۱۵/صفر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۶/۳۱ چهارشنبه

صبح قزوین حساسیت عجیب دختر ۶ ساله به درخت گردو
حساسیت عجیب دختر ۶ ساله به درخت گردو
کد خبر: ۳۵۱۶۸۲ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۵/۸ ساعت: ۱۷:۲۳ ↗ لینک کوتاه

حساسیت عجیب دختر ۶ ساله به درخت گردو

شانتل بک ۴۰ ساله به دنبال کسب مجوز برای قطع شاخه‌های درخت گردوی ۱۰۰ ساله ای است که باعث حساسیت دخترش شده است.

 

به گزارش سرویس ایران وجهان صبح قزوین، به نقل از mirror، مادری که دخترش حساسیت آجیلی کشنده‌ای دارد برای اینکه درخت گردوی همسایه خود را کوتاه کند می‌خواهد به دادگاه برود و با کسب مجوز شاخه‌هایی که به حیاط خانه اش آمده است را قطع کند. شانتل بک، ۴۰ ساله، می‌گوید که درخت ۵۵ پایی خطرناک و بد بوی همسایه اش برای سلامتی کودک شش ساله او مضر است، زیرا گردو از شاخه‌های بیش از حد بلند این درخت به باغ او در Trowse Norfolk می‌ریزد.

خانم بک در سال ۲۰۱۸ مجوز کوتاه کردن شاخه درخت را به دست آورد، اما از آن زمان موافقت او منقضی شده است، بنابراین پس از توصیه‌های پزشکی وی مجدداً درخواست کرد تا اندازه شاخه‌های آن را کاهش دهد، اما این مورد توسط شورای نورفولک جنوبی رد شد. این مادر گفت دخترش پس از بازی در باغ در سال ۲۰۱۹ دچار شوک آنافیلاکتیک شد که منجر به کهیر شده و با متورم شدن گوش و لب هایش، گلویش را نیز درگیر کرده است.

خانواده شانتل بک

وی به Norwich Evening News گفت: به ذهنم خطور نمی‌کرد که ممکن است یک گردو برای دخترم تهدید به حساب بیاید و او نسبت به این ماجرا واکنشی داشته باشد. او با گردو‌ها بازی می‌کند و حتی آن‌ها را نخورده است، اما بدنش دچار مشکل شده است. واکنش او فقط خارش پوست نیست، شوک آنافیلاکتیک است.

شورای نورفولک جنوبی نگران است که نکند این کار به سلامت درخت ۱۰۰ ساله آسیب برساند، بنابراین به دنبال یک دستور برای حفظ سلامت درخت است. یکی از مخالفان قطع درخت، گفت که درخت ۱۰۰ ساله به شخصیت روستایی Trowse کمک می‌کند و آن‌ها به طور منظم از بودن آن لذت می‌برند. مسئول دیگری نیز افزود که این یک درخت برجسته در منطقه است، که برداشت گردوی بزرگ و ویژه آن در اواخر تابستان فراهم می‌شود.

گردوی مرگبار

انتهای پیام/1404

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین