۰۱/جمادى الأول/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۱۴ یکشنبه

صبح قزوین توسعه دولت الکترونیک مهم‌ترین راهکار مقابله با فساد
کد خبر: ۳۵۲۵۰۱ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۶/۲۵ ساعت: ۱۴:۵ ↗ لینک کوتاه

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین عنوان کرد

توسعه دولت الکترونیک مهم‌ترین راهکار مقابله با فساد

روح‌الله عباسپور گفت: اگر بخواهیم با فساد مبارزه و از آن پیشگیری کنیم دولت الکترونیک باید توسعه پیدا کند؛ توسعه شبکه ملی اطلاعات از مطالبات ویژه رهبری بوده و وزارت ارتباطات قول مساعد برای تحقق آن داده است.

توسعه دولت الکترونیک مهم‌ترین راهکار مقابله با فساد
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ مراسم اختتامیه جشنواره شهید رجایی با حضور حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران، استاندار قزوین، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی صبح امروز در سالن شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد.

روح‌الله عباسپور در این مراسم اظهار کرد: افزایش بودجه سه برابری استان در سال‌جاری نسبت به سال گذشته از جمله اقدامات ارزشمند سازمان برنامه و بودجه و استانداری است.

وی افزود: دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار از شبکه آب‌رسانی طالقان پیش‌بینی شده و سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی برای حوزه‌های مختلف و برنامه‌های دیگر انجام شده است.

توجه به تولید مهم‌ترین راهکار مقابله با تحریم‌ها

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین با بیان اینکه امروز اینترنت از جمله مطالبات جدی مردم است، عنوان کرد: ارزش پول ملی، نوسانات بازار و تورم و موضوع کرونا و تحریم از دغدغه‌های کشور بوده که البته خدمات مناسبی از سوی نظام ارائه شده است.

عباسپور ضمن تشکر از تمام کارگزاران استان تصریح کرد: کشور هنوز دارای مشکلاتی همچون تورم روبه‌روست لذا اگر بخواهیم تحریم را دور بزنیم باید به تولید به عنوان راهبرد اقتصادی کشور توجه کنیم.

وی اذعان کرد: باتوجه به اینکه امسال به عنوان《 پشتیبانی‌ها، مانع‌زدائی‌ها》نامگذاری شده باید گا‌م‌های جدی در این مسیر برداریم و این امر با رویکرد جهادی و کار اعتقادی محقق می‌شود.

این نماینده مجلس ابراز کرد: باید در حوزه‌های تولید همچون پشتیبانی دام قدم برداریم و به صورت جدی نسبت به آن در استان توجه کنیم.

عباسپور با اشاره به توسعه دولت الکترونیک گفت: اگر بخواهیم با فساد مبارزه و از آن پیشگیری کنیم دولت الکترونیک باید توسعه پیدا کند؛ توسعه شبکه ملی اطلاعات از مطالبات ویژه رهبری بوده و وزارت ارتباطات قول مساعد برای تحقق آن داده است.

ترویج دولت الکترونیک راهکاری مناسب برای مقابله با فساد

وی عنوان کرد: اگر بخواهیم در حوزه مبارزه با فساد اقدام کنیم در ابتدا دولت باید در حوزه الکترونیک خود را توسعه دهد؛ برای نمونه امروز اگر قیمت سیمان کاهش یافته به واسطه استفاده از سامانه الکترونیک است؛ دولت باید سامانه‌های هوشمند را تعریف و به واسطه آن اقدامات خود را انجام دهد.

گفتنی است جشنواره شهید رجایی به همت سازمان برنامه و بودجه با همکاری سایر دستگاه‌های استان هر سال در استان قزوین دنبال می‌شود.

در پایان این مراسم از دستگاه‌های اجرای برتر در جشنواره شهید رجایی تجلیل شد.

انتهای پیام/۴۰۰۶

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان