۱۳/ذو الحجة/۱۴۴۲

-

۱۴۰۰/۰۵/۰۱ جمعه

صبح قزوین مراسم اختتامیه جشنواره طنز تئارستان برگزار شد
مراسم اختتامیه جشنواره طنز تئارستان برگزار شد
کد خبر: ۳۵۱۰۵۱ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۴/۲ ساعت: ۱۶:۲۵ ↗ لینک کوتاه

با حضور مسئولین؛

مراسم اختتامیه جشنواره طنز تئارستان برگزار شد

نخستین جشنواره استانی طنز تئارستان با معرفی برگزیدگان این جشنواره در محوطه باز بیمارستان رازی به کار خود پایان داد

به گزارش خبرنگار فرهنگی صبح قزوین؛ مراسم اختتامیه جشنواره طنز تئارستان با حضور محمدرضا امامقلی، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی قزوین، مریم بیدخام مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین، فاطمه محمدبیگی مدیرکل نهاد کتابخانه های استان و جمعی از هنرمندان تئاتر نمایشی استان قزوین در محوطه باز بیمارستان رازی برگزار شد.

 

محمدرضا امامقلی در این مراسم نمایش‌های خیابانی را از جمله هنرهای کارآمد در حوزه‌های مختلف جامعه دانست و گفت: نمایش در قزوین سبقه 100 ساله دارد و به عنوان هنر ریشه‌دار در قزوین مورد توجه است. با توجه به نیاز سنجی‌ما در حوزه هنری، محیط قراردادی نمایش می‌تواند تغییر کند و به میان مخاطب اصلی آن یعنی مردم برود. بازیگران هنرهای نمایشی به مانند تئاتر خیابانی، عاشقانه هنر خود را به نمایش می‌گذارند. همین امر موجب می‌شود مخاطب با مشاهده نمایش، فحوای آن را بخوبی درک کند و این می‌تواند در انتقال پیام آن نمایش بسیار مهم و کارآمد باشد.

وی ادامه داد: وقتی درصدد بهبود رفتارهای اجتماعی و یا فرهنگ سازی در مورد رفع دغدغه هستیم، هنرهای نمایشی با ویژگی مذکور می‌تواند تاثیرگذار باشد؛ لذا تقویت هنرهای نمایشی یکی از موضوعاتی است که ما با جدیت آن را دنبال می‌کنیم.


 

کوروش زارعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی نیز در این مراسم در یک پیام ویدیویی، عملکرد حوزه هنری استان قزوین را در چهارماه اخیر تحسین برانگیز خواند و گفت: حوزه هنری قزوین، در این مدت کوتاه، فعالیت‌های جهادی و عملکرد چشمگیری داشته است و امیدوارم این روند تداوم داشته باشد.

وی جشنواره طنز تئارستان را یکی از رویدادهای نمایشی بسیار مهم عنوان کرد و افزود: به گروه‌های نمایشی این جشنواره باید خدا قوت گفت زیرا اجرای نمایش در محل‌های خطرناکی همچون بیمارستان‌های درگیر با بیماری کرونا، جهاد محسوب می‌شود. در واقع گروه‌های نمایشی به مانند کادر درمان و پرستاران در مسیر مبارزه با کرونا جهاد گونه رفتار کردند؛ اینکه توانستند لحظاتی مدافعان سلامت را خوشحال کرده و به آن ها انرژی مثبت دهند، قابل تقدیر است.

 دکتر بابایی مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی استان قروین نیز در پیام ویدیوی به اهمیت و ارزش بالای این جشنواره پرداخت و گفت: جشنواره طنز تئارستان در جهت انگیزه کادر درمان و پرستاران بسیار مفید بود. پرستاران با مشاهده نمایش‌های هنرمندانه‌ای که در مجموعه بیمارستان رازی اجرا شد، بسیار خرسند شدند و انگیزه مضاعف پیدا کردند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی های این جشنواره ایجاد حس آرامش و کاهش اضطراب در بین بیماران و پرستاران بود. بدون شک در این شرایط بحرانی که جهان را فرار گرفته کاهش اضطراب و ایجاد آرامش در بین بیماران و کادر درمان بسیار با اهمیت است که بوسیله اجرای این نمایش ها بخشی از آن تامین شد.

 

در این مراسم برگزیدگان نمایش تئاتر خیابانی اعلام شدند و لوح تقدیر جشنواره به نمایندگی از گروه‌ها به کارگردان‌های آثار نمایشی اهدا شد.

برگزیدگان این جشنواره به ترتیب ذیل می‌باشند؛

نمایش «بچه مرشد دکتر می شود» به کارگردانی آقای حامد اسماعیلی

نمایش «به خانه بر می گردیم» به کارگردانی آقای صادق محمدی

نمایش «غلط کردم سفر کردم» به کارگردانی آقای امیر رجب پور

نمایش کرونا 1400 » به کارگردانی آقای محمود رضا آقاسی

نمایش «وصال» به کارگردانی خانم فائزه کاظم پور

نمایش «فاصله ی اجتماعی » به کارگردانی آقای محمد مهدی شهرتی

انتهای پیام/6006

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین