دانشجویان شاهد بازگشایی کامل یا بازگشایی با ظرفیت 20 الی 30 درصدی دانشگاه ها باشیم.

وی ادامه داد: تلفات بیماری کرونا به آمار تک رقمی رسیده که در 24 ساعت گذشته 3 فوتی در استان ثبت شده و هم اکنون 45 بیمار متصل به دستگاه ونتیلاتور در قزوین بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: تمامی شهرستان های قزوین در وضعیت نارنجی و آوج در وضعیت زرد قرار دارد و رشد بیماران به زیر 100نفر در 24 ساعت رسیده است.

نامدار ابراز کرد: شهریور ماه سال جاری به عنوان ماه سیاه در دو سال اخیر بود چرا که در این ماه متاسفانه 317 فوتی مثبت قطعی ثبت شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: در مهر ماه تا کنون 18 فوتی مثبت ثبت شده و در 4 هفته اخیر روند بستری از 660 بیمار به 440 بیمار کاهش یافته است.

وی گفت: خوشبختانه در هفته گذشته روند بیماران سرپایی در سطح استان 27 درصد کاهش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین اذعان کرد: در هفته گذشته بیشترین موارد مثبت کرونا مربوط به محله پونک سپس خیابان دانشگاه، بلوار سعادت و ولیعصر بوده است.

نامدار اذعان کرد: تاکنون در استان قزوین 810هزار دوز واکسن تزریق شده است و تا زمانی که در کشور به 80 درصد تزریق واکسیناسیون نرسیم رفع محدودیت ها منطقی نخواهد بود.

این مقام مسئول در پایان ابراز کرد: خوشبختانه درصد افرادی که دو دوز واکسن تزریق کرده‌اند به بیش از ۲۵ درصد در استان رسیده است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

رجبی / ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۱

خدا به خیر کند

دوست / ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴

به نظر تعداد واکسن وارد شده به استان نیاز به اصلاح داره، در استان روزانه حدود 25 هزار دوز تزریق انجام میشه ، الان عنوان شده یک هزار دوز وارد شده که میشه مصرف کمتر از یک ساعت !!!
اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان