۱۶/ربيع الأول/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۷/۳۰ جمعه

صبح قزوین سود سهام واجدان شرایط تا پایان هفته جاری واریز می‌شود
کد خبر: ۳۵۱۳۲۳ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۴/۱۷ ساعت: ۸:۳۰ ↗ لینک کوتاه

معاون اداره امور اقتصادی و دارائی استان قزوین:

سود سهام واجدان شرایط تا پایان هفته جاری واریز می‌شود

معاون اقتصادی اداره امور اقتصادی و دارائی استان قزوین گفت: واریز سود سهام از ۱۳ تیرماه آغاز شده است و همچنان ادامه دارد، پیش‌بینی می‌شود این سود تا آخر هفته جاری به حساب تمام واجدان شرایط واریز ‌شود.

سود سهام واجدان شرایط تا پایان هفته جاری واریز می‌شود

فهیمه لزگی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی صبح قزوین با اشاره به آخرین وضعیت واریز سود سهام عدالت اظهار کرد: سودی که هم‌اکنون به حساب افراد واریز می‌شود مربوط به سود عملکرد سال‌های 95 تا 98 است؛ 50 درصد آن در سال گذشته پرداخت شده و lمقرر شده بود 50 درصد مابقی در فروردین ماه سال‌جاری پرداخت شود.

وی با اشاره به مشکلات احتمالی در واریز سود سهام به حساب اشخاص افزود: افرادی که سود به حساب آنها واریز نمی‌شود می‌توانند با شماره 1569 تماس گرفته و مشکلات خود را بیان کنند.

معاون اقتصادی اداره امور اقتصادی و دارائی استان قزوین بیان کرد: واریز سود سهام از 13 تیرماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد، پیش‌بینی می‌شود این سود تا آخر هفته جاری به حساب تمام واجدان شرایط واریز ‌شود.

80 درصد از مردم قزوین سود سهام عدالت دریافت کردند

لزگی یادآور شد: به دلیل اینکه برخی از شرکت‌های سرمایه‌پذیر سود خود را پرداخت نکرده بودند، این واریز با تأخیر روبه رو شد و به جای 50 درصدسود، 40 درصد واریز شده است؛ برخورداری مردم از سهم افزایش سرمایه، دلیل تأخیر در واریز سود است.

وی با بیان اینکه سودی که به حساب افراد واریز می‌شود کاملا قابل برداشت است، تصریح کرد: افرادی که سهام آنها 523 هزار تومان است مبلغ سود نزدیک به 100 هزار تومان و افرادی که سهام آنها کمتر از یک میلیون تومان است مبلغ سود نزدیک به 200 هزار تومان به حسابشان واریز می‌شود؛ افراد براساس ارزش سهام خود سود دریافت می‌کنند.

این مقام مسئول گفت: باتوجه به اینکه سود سهام از تهران واریز می‌شود آمار دقیقی از مبلغ سودهای واریزی به حساب واجدان شرایط در استان نداریم اما در مجموع سود به حساب بیش از 80 درصد افراد واریز شده و کمتر از 20 درصد واریز نشده است.

لزگی اذعان کرد: مبلغ غیرقابل برداشت مربوط به فروش سهام است که افراد می‌توانند 60 درصد از سهام خود را بفروشند که البته فروش آن به دلیل شرایط بازار به صورت موقت اکنون متوقف شده است.

پنج بانک برای ارائه وام سهام عدالت درنظرگرفته شده است

وی به وام سهام عدالت پرداخت و مطرح کرد: مبلغ وام تقریبا 7 میلیون تومان بوده و دریافت آن به صورت غیرحضوری و ثبت‌نام در سایت است؛ پنج بانک برای ارائه این وام درنظرگرفته شده است و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به نرم‌افزارهای این بانک‌ها نسبت به درخواست وام اقدام کنند.

معاون اقتصادی اداره امور اقتصادی و دارائی استان قزوین ادامه داد: وثیفه این وام براساس ارزش سهام افراد است و مبلغ وام باتوجه به ارزش سهام به روش‌های مستقیم و غیرمستقیم ارائه می‎‌شود؛ البته دریافت این وام کاملا به صورت غیرحضوری و توسط نرم‌افزاهای بانکی است.

لزگی ادامه داد: وام سهام عدالت برای تمام سهامداران قابل ارائه بوده و سود آن شامل 18 درصد و بازپرداخت آن سه سال است.

وی گفت: پیش زمینه دریافت وام سهام عدالت نیازمند ثبت‌نام اولیه در سامانه سجام است و فرد می‌تواند وارد نرم افزار مربوطه شده و گزینه نشان بانک را انتخاب کند؛ مراحل مورد نظر را طی و از طریق فروشگاه‌های رفاه، وین تک و کوروش خرید کند.

این مقام مسئول در پایان یادآور شد: دریافت وام سهام عدالت بازه زمانی ندارد و افراد قبل از فروش سهام خود می‌توانند نسبت به دریافت وام اقدام کنند.

انتهای پیام/4006

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان