۲۰/شعبان/۱۴۴۵

-

۱۴۰۲/۱۲/۱۱ جمعه

صبح قزوین ماجرای مرگ پسر خردسال توسط مردی که او را نجات داده بود!
کد خبر: ۳۵۱۸۹۵ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۵/۱۹ ساعت: ۱۶:۲۷ ↗ لینک کوتاه

ماجرای مرگ پسر خردسال توسط مردی که او را نجات داده بود!

مردجوانی که یک بار پسربچه کوچک را از مرگ نجات داده بود درحادثه‌ای شوک آور او را به گام مرگ فرو برد

ماجرای مرگ پسر خردسال توسط مردی که او را نجات داده بود!

به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین ؛اهدای عضو و رضایتگیری برای اهدای عضو کار سختی است. افرادی که در واحد رضایتگیری اهدای عضو هستند با مسائل و مشکلات زیادی روبه رو می‌شوند. آن‌ها داستان‌های زیادی را برای گرفتن رضایت از اولیای دم برای اهدا عضو به چشم می‌بینند و خاطرات زیادی از اهدای عضو دارند. ماجرای مرگ مغزی و اهدای عضو پسر خردسال از داستان‌های عجیب و غریبی است که داستان آن را ببنید و بخوانید.

جعفر پاکزاد- وقتی اعلام می‌شود یک بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان دچار مرگ مغزی شده است تیم رضایتگری واحد‌های فراهم آوری اعضای پیوندی دست به کار می‌شوند تا با اخذرضایت خانواده بیمار مرگ مغزی اعضای بدن او را به بیماران نیازمند اهدا کنند.

هرکدام از اعضای تیم رضایتگیری واحد‌های فراهم آوری اعضای پیوندی در زمان رضایت گیری با داستان‌ها و ماجرا‌های عجیب و باورنکردنی روبه رو می‌شوند.

دکتر محسن زاده یکی از اعضای تیم رضایتگیری واحدفراهم آوری اعضای پیوندی است. او داستان باورنکردنی را برایمان بازگو می‌کند. داستانی که حتی پس از گذشت چندسال باورکردنش سخت است و شنیدن آن مو به تن آدم سیخ می‌کند.

دکتر محسن زاده می‌گوید: داستان برمی گردد به ۸ سال قبل. یک مورد مشکوک به بیمار مرگ مغزی در یک بیمارستان تهران به ما گزارش شد. بلافاصله به بیمارستان مورد نظر رفتیم تا وضعیت بیماری که مرگ مغزی او تایید شده بود را بررسی کنیم. در آن موقع بود که در جریان ماجرای عجیبی قرار گرفتم.

وی افزود: مدتی قبل خانواده‌ای برای تفریح به یکی از باغ‌های اطراف تهران رفته بودند. در داخل آب استخر برای آبیاری درختان وجود دارد و پسرخردسال خانواده وقتی درحال بازی کردن بود داخل این استخر آب افتاد. متاسفانه هیچ کدام از اعضای خانواده شنا کردن را بلد نبودند و درحالی که هیچ کاری از دستشان برنمی آمد شاهد جان باختن کودک داخل استخر آب بودند.

محسن زاده گفت: در همان لحظه یک رهگذر وقتی صدای فریاد‌های این خانواده را می‌شنوند، وارد باغ می‌شود و با پریدن داخل آب می‌پرد و کودک را که دیگر رمقی برایش باقی نمانده بود نجات می‌دهد.

تشکر از مرد قهرمان

با از جان گذشتگی مردجوان، پسر خردسال خانواده که تنها فرزندآن‌ها بود از مرگ رهایی یافت. این یعنی خدا شانس دوباره‌ای به این خانواده داده بود، اما این تمام ماجرا نبود و هیچ کس نمی‌دانست که پایان هولناکی برای این داستان نوشته شده است.

مهمانی مرگبار

۴ هفته از ماجرای نجات معجزه آسای پسرک می‌گذشت. خانواده پسر خردسال که از بازگشت تنها فرزنداشان خوشحال بودند برای تشکر از مرد قهرمان درخانه خود مهمانی ترتیب دادند.

دکتر محسن زاده ماجرایی که درشب مهمانی رخ داد را اینطور بازگو می‌کند: آن شب پس از چندساعت مهمانی به پایان رسید. مردجوان که از نجات یک انسان خوشحال بود پس از خداحافظی سوار خودرواش شد و حرکت کرد. اما درخانه اتفاق دیگری رخ داد. پدرخانواده وقتی چشمم به کیف پول مهمان افتاد که جامانده بود با او تماس گرفت. مرد جوان دوباره به طرف خانه برگشت، در همان لحظه کودک نجات یافته درخواست کرد کیف مردجوان را تحویل بدهد.

وی ادامه داد: متاسفانه این اتفاق همان زمانی رخ داد که کودک درحالی که کیف به دست بود ناگهان پشت خودرو قرار گرفت و ناگهان خودرو که درحال دنده عقب بود به شدت با کودک برخورد کرد.

اهدای عضوی که انجام نشد

دکتر محسن زاده می‌گوید: وقتی با خانواده پسرخردسال صحبت کردیم و خواستیم تا برای اهدای عضو فرزندشان رضایت خود را اعلام کنند. زن و مرد جوان هم وقتی دیگر امیدی برای بازگشت فرزندانشان نداشتند رضایت خود را اعلام کردند، ولی متاسفانه به خاطر اینکه شدت آسیب وارده به اندام‌های حیاتی پسرخردسال زیاد بود اهدای عضو انجام نشد.

منبع: رکنا

انتهای پیام/1404

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان