۱۵/صفر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۶/۳۱ چهارشنبه

صبح قزوین درصد باسوادی استان قزوین بیش از میانگین کشوری است
درصد باسوادی استان قزوین بیش از میانگین کشوری است
کد خبر: ۳۵۲۴۴۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۶/۲۲ ساعت: ۹:۵۶ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین:

درصد باسوادی استان قزوین بیش از میانگین کشوری است

حسنعلی اصغری گفت: افزایش درصد با سوادی در حداقل زمان ممکن از اهداف شتاب بخشی به امر سواد آموزی است و استان قزوین  با ۹۹.۷ درصد با سوادی جزو برترین استان‌ها از نظر باسوادی در محدوده سنی ۱۰ تا ۴۹ ساله و بالاتر از میانگین کشوری که ۹۶ درصد می‌باشد، است.

حسنعلی اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع بازگشایی مدارس جلسات متعددی در این باره تشکیل شده است تا بتوانیم بازگشایی شکوهمندی را رقم بزنیم.

وی افزود: همچنین در این جلسات موضوعات مهمی همچون حفظ سلامت فرزندان سرزمین، جلوگیری از افت تحصیلی و دستیابی به کیفیت آموزش مطلوب از موارد مهم شمرده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تاکید کرد: با شرایط آموزش مجازی تمامی اهداف تعیین شده در نظام تعلیم و تربیت تحقق پیدا نکرده است چراکه باید به اهداف بلند در نظام تعلیم و تربیت توجه شود.

سطح آموزش استان قزوین 11رتبه ارتقاع یافت

اصغری گفت: در تحقق بخشی از آرمان ها موفق نبوده‌ایم و علت اصلی عدم حضور فیزیکی دانش‌آموزان به دلیل شرایط کنونی در مدارس است.

این مقام مسئول بیان کرد: اگر چه بیان می‌کنیم نتایج پیش بینی شده آموزشی دلخواه حاصل نشده است اما با تلاش‌های بسیار و با وجود شیوع کرونا از اسفند 98 تا کنون توانسته‌ایم تا 11رتبه رشد در کشور داشته باشیم.

وی ادامه داد: روز اول مهر یک روز ملی و نوروز دانش و آگاهی است و این موضوع خاص آموزش و پرورش نیست بلکه متعلق به همه مردم ایران است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در پایان درباره موضوع سوادآموزی تاکید کرد: افزایش درصد با سوادی در حداقل زمان ممکن از اهداف شتاب بخشی به امر سواد آموزی است و استان قزوین  با 99.7 درصد با سوادی جزو برترین استان‌ها از نظر باسوادی در محدوده سنی 10 تا 49 ساله و بالاتر از میانگین کشوری که 96 درصد می‌باشد، است.

انتهای پیام/1700

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین