۱۳/جمادى الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۱۰/۲۶ یکشنبه

صبح قزوین اگر رئيس سازمان مديريت بحران كشور توانایی مدیریت ندارد استعفا دهد
کد خبر: ۳۵۲۳۹۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۶/۱۸ ساعت: ۱۲:۳۰ ↗ لینک کوتاه

انتقاد شدید نماینده مردم قزوین در مجلس؛

مناطق سیل‌زده استان قزوین بلاتکلیف رها شده/ اگر رئيس سازمان مديريت بحران كشور توانایی مدیریت ندارد استعفا دهد

فاطمه محمدبیگی گفت: گله عمده من به آقای نجار مدیر بحران کشور است که متاسفانه با وجود بازدیدی که از منطقه سیل زده آوج و الموت داشتند اقدام موثری از سوی ایشان انجام نشده و اعتباری به استان‌ تخصیص نیافت؛ از این رو اگر قادر به انجام مسئولیت نیست کنار رفته و فرد دیگری عهده دار مسئولیت شود.

اگر رئيس سازمان مديريت بحران كشور توانایی مدیریت ندارد استعفا دهد
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ ستاد استانی پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران ظهر امروز(پنج‌شنبه) به منظور بررسی آخرین وضعیت اقدامات مقابله با سیل الموت و آوج در سالن جلسات سپاه صاحب الامر(عج) قزوین برگزار شد.

فاطمه محمدبیگی در این جلسه اظهار کرد: نیروهای جهادی، سازمان بسیج سازندگی، ادارات مختلف آب و برق و گاز، راهداری، حمل و نقل جاده‌ای، راه و شهرسازی و سازمان کشاورزی و همچنین فرمانداران و بخشداران همگی برای رفع مشکلات ناشی از سیل الموت و آوج تلاش کرده و ما شاهد زحمات آنان بودیم.

وی افزود: صحبت‌ها و انتقادات ما نافی تلاش دستگاه‌های مذکور برای مدیریت بحران نیست و ما همواره قدردان تلاش آنان هستیم؛ اما متاسفانه ابعاد حادثه بسیار بزرگ‌تر از آن است که با برگزاری یک جلسه بتوان به همه موارد رسیدگی کرد.

نماینده مردم قزوین در مجلس تصریح کرد: فرمانده سپاه استان قزوین نیز به طور ویژه از  منطقه آوج و الموت بازدید کرد و این نشان از روحیه جهادی ایشان دارد‌؛ همه مسئولان باید دغدغه‌مندانه برای رفع مشکلات مردم مظلوم این مناطق تلاش کنند.

وی بیان کرد: چندی پیش از سوی مردم منطقه تماسی با من گرفته شد که برخی از ماشین آلات در روستا بدون راننده مانده و ما نیز به کار کردن با این دستگاه‌ها آشنایی نداریم.

مردم سیل زده آوج و الموت خسارات مادی و معنوی زیادی دیدند

محمدبیگی عنوان کرد: در جلسه‌ای که با مسئولان قرارگاه خاتم الانبیاء داشتم، عنوان شد که به مدت یک ماه ماشین‌آلات موجود در پروژه‌های خود را در اختیار استان قرار می‌دهند و معاون عمرانی استاندار قزوین نیز دستور دادند که از ماشین آلات در مناطق آوج و الموت برای رفع مشکلات استفاده شود.

وی ادامه داد: متاسفانه با وجود تصمیمات گرفته شده همه این اقدامات اتفاق نیفتاد؛ چراکه گزارشات میدانی مؤید این موضوع است.

این مقام مسئول تصریح کرد: هنوز مردم روستاهای آتان و طاله و چوسر در رفت‎ و آمد با مشکل مواجه هستند و راه‌های ارتباطی این روستاها به معنای واقعی وصل نیست.

وی بیان کرد: بعد از وقوع سیل در هفته اول همه مسئولان ذی‌ربط در تلاش برای پیگیری و رسیدگی به امور روستاهای سیل زده الموت و آوج بودند و مسائل را به طور ویژه دنبال کردند اما از هفته دوم اقدامات با کُندی دنبال شد.

این مقام مسئول ادامه داد: گله عمده من به آقای نجار مدیر بحران کشور است که متاسفانه با وجود بازدیدی که از منطقه سیل زده داشتند اقدام موثری از سوی ایشان انجام نشده و اعتباری به استان‌ تخصیص نیافت؛ این در حالی است که قوانین زیادی در مدیرت بحران برای تخصیص اعتبارت وجود دارد؛ از این رو اگر قادر به انجام مسئولیت نیست کنار رفته و فرد دیگری عهده دار مسئولیت شود.

محمدبیگی در پایان تاکید کرد: مردم سیل زده آوج و الموت خسارات مادی و معنوی زیادی دیدند لذا این مطالبه جدی من از مسئولان است چراکه معتقدم در این زمینه کارها با کندی پیش می‌رود.

انتهای پیام/7003

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان