۱۷/جمادى الأول/۱۴۴۵

-

۱۴۰۲/۰۹/۱۰ جمعه

صبح قزوین نامگذاری‌های جدید در معابر قزوین
کد خبر: ۳۵۱۷۱۸ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۵/۱۰ ساعت: ۱۲:۴۸ ↗ لینک کوتاه

نامگذاری‌های جدید در معابر قزوین

مدیر اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قزوین از بررسی نام‌گذاری‌های جدید برای برخی معابر قزوین خبر داد.

نامگذاری‌های جدید در معابر قزوین
 

به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین ؛حسین علیجانی مدیر اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قزوین گفت: بخشی از جلسه علنی روز گذشته شورای اسلامی شهر قزوین، به بررسی پیشنهادات طرح درخواست‌های شورای نامگذاری معابر شهر قزوین اختصاص یافت و ۴۵ پیشنهاد نام برای معابر، سالن‌های ورزشی، فرهنگسرا و بوستان به نام شهدا، هنرمندان، ورزشکاران و شخصیت‌های موثر معاصر این شهر بررسی شد که از این میان ۴۳ نام مورد تصویب اعضای شورای اسلامی شهر قرار گرفتند.

علیجانی افزود: در چهاردهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر قزوین در سال جاری، پیشنهادات نامگذاری معابر شهر قزوین در خصوص نامگذاری شهدا بر روی معابر، به طور خاص مورد بررسی قرار گرفت و تغییر نام۳ معبر به نام شهدای عزیز شهر قزوین تصویب شد.

 مدیر اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قزوین عنوان کرد: همچنین در این جلسه پیشنهاد این شورا، برای نامگذاری فرهنگسرایی به نام شهید سیدمسعود امامی، استاندار فقید قزوین که در سانحه هوایی در حین خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی به درجه رفیع شهادت نائل شد، به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر رسید.

وی افزود: همچنین نام گذاری یک ایستگاه آتش نشانی به نام شهید خدمت، ابوالفضل صالحی و یک خانه فرهنگ به نام شهید دکتر رفیعی مورد تصویب اعضای شورای قرار گرفت.

دبیر شورای نامگذاری معابر شهر قزوین تصریح کرد: در این جلسه نامگذاری ۳ بوستان در حال احداث و همچنین نامگذاری یک سالن ورزشی و ۲ خانه فرهنگ نیز مورد تصویب قرار گرفت.

وی افزود: همچنین پیشنهاد نامگذاری ۵ کوچه در شهر به نام هنرمندان شاخص قزوین از جمله استادان: هادی باجلان، ابوالفضل دلزنده، یعقوب یعقوبی، سید احمد عقیلی و رضا محمدی ازی و یک معبر به نام ورزشکار فقید قزوینی استاد محمود پیرمرادی به تصویب رسید.

به گفته دبیر شورای نامگذاری معابر شهر، همچنین ۳۱ معبر بدون نام دیگر نیز نامگذاری شد.

انتهای پیام/1404

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان