۱۶/شوّال/۱۴۴۳

-

۱۴۰۱/۰۲/۲۷ سه شنبه

صبح قزوین انتخاب رشته دانش‌آموزان پایه نهم از امروز آغاز می شود+ جزئیات
کد خبر: ۳۵۱۳۱۰ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۴/۱۵ ساعت: ۱۳:۴۹ ↗ لینک کوتاه

انتخاب رشته دانش‌آموزان پایه نهم از امروز آغاز می شود+ جزئیات

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت یک میلیون دانش‌آموز پایه نهم از امروز ۱۵ تیر می‌توانند با ورود به سامانه pada.medu.ir و رویت فرم شماره «۶» رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند.

انتخاب رشته دانش‌آموزان پایه نهم از امروز آغاز می شود+ جزئیات
به گزارش سرویس دانشگاه صبح قزوین ؛یک میلیون دانش آموز پایه نهم از امروز می توانند با ورود به سامانه pada.medu.ir اقدام به انتخاب رشته کنند. دانش آموزان باید در هنگام انتخاب رشته، ضمن رویت فرم شماره (۶) رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند. انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم به صورت اینترنتی انجام می شود و این دانش آموزان برای انتخاب رشته نیاز به حضور در مدرسه ندارند. ظرفیت مدارس و مناطق آموزش و پرورش برای هر رشته تحصیلی مشخص و در سامانه انتخاب رشته بارگذاری شده است.
علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: ظرفیت مدارس و مناطق آموزش و پرورش برای هر رشته تحصیلی، مشخص و در سامانه بارگذاری شده است. برای انتخاب رشته هر دانش آموز ۱۰۰ نمره در نظر گرفته شده که با توجه به نظر معلم، مشاور مدرسه و نظر دانش آموزان و اولیای آن‌ها اعمال شده است.
 
وی افزود: میانگین نمرات دروس ریاضی و تجربی برای دانش آموزان متقاضی «رشته ریاضی فیزیک» باید به ترتیب حداقل ۱۴ و ۱۳ و برای متقاضیان «رشته علوم تجربی» به ترتیب حداقل ۱۳ و ۱۴ باشد.
 
کاظمی گفت: دانش آموزان متقاضی رشته‌های «ادبیات وعلوم انسانی»، «علوم تجربی» و «فنی و حرفه‌ای»، به دو اولویت «الف» و «ب» تقسیم بندی شدند که گروه «الف» در اولویت ثبت نام هستند.
 
وی خبر داد یک میلیون دانش‌آموز پایه نهم از امروز ۱۵ تیر می‌توانند با ورود به سامانه pada.medu.ir و رؤیت فرم شماره «۶»، بدون نیاز به حضور در مدرسه، به صورت غیرحضوری، رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند.
 
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: دانش آموزانی که در اولویت «ب» قرار دارند، به شرط خالی بودن ظرفیت مدرسه در رشته مورد نظر، می‌توانند ثبت نام کنند. شرط خرید اینترنتی کتاب‌های درسی برای دانش آموزان پایه دهم، ثبت اطلاعات و انتخاب رشته تحصیلی آن‌ها در «سامانه پادا» و تأیید آن از طرف مدیر مدرسه است.
منبع:دانا
 
 
انتهای پیام/1404

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان