۱۴/ذو القعدة/۱۴۴۴

-

۱۴۰۲/۰۳/۱۳ شنبه

صبح قزوین بومی یا غیربومی بودن استاندار مسئله مردم نیست/ انتخاب استاندار با نظر و استراتژی وزیر کشور صورت می‌گیرد
کد خبر: ۳۵۱۹۴۳ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۵/۲۴ ساعت: ۷:۰ ↗ لینک کوتاه

نماینده مردم قزوین در مجلس در گفت‌وگو با صبح قزوین:

در حال حاضر هر نظری درباره انتخاب استاندار، صرفا گمانه‌زنی است

لطف‌الله سیاهکلی گفت: انتخاب اول ما یک فرد مسئول بومی است؛ اما اگر فرد مناسب و بومی وجود نداشته باشد، هرکسی که توانایی داشته باشد روی کار می‌آید؛ زیرا مردم به دنبال حل مشکلات خود هستند و بومی یا غیربومی بودن استاندار برای آنها مسئله نیست.

بومی یا غیربومی بودن استاندار مسئله مردم نیست/ انتخاب استاندار با نظر و استراتژی وزیر کشور صورت می‌گیرد
لطف‌الله سیاهکلی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی_اجتماعی صبح قزوین درخصوص ساخت بیمارستان اظهار کرد: بانک پاسارگاد برای ساخت بیمارستان هزارتخت خوابی حوالی دانشگاه آزاد باراجین زمینی در مزایده خریداری کرده‌ است؛ اما به هردلیلی برای ساخت آن مانع تراشی می‌شود؛ فکر می‌کنم ساخت بیمارستان خصوصی و ارائه ۴۰ تا ۵۰ درصد امکانات و تخت‌های آن به صورت دولتی ایده هوشمندانه‌ای باشد تا اینکه یک بیمارستان دولتی با امکانات کم داشته باشیم‌.

وی درباره انتخاب استاندار افزود: وقتی وزیری تغییر می‌کند؛ او نیروهای همراه خود را روی کار می‌آورد؛ مگر اینکه سیاست هیئت اجرایی قزوین با وزیر تطبیق پیدا کند و این جز اختیارات وزیر کشور است.

انتخاب استاندار با نظر وزیرکشور

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در خصوص انتخاب استاندار گفت: نمایندگان استان نظر خود را در این‌باره اعمال می‌کنند؛ اما در باب آدم‌ها هیچ‌وقت اجماع صورت نمی‌گیرد؛ بنابراین باید دید وزیرکشور جدید دارای چه استراتژی و دیدگاهی می‌باشد؛ در غیراین صورت هرچیزی که گفته شود فقط گمانه‌زنی است.

سیاهکلی تصریح کرد: انتخاب اول ما یک فرد مسئول بومی است؛ اما اگر فرد مناسب و بومی وجود نداشته باشد، هرکسی که توانایی داشته باشد روی کار می‌آید؛ زیرا مردم به دنبال حل مشکلات خود هستند و بومی یا غیربومی بودن استاندار برای آنها مسئله نیست.

وی ادامه داد: مسئول بومی به دلیل آشنایی که دارد، به کار سرعت می‌بخشد؛ اما در باب خدمت‌محور بودن بین مسئول بومی یا غیربومی هیچ تفاوتی وجود ندارد.

این نماینده تاکید کرد: نمایندگان در رای اعتماد به وزرا دقت لازم را دارند و به مدیران قوی رای خواهند داد زیرا اداره کشور به افراد متخصص، توانمند، جسور و متعهد نیاز دارد.

انتهای پیام/۳۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان