۱۶/جمادى الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۱۰/۲۹ چهارشنبه

صبح قزوین شبکه دخترانه امام رضایی برای زمینه‌سازی تمدن نوین اسلامی فعالیت می‌کند
کد خبر: ۳۵۲۰۴۰ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۵/۲۸ ساعت: ۱۲:۲ ↗ لینک کوتاه

دبیر تشکل دخترانه نورا در قزوین:

شبکه دخترانه امام رضایی برای زمینه‌سازی تمدن نوین اسلامی فعالیت می‌کند

شفیع خانی گفت: تشکل دخترانه نورا در راستای جریان فرهنگ ناب امام رضایی با رویکردی نوین و با هدف تربیت جوان مومن انقلابی در جهت زمینه سازی برای تمدن سازی اسلامی فعالیت می‌کند.

شبکه دخترانه امام رضایی برای زمینه‌سازی تمدن نوین اسلامی فعالیت می‌کند
زینب شفیع‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ با اشاره به فعالیت تشکل دخترانه نورا اظهار کرد: رویکرد اولین تشکل دخترانه در قزوین از همان ابتدای تاسیس، تلاش در جهت بیداری و معرفت‌افزایی نسل جوان بوده است.

وی افزود: تشکل نورا در امتداد حرکت‌های موفق فرهنگی مجموعه شمس الشموس که افزایش معرفت و ترویج موضوع زیارت از راه دور امام رئوف علیه السلام را سرلوحه خود قرار داده‌ است، فعالیت می‌کند.

دبیر تشکل دختران نورا در قزوین بیان کرد: این تشکل در راستای جریان فرهنگ ناب امام رضایی که لازمه یک تشکل مردمی است با رویکردی نوین و با هدف تربیت جوان مومن انقلابی به عرصه هویت بخشی و معرفت‌افزایی جوان و نوجوان پا گذاشته و رویکرد کلان این مجموعه در برنامه‌ها نیز الگوسازی، کادرسازی و شبکه‌سازی است.

وی عنوان کرد: تشکل دخترانه نورا با توجه به فرصت کم نظیر و با همه توان برای استفاده از سرمایه معنوی امام مهربانی‌ها و با رویکرد ارتقاء فکری، معنوی و رشد اجتماعی جوانان با هدف روحیه مسئولیت پذیری، هویت بخشی و معرفت افزایی و ایجاد محفلی برای ارتباط بیشتر با امام هشتم، همزمان با ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر در سال ۱۳۹۷ تاسیس شده است.

این مقام مسئول گفت: تشکل دخترانه نورا با تاییدات خداوند متعال در پرتو عنایات خاصه حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) با بهره‌گیری از رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مبنی بر آماده سازی فضا برای رشد معنویت، کار فکری و فرهنگی هدفمند و عمیق برای جوانان و به منظور تحقق یک شبکه دخترانه امام رضایی برای زمینه سازی تمدن نوین اسلامی طراحی شده است.

بانوان تاثیر زیادی در تقویت باورها و ارزش‌های نسل آینده دارند

وی ابراز کرد: پاتوق دخترانه نورا با شعار (با هم بهشت را می‌سازیم) و با عنوان (یک قرار کاملا دخترانه، روزی که قرار است، ملکه شوی... ) نامگذاری شده است، این عنوان برای تغییر ذهنیت دختران نسبت به ملکه بودن است که هر نوجوان به غیر از ملکه زیبایی بودن ملکه فکری، عقلی، اخلاقی، مهربانی، محبت و رفاقت می‌تواند باشد.

شفیع‌خانی یادآور شد: آنچه در الگوی تعالی معرفی می‌شود نقش تمدن سازی دختران مومن است یعنی آن‌ها اگر به خودشناسی و خودسازی پرداخته باشند می‌توانند نقش تمدن سازی داشته باشند.

وی با تاکید براینکه نقش تمدن‌سازی خیلی فراتر از نقش جامعه سازی است؛ گفت: این نقش یک نقش تاریخی و در قالب عمومی حیات بشر است و از نقش انسان در ساختن خانواده، شهر، استان یا حتی کشور فراتر می‌رود در واقع قالبی است که به منزله یک امت عمل می‌کند و نقش خودش را در سپهر حیات بشری و در ساختن تمدن عالی و حیاط‌بخش نورانی ایفا می‌کند.

دبیر تشکل دخترانه نورا بیان کرد: تشکل دختران در ساختار تشکیلاتی هیئت اندیشه‌ورز در چهار حوزه اجرایی که با استقلال کامل بانوان و دختران و به صورت محوری و با الگوی تشکیلاتی است با عناوین برهان(پشتیبانی محتوایی و مهارتی)، نورا(هیئت دخترانه)، بهشت(پاتوق خادمان رسانه‌ای) و اجتماعی در حال فعالیت است.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۱۰۰ نوجوان ۱۲ تا ۱۸ سال به صورت گروه‌های مجزا در اختیار مربیان تربیتی بوده و ۳۰ جوان دانشجو و نزدیک به ۴۰ بانو در کادر اجرایی در تشکیلات تشکل در حال فعالیت هستند‌.

هشت روز به نیابت از امام هشتم محفل عزاداری دخترانه نورا برگزار شد

شفیع‌خانی عنوان کرد: تشکل طی سال فعالیت‌های دخترانه و مادرانه‌های زیادی اجرا می‌کند اما برنامه محوری و استانی تشکل در ولادت و وفات حضرت معصومه سلام الله علیها به عنوان روز دختر است که دایره فعالیت خود را گسترش می‌دهد.

وی بیان کرد: طبق سنوات گذشته در دهه اول ایام محرم به صورت هشت روز به نیابت از امام هشتم محفل عزاداری دخترانه نورا برگزار می‌شود که امسال با توجه به شرایط بیماری منحوس کرونا محفل با زمان کمتر و با هدف معرفت افزایی با حضور سخنران و مداحان و روایت‌گران استان در حسینیه معراج الشهدا برگزار شد.

این مقام مسئول گفت: امروز اگر قرار است فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی را که خود یکی از مولفه‌های تمدن نوین اسلامی است از نسل فعلی به نسل‌های آینده منتقل کنیم بستر آن خانواده بوده و دختران و زنان محوری‌ترین عنصر در خانواده و در راس آن قرار دارند.

وی بیان کرد: بانوان تاثیر زیادی در تقویت باورها و ارزش‌های نسل آینده دارند و در واقع انسان ساز و جامعه ساز هستند لذا باید نگاه واقع بینانه‌ای به ظرفیت و توانمندی آنان در جامعه داشت.

شفیع‌خانی در پایان گفت: علاقه مندان جهت عضویت در تشکل دخترانه نورا می‌توانند با واحد دبیرخانه به شماره 09038771979 تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/۷۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان