۱۶/ربيع الأول/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۷/۳۰ جمعه

صبح قزوین آموزش و پرورش استان با کمبود نیرو مواجه است
کد خبر: ۳۵۲۴۸۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۶/۲۴ ساعت: ۱۴:۵۳ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین:

آموزش و پرورش استان با کمبود نیرو مواجه است/ وجود ۲۷۰ مدرسه با زیر ۱۵ دانش‌‌آموز

حسنعلی اصغری گفت: آموزش و پرورش استان با کمبود نیروی انسانی مواجه است به طوری که حدود ۵۴ هزار ساعت کمبود نیروی انسانی داریم که با جذب معلمان جدید و ساماندهی نیروهای حق التدریس و نهضتی بخشی از مشکلات را رفع کردیم.

آموزش و پرورش استان با کمبود نیرو مواجه است
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ حسنعلی اصغری در نشست خبری که ظهر امروز(چهارشنبه) در سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین برگزار شد؛ اظهار کرد: حکمروایی خوب در جامعه شاخص‌هایی دارد که مهم‌ترین آن شفاف سازی است تا همه چیز در معرض سمع و نظر مردم قرار گیرد که نقش رسانه‌ها در این حوزه بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: حاکم شدن رویکرد تحول خواهی در امور مختلف لازمه رسیدن به پیشرفت و توسعه و رشد و تعالی در کشور است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: رابطه معناداری بین مسئولیت و پاسخگویی وجود دارد و آموزش و پرورش چون دستگاه بزرگی است لذا پاسخگوی مطالبات مردمی است و در این بین رسانه‌ها رابط بین مردم و مسئولان در بیان دغدغه‌ها هستند.

وی عنوان کرد: بیش از ۱۱ رتبه در استان صعود کردیم که بخشی از آن حاصل تلاش اصحاب رسانه در اطلاع رسانی است و ما قدردان زحمات آنان هستیم.

اصغری بیان کرد: امسال پیش بینی می‌کنیم حدود ۲۵۳ هزار و ۸۰۰ دانش‌آموز در مدارس استان ثبت‌نام کرده و در هزار و ۸۱۵ مدرسه مشغول به تحصیل شوند.

هیچ معلم بدون کلاسی نداریم

وی عنوان کرد: توزیع نیروی انسانی برای همه مدارس شکل گرفته و خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شکل هیچ معلم بدون کلاسی نداریم.

اصغری اضافه کرد: آموزش و پرورش استان با کمبود نیروی انسانی مواجه است به طوری که حدود ۵۴ هزار ساعت کمبود نیروی انسانی داریم که با جذب معلمان جدید و ساماندهی نیروهای حق التدریس و نهضتی بخشی از مشکلات را رفع کردیم و آمار کاستی‌ها از ۷۰ هزار ساعت در سال تحصیلی گذشته به ۵۴ هزار در سال جاری رسیده است.

همکاری بیش از ۱۷ هزار نیروی انسانی با آموزش و پرورش استان قزوین

وی بیان کرد: سال گذشته حدود ۱۶ هزار و ۱۲۸ نیروی انسانی با آموزش و پرورش استان قزوین همکاری داشتند و امسال ۱۰۹۰ نیروی جدید هم جذب آموزش و پرورش شدند و هم اکنون ۱۷ هزار و ۲۱۸ نیروی رسمی و پیمانی در آموزش و پرورش استان قزوین اشتغال دارند ضمن اینکه تعدادی نیروی بازنشسته در قالب حق التدریس با ما همکاری می‌کنند.

این مقام مسئول گفت: فضا و تجهیزات لازم هم برای همه دانش‌آموزان فراهم شده و بیش از ۴۱ درصد دانش‌آموزان متوسطه دوم در شاخه‌های کارودانش و فنی و حرفه‌ای تحصیل می‌کنند و مابقی نیز در سایر رشته‌ها تحصیل خواهند کرد.

انجام سنجش ۹۰ درصد نوآموزان قزوینی 

وی با بیان اینکه سنجش حدود ۹۰ درصد نوآموزان انجام شده است، گفت: واکسیناسیون معلمان در دوز اول بیش از ۹۸ درصد انجام شده و دوز دوم از ۴شهریور ماه شروع شده و امیدواریم تا شروع سال تحصیلی همه همکارانی که واکسن برکت یا سینوفارم دریافت کردند بتوانند دوز دوم را هم دریافت کنند تا نگرانی برای سلامتی همکاران کاهش یابد.

اصفری گفت: واکسن‌های کنونی ظاهرا هیچ کدام مناسب رنج سنی زیر ۱۸ سال نیست؛ اما برخی از واکسن‌ها قابلیت استفاده را دارد اما در هر صورت تابع نظر سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی هستیم.

اولیای دانش‌آموزان، واکسیناسیون می‌شوند

وی ابراز کرد: در جلسه شورای آموزش و پرورش استان تصمیم گرفته شد که در ستاد استانی مدیریت مبارزه با کرونا، اولویت با والدین دانش‌آموزان باشد لذا هر مدرسه‌ای که بتواند لیست و اطلاعات اولیایی که واکسن دریافت نکردند را به موقع آماده کند هماهنگی خواهیم کرد تا واکسیناسیون انجام شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین بیان کرد: برای واکسیناسیون رانندگان سرویس نیز پیش بینی خواهیم کرد تا به محض فراهم شدن شرایط برای حضوری شدن مدارس، با همکاری سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی این اقدام انجام شود.

در بازگشایی مدارس، رویکرد تدریجی داریم

وی ادامه داد: رویکرد امسال ما برای آموزش، رویکرد ترکیبی از آموزش‌های مجازی و حضوری است و در ارتباط با بازگشایی مدارس هم رویکرد تدریجی را داریم.

اصغری تصریح کرد: بنا داریم نظام آموزشی غیرمتمرکز و مدیریت مدرسه محور را به عنوان رویکرد نواندیشانه ادامه دهیم و استراتژی ما حرکت به سمت مدیریت مدرسه محور و مداخله جدی ارکان مدرسه برای تصمیم گیری در مدارس است.

وی در پایان عنوان کرد: هم اکنون ۲۷۰ مدرسه زیر ۱۵ نفر دانش‌آموز در سطح استان داریم همچنین ۵۴۸ مدرسه زیر ۵۰ نفر دانش‌آموز دارند و این در حالی است که استاندارد کلاس‌های تازه ساخته شده ۴۵ مترمربع است.
انتهای پیام/۷۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان