۱۶/ربيع الأول/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۷/۳۰ جمعه

صبح قزوین نگاهی به شایعات حذف ژیمناستیک از المپیاد ورزشی
کد خبر: ۳۵۲۴۷۸ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۶/۲۴ ساعت: ۱۱:۱۶ ↗ لینک کوتاه

نگاهی به شایعات حذف ژیمناستیک از المپیاد ورزشی

حاشیه‌های فدراسیون ژیمناستیک همچنان ادامه دارد و حالا شایعاتی در خصوص حذف این رشته از المپیاد ورزشی به گوش می‌رسد.

نگاهی به شایعات حذف ژیمناستیک از المپیاد ورزشی
 

به گزارش سرویس ورزشی صبح قزوین به نقل از فارس، المپیاد ورزشی برای استعدادیابی ستاره‌های کشورمان قرار است بهمن‌ماه در ۲۳ رشته که جزو بازی‌های آسیایی و المپیک هستند با کیفیتی بهتر نسبت به دوره‌های قبل برگزار شود.

تمام برنامه‌ریزی‌ها برای برگزاری این مسابقات انجام شده اما با توجه به شرایط کرونا همه چیز اجرایی خواهد شد. در حال حاضر ابلاغیه به استان‌ها انجام شده اما هنوز تعداد شرکت‌کنندگان نهایی نیست.

حذف ژیمناستیک از المپیاد ورزشی؟

نکته مهمی که در این المپیاد به چشم می‌خورد، شایعات حذف ژیمناستیک در این دوره است که بی‌ربط به حاشیه‌ها و چالش‌های فدراسیون ژیمناستیک با وزارت ورزش و جوانان نیست.

در چند ماه اخیر به دلیل مسائل مختلف از جمله انتخابات، وزارت ورزش و جوانان در دوره مسعود سلطانی‌فر با فدراسیون ژیمناستیک دچار چالش شد؛ به طوری که عدم تایید زهرا اینچه درگاهی رئیس فدراسیون از سوی کمیسیون تطبیق به حواشی دامن زد و حتی پای مجامع بین‌المللی را هم به این اتفاقات باز کرد.

وزارت ورزش و جوانان ثبت‌نام از نامزدهای ریاست این فدراسیون به همراه تیراندازی و اسکیت را انجام داد اما المپیک و تغییر اساسنامه باعث شد تا ثبت‌نام از نامزدها باطل شود که البته با معرفی وزیر ورزش و جوانان باید دید برنامه این ۳ فدراسیون چگونه رقم خواهد خورد.

شرطی که وزارت برای رئیس ژیمناستیک گذاشت 

اگرچه در چند روز اخیر شایعاتی در خصوص حذف این رشته از المپیاد مطرح شده اما به نظر می‌رسد وزارت ورزش برنامه‌ریزی‌های لازم را برای حضور این رشته انجام داده و حتی ژیمناستیک در جدول برنامه‌ها حضور دارد؛ به شرطی که مسائل مربوط به ریاست مشخص شود و آشفتگی کنونی به اتمام رسد.

شنیده‌ها حاکی از این است معاونت قهرمانی وزارت ورزش به اینچه‌ درگاهی پیشنهاد داده تا ۳ نفر از مجمع خود را معرفی کند تا رای‌گیری برای سرپرستی انجام شود اما این موضوع مورد موافقت رئیس فدراسیون قرار نگرفت. به نظر می‌رسد در صورتی که تکلیف ریاست فدراسیون مشخص نشود، این احتمال وجود دارد ژیمناستیک از المپیاد ورزشی حذف شود. دوره ریاست اینچه‌درگاهی ۱۹ تیرماه به پایان رسیده است. 

انتهای پیام/1404

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان