۱۲/صفر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۶/۲۸ یکشنبه

صبح قزوین آرزویم دوخت و تولید پرچم امام حسین(ع) است/ برای اشتغالزایی تسلیم کرونا نشدیم
آرزویم دوخت و تولید پرچم امام حسین(ع) است/ برای اشتغالزایی تسلیم کرونا نشدیم
کد خبر: ۳۵۲۰۹۱ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۵/۳۱ ساعت: ۱۳:۳۱ ↗ لینک کوتاه

بانوی کارآفرین قزوینی:

آرزویم دوخت و تولید پرچم امام حسین(ع) است/ برای اشتغالزایی تسلیم کرونا نشدیم

بانوی کارآفرین قزوینی گفت: با وجود اینکه افتتاح کارگاه عفاف و حجاب ما مقارن با دوران شیوع کرونا بود اما تسلیم این ویروس نشدیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی صبح قزوین؛ فاطمه سادات موسوی‌نژاد بانوی ۴۹ ساله قزوینی است که با همت بلند خویش پای در عرصه اشتغال و کارآفرینی نهاده است.

وی که فرمانده پایگاه بسیج مهدیه کوثر قزوین نیز است با راه‌اندازی کارگاه عفاف و حجاب در راستای اشاعه فرهنگ اسلامی فعالیت دارد.

این بانوی کارآفرین در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی صبح قزوین؛ اظهار کرد: از دوران کودکی به کارهای هنری به ویژه خیاطی علاقمند بودم؛ به طوری که پس از گرفتن دیپلم طراحی و دوخت به صورت جدی شروع به فعالیت کردم و اکنون در منزل چندین کارآموز دارم.

وی افزود: سال‌هاست که در پایگاه بسیج خواهران فعالیت دارم و از آنجا که همواره به فکر خوداشتغالی بودم لذا چندین مرتبه هم ایده راه‌اندازی کارگاه خیاطی را با فرمانده پایگاه بسیج مطرح کردم اما محقق نشد.

موسوی‌نژاد تصریح کرد: پس از اینکه خود مسئول پایگاه بسیج شدم اقدام به راه‌اندازی کارگاه خیاطی با همکاری سپاه قزوین و بسیج سازندگی کردم و تعدادی از بانوان و خودم هم چرخ‌‌های خیاطی خود را به کارگاه آوردیم.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۱۰بانوی قزوینی در کارگاه عفاف و حجاب مشغول به فعالیت هستند و همه کارها نظیر تعمیرات چرخ خیاطی و نظارت بر دوخت و دوز بانوان را انجام می‌دهم.

این بانوی کارآفرین عنوان کرد: سرمایه اولیه برای راه‌اندازی کارگاه عفاف و حجاب حدود ۱۰ میلیون تومان بود که با حضور مسئولان سپاه استان و دو خانواده شهید در هفته دفاع مقدس، سال گذشته افتتاح شد.

وی ادامه داد: در این کارگاه خیاطی تولیداتی همچون چادر، مانتو، روسری، ساق دست، دستکش، جوراب و اقلام مربوط به عفاف و حجاب تولید و عرضه می‌شود و بانوانی که در این کارگاه مشغول به فعالیت هستند بعضا خودپرست بوده یا برای کمک به همسرانشان جهت تامین معاش کار می‌کنند.

موسوی‌نژاد بیان کرد: با وجود اینکه افتتاح کارگاه عفاف و حجاب ما مقارن با دوران شیوع کرونا بود اما تسلیم این ویروس نشدیم.

وی اضافه کرد: تولیدات عفاف و حجاب در پایگاه‌های بسیج سطح استان و بین دوستان و آشنایان عرضه می‌شود همچنین در نمایشگاه‌هایی که به مناسبت‌های مختلف در طول ایام سال برگزار می‌شود در معرض دید عموم گذاشته شده و به فروش می‌رسد.

این بانوی کارآفرین عنوان کرد: خوشبختانه در این مدت شاهد استقبال خوب دختران و بانوان قزوینی از تولیدات عفاف و حجاب بودیم به طوریکه دخترانی که در کارگاه فعالیت داشتند به حجاب علاقمند شدند و پوشش چادر را انتخاب کردند.

وی بیان کرد: مشکل اصلی خانواده‌ها گرانی و قدرت پایین خرید است که خوشبختانه قیمت تولیدات ما در کارگاه کمتر از نرخ آن در بازار است چون پارچه مورد نیاز برای تولیدات خود را مستقیم از تهران و بدون واسطه تهیه می‌کنیم.

موسوی‌نژاد عنوان کرد: فردی که ما از او پارچه خرید می‌کنیم از تجار معروف تهران است که ارادت فراوانی به فاطمه زهرا(س) دارد لذا وقتی متوجه شد که ما در کارگاه عفاف و حجاب مشغول فعالیت هستیم عنوان کرد که چون سادات هستید و همچنین ارثیه حضرت زهرا(س) را پیشی گرفته و در حال ترویج پوشش اسلامی هستید من نیز با شما همکاری می‌کنم؛ به طوریکه اقلام مورد نیاز را با قیمت پایین‌تر و حتی به صورت قسطی در اختیار ما قرار می‌دهد.

وی ابراز کرد: قطعا با همکاری متولیان امر در زمینه اعطای وام و پرداخت تسهیلات در حداقل زمان ما نیز با شرایط بهتری به توسعه فعالیت خود خواهیم پرداخت.

موسوی‌نژاد تصریح کرد: هدفم از تاسیس کارگاه عفاف و حجاب در کنار اشتغالزایی برای بانوان، فعالیت در جهت ترویج فرهنگ اسلامی است و همین که بتوانم چند خانم را با تولیدات خود به حجاب ترغیب کنم برای من بسیار مایه مباهات است.

وی در پایان یادآور شد: یکی از آرزوهای من این است که روزی پرچم امام حسین(ع) را تولید و به ‌صورت رایگان یا قیمت کمتر در بین مردم شهر قزوین عرضه کنم و در سر درب همه منازل نصب شود و به عنوان یک یادگاری از زندگی خود در دنیا بر جای بگذارم.

انتهای پیام/۷۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین