۱۳/ذو الحجة/۱۴۴۲

-

۱۴۰۰/۰۵/۰۱ جمعه

صبح قزوین نظارت ۴ هزار ناظر بر صحت انتخابات قزوین/در هیچ شهرستانی با کمبود تعرفه روبه‌رو نخواهیم شد
نظارت ۴ هزار ناظر بر صحت انتخابات قزوین/در هیچ شهرستانی با کمبود تعرفه روبه‌رو نخواهیم شد
کد خبر: ۳۵۰۹۱۸ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۳/۲۷ ساعت: ۱۷:۴۸ ↗ لینک کوتاه

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان قزوین اعلام کرد

نظارت ۴ هزار ناظر بر صحت انتخابات قزوین/در هیچ شهرستانی با کمبود تعرفه روبه‌رو نخواهیم شد

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان قزوین گفت: تعرفه‌ها براساس واجدین شرایط به اندازه و دقت کافی به شهرستان‌ها ارسال شده و قطعا در هیچ شهرستانی با کمبود تعرفه روبه‌رو نخواهیم شد.

محمدتقی صفری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ اظهار کرد: وظیفه شورای نگهبان و هیئت‌های نظارت منصوب این شورا، نظارت بر حسن اجرای انتخابات است که در استان برای انجام این وظیفه از شبکه و ساختار نظارتی منسجم و آموزش دیده‌ای برخوردار هستیم و با آمادگی کامل بر فرآیند اخذ رأی و تجمیع آن نظارت خواهیم کرد.

وی افزود: شبکه نظارت استان قزوین در دوره آموزشی ناظرین که به صورت متمرکز و کشوری برگزار شد، رتبه سوم را کسب کرد که این رتبه بیانگر میزان انسجام و آمادگی شبکه برای نظارت است، لذا بر اساس آمادگی کسب شده که محصول تلاش دفاتر نظارت شهرستانی و همکاران در استان است، این اطمینان را می‌دهیم که انتخابات در کمال صحت و سلامت برگزار می‌شود.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان قزوین بیان کرد: ساختار نظارتی شورای نگهبان بر انتخابات به این شکل است که هیئت مرکزی نظارت پس از شکل‌گیری، هیئت‌های نظارت استانی را  منصوب می‌کند و این امر در استان قزوین محقق شده است.

وجود امکانات کنترلی لازم برای نظارت در دوره دوم انتخابات

صفری یادآور شد: هیئت نظارت استان قزوین بعد از تشکیل، هیئت‌های نظارت شهرستان‌ها و بخش‌های مستقل تابعه را با هدف نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری شکل داده و هیئت‌های شکل گرفته در هر شعبه از شعبات تحت نظارت خود به طور میانگین سه نفر ناظر و به طور میانگین به ازای هر شش شعبه یک نفر بازرس خواهند داشت.

وی یادآور شد: هیئت نظارت استان همچنین برای افزایش اشراف نظارتی خود بازرسان ویژه‌ای را به شهرستان‌ها و بخش‌های استان اعزام می‌کند؛ براین اساس، حدود ۴ هزار  نفر در روز اخذ رأی بر صحت انتخابات نظارت خواهند کرد.

این مقام مسئول با اشاره به میزان تعرفه‌های رای‌گیری تصریح کرد: تعرفه‌ها براساس واجدین شرایط به اندازه و دقت کافی به شهرستان‌ها ارسال شده و قطعا در هیچ شهرستانی با کمبود تعرفه روبه‌رو نخواهیم شد.

صفری عنوان کرد: امکانات کنترلی لازم برای نظارت در دوره دوم در استان وجود دارد و در صورتی که انتخابات به دوره دوم کشیده شود شبکه اشاره شده با همان شکل و ساختار بر انتخابات دوره دوم نیز نظارت خواهد کرد.

وی در پایان گفت: شورای نگهبان و هیئت‌های منصوبه تنها بر صحت انتخابات ریاست جمهوری نظارت می‌کنند و درباره انتخابات شوراهای اسلامی اختیار و وظیفه‌ای ندارند و نظارت بر آن انتخابات بر عهده مجلس شورای اسلامی است.

انتهای پیام/۴۰۰۶

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین