۰۱/جمادى الأول/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۱۴ یکشنبه

صبح قزوین مهدکودک‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت می‌شوند
کد خبر: ۳۵۲۵۲۰ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۶/۲۶ ساعت: ۱۴:۱۲ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل آموزش پرورش استان قزوین:

مهدکودک‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت می‌شوند

حسنعلی اصغری گفت: با توجه به اینکه تعدادی از اولیا کارمند هستند و باید فرزندانشان را به مهد کودک بسپارند تا در محل کار خود حضور داشته باشند بنابراین در تلاش هستیم تا با رعایت پروتکل های بهداشتی تعدادی از مهد کودک ها بازگشایی شوند.

مهدکودک‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت می‌شوند
حسنعلی اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ درباره آموزش سواد رسانه‌ای به معلمان اظهار کرد: یکی از موضوعات مهمی که اکنون در دوره‌های ضمن خدمت به آن تاکید می شود آموزش سواد رسانه‌ای به معلمان است.
 
وی افزود: در دوره‌های ضمن خدمت که به صورت مجازی برگزار شده، مواردی از جمله نحوه تهیه و تولید محتوا و بارگذاری مطالب به معلمان آموزش داده شده است.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین بیان کرد: فراگیری سواد رسانه‌ای مستلزم آموزش در فضای حضوری و گارکاهی است و به دلیل این که این دوره‌ها در فضای مجازی برگزار شده است، از کار آمدی دوره اطمینان نداریم.

کارگاه سواد رسانه معلمان باید حضوری برگزار شود
 
اصغری گفت: تاکید داریم کارگاه سواد رسانه‌ای به صورت حضوری در گروه‌های محدودتر برگزار شود تا بتوانیم شاهد توانمند تر شدن معلمین در این حوزه باشیم.
 
این مقام مسئول درباره مدارس بلا استفاد در استان اذعان کرد: برای مدارس فرسوده در مناطق روستایی آمایش انجام و پیش‌بینی شده است که متناسب با نیاز مناطق، تا بازه ۱۰ الی ۲۰ سال آینده اگر این مدارس بلااستفاده بودند بهسازی شوند و در مکان‌هایی که لازم است مدرسه ساخته شود.
 
وی ادامه داد: اکنون نمی‌توانیم اعلام کنیم چه تعداد مدرسه بلااستفاده در استان وجود دارد چراکه ممکن است در سال‌های آینده شاهد رشد جمعیتی باشیم و به همین دلیل مدارس بلااستفاده را حفظ می‌کنیم تا در آینده با مشکل فراهم کردن مدرسه مواجه نشویم.
 
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تاکید کرد: در استان قزوین مدرسه‌ای که کاملا کانکسی باشد وجود ندارد اما در برخی نقاط که در کنار فضای اصلی با کمبودهایی مواجه بودیم کانکس قرار داده شده است.

کانکس مدارس حذف می‌شود
 
اصغری ادامه داد: در استان قزوین حدود پنج کانکس در کنار فضای اصلی مدرسه وجود دارد که برای سال جاری پیش بینی کرده‌ایم که این کانکس‌ها جمع آوری شوند تا فضای مناسبی برای دانش آموزان فراهم شود.
 
این مقام مسئول تصریح کرد: خوشبختانه در سال جاری با تشکیل سازمان تعلیم و تربیت، مهدکودک‌ها زیر نظر آموزش و پرورش قرار گرفته‌اند و با توجه به اینکه تعدادی از اولیا کارمند هستند و باید فرزندانشان را به مهد کودک بسپارند تا در محل کار خود حضور داشته باشند بنابراین در تلاش هستیم تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعدادی از مهد کودک‌ها بازگشایی شوند.
 
وی ابراز کرد: طبق فرمان مقام معظم رهبری مهدکودک‌ها صرفا مکان ارائه خدمات نیستند بلکه جزو مکان‌های آموزشی و تربیتی شمرده می‌شوند و نظارت آموزش پرورش بر مهد کودک‌ها لازم است.
 
مدیر کل آموزش و پرورش قزوین در پایان گفت: با قرار گرفتن مهدکودک‌ها زیر نظر آموزش و پرورش تصمیم داریم برنامه‌ریزی‌های جدی‌تری انجام دهیم چراکه قطعا آموزش در دوران کودکی آثار موثر و ثابت تری را به همراه دارد.
 
انتهای پیام/1700
منبع: شاخص خبر

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان