۲۲/ربيع الآخر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۹/۰۶ شنبه

صبح قزوین نماز ظهر عاشورا هر سال با نظم بهتری برگزار می‌شود
کد خبر: ۳۵۱۹۹۷ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۵/۲۴ ساعت: ۱۹:۱۶ ↗ لینک کوتاه

نماز ظهر عاشورا هر سال با نظم بهتری برگزار می‌شود

امام جمعه قزوین گفت: نماز ظهر عاشورا در استان هر سال با شاکله، نظم و انسجام بهتری اقامه می‌شود.

نماز ظهر عاشورا هر سال با نظم بهتری برگزار می‌شود

به گزارش سرویس فرهنگ وهنر صبح قزوین ، حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین در جلسه هماهنگی برگزاری نماز ظهر عاشورا گفت: امام حسین (ع) در شرایط بسیار سخت و جنگی نماز ظهر عاشورا را اقامه کردند و در استان نیز اقامه نماز ظهر عاشورا هر سال با شاکله، و نظم و انسجام بهتری اقامه می‌شود.

وی افزود: اقامه نماز، رسالت پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) بود و باید همه همت‌ها بر این مهم استوار باشد که نماز را بزرگ جلوه دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه در چندسال گذشته شاهد سیر تحول اقامه نماز ظهر عاشورا در استان و کشور هستیم، تصریح کرد: درگذشته صدای طبل و شیپور در زمان اذان ظهر به گونه‌ای بود که صدای اذان به گوش مردم نمی‌رسید، اما این روند در حال اصلاح است و این سیر تحول با سرعت پیش می‌رود.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی در ادامه گفت: باید رعایت اصول بهداشتی در برنامه‌های ظهر عاشورا مورد توجه قرار گیرد و الحمدالله نمازگزاران همواره در رعایت اصول بهداشتی، پیشتاز هستند.

وی با تاکید بر اینکه محدودیت‌های ترافیکی حین نماز ظهر عاشورا محدود باشد، گفت: محدودیت‌های ترافیکی چه از نظر زمان و چه فضا، کم و محدود باشد تا مردم به زحمت نیفتند.

حجت‌الاسلام سیدقریش موسوی رئیس ستاد اقامه نماز استان قزوین نیز برنامه‌های نماز ظهر عاشورا را تشریح کرد.

انتهای پیام/1404

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان