۱۸/ربيع الأول/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۸/۰۲ یکشنبه

صبح قزوین زمان رسیدگی به بیماران از ۳۸ به زیر ۱۴ دقیقه کاهش یافته است
کد خبر: ۳۵۰۸۷۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۳/۲۵ ساعت: ۱۷:۴۴ ↗ لینک کوتاه

رئیس اورژانس کشور:

زمان رسیدگی به بیماران از ۳۸ به زیر ۱۴ دقیقه کاهش یافته است

رئیس اورژانس کشور گفت: پیش از این زمان رسیدگی به بیماران اورژانسی ۳۸دقیقه بود که اکنون به زیر ۱۴ دقیقه رسیده است، همچنین خدمات موتور آمبولانس در تهران به زیر ۹دقیقه رسیده است.

زمان رسیدگی به بیماران از ۳۸ به زیر ۱۴ دقیقه کاهش یافته است

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، پیرحسین کولیوند در آئین افتتاح فوریت‌های پزشکی استان قزوین که بعدازظهر امروز در سالن اجتماعات مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار شد، با بیان اینکه اورژانس کشور سال ۵۴ راه‌اندازی شده است، اظهار کرد: این سازمان در زمان دفاع مقدس رشد و توسعه خوبی داشت و بعد از افت و خیزهایی مجدد  شکل و عملیات تازه‌ای گرفته و با اورژانس دنیا هم‌طراز شد.

وی افزود: در سال 95، تعداد دو هزار و ۵۰۰ دستگاه  آمبولانس داشتیم که اکنون به پنج هزار و ۷۰۰ دستگاه رسیده است؛ ما اعتقاد داریم مردم حق داشتن بهترین‌ها را دارند از این رو بهترین و مجهزترین آمبولانس‌ها بصورت عادلانه در سراسر کشور توزیع کردیم.

رئیس اورژانس کشور بیان کرد: زمانی که اورژانس را تحویل گرفتیم فقط سه بالگرد در کشور داشتیم و اکنون ۴۸بالگرد در سطح  کشور و پنج شناور در خوزستان داریم که خدمات خوبی را ارائه می‌دهند‌، همچنین میزان نیروها را از سه هزار نفر به هشت هزار و ۳۰۰ نفر افزایش دادیم. 

وی ابراز کرد: ‌اکنون با کمبود نیرو مواجه هستیم و از طرفی اعتقادی به نیروی شرکتی نداریم و انتظار داریم که تمام نیروها به صورت رسمی پذیرش شوند چراکه نیروهای اورژانس خالصانه‌ترین خدمات را به مردم ارائه می‌دهند و گروهی هستند که مانند رزمنده در میدان جنگ خدمت می‌کنند.

این مقام مسئول اذعان کرد: از سازمان استخدامی وعده گرفتیم سالی هزار و ۵۰۰ نفر جذب نیرو داشته باشیم که تاکنون عملیاتی نشده است‌.

کاهش ۶۵درصدی مرگ و میر مادران باردار با امدادرسانی به موقع

 

رئیس اورژانس کشور اضافه کرد: در چهارشنبه‌ سوری‌ها حوادث زیادی داشتیم که با آموزش و فرهنگ‌سازی در مدارس، مساجد و اماکن عمومی ۶۵درصد از این حوادث وهمچنین ۶۵درصد از مرگ و میر مادران باردار را کاهش دهیم.

کولیوند اضافه کرد: در حوادث جاده‌ای اورژانس خدمات ارزنده‌ای ارائه داده است به طوری که توسط بالگردها افراد بسیاری را که در سراسر کشور نیاز به پیوند اعضا داشتند به تهران  منتقل کردیم و طی سال جدید برای۱۴ نفر این خدمت صورت گرفت.

وی تصریح کرد: با روحیه ایثارگری نیروهای اورژانس در زلزله کرمانشاه توانستیم هفت رکورد جهانی را ثبت کنیم و بیمارستان سیار قزوین در سیل کرمانشاه نیز خدمات ارزنده‌ای انجام داد که جای تقدیر دارد.

رئیس اورژانس کشور بیان کرد: پیش از این زمان رسیدگی به بیماران اورژانسی ۳۸دقیقه  بود که اکنون به زیر ۱۴ دقیقه رسیده است، همچنین خدمات موتور آمبولانس در تهران به زیر ۹دقیقه رسیده که حتما با توجه به بافت ساختمانی قزوین تعدادی موتورلانس به این استان تخصیص خواهیم داد.

وی تصریح کرد: متاسفانه ما شدیدترین و ظالمانه‌ترین تحریم‌ها را طی سال‌های اخیر  علیه حکومت و دولت به ویژه در بخش سلامت داشتیم، با خودروسازان داخلی تعامل کردیم و با همکاری کارشناسان بهداشت و سلامت شاهد ساخت اتوبوس آمبولانس هستیم و ۲۰دستگاه از این خودروها به اورژانس تحویل داده خواهد شد که از این میان یک دستگاه سهم استان قزوین خواهد بود.

کولیوند افزود: ما به نرم افزار پایش تمام مردم در سراسر کشور مجهز هستیم به طوری که همه افراد و گروه‌های حساس را شناساییی می‌کنیم تا در مواقع بحران بتوانیم خدمات لازم را به آن‌ها ارائه دهیم تا شاهد کمترین تلفات باشیم.

هزار دستگاه آمبولانس وارد کشور خواهد شد

 

رئیس اورژانس کشور با بیان اینکه تمام خدمات اورژانس رایگان بوده و توسط دولت پرداخت می‌شود، ادامه داد: به کمک تجهیزات مربوط به احیا و نوار قلب سیار و در اختیار گذاشتن آن برای پزشکان تاکنون به 23 هزار نفر خدمات رسانی کردیم که بیش از 9 هزار نفر نجات پیدا کردند.

کولیوند ابراز کرد: نیروهای اورژانس در حوزه کرونا با جان و دل خدمت کردند و مانند زمان جنگ در کنار تمام دستگاه‌های دیگر پای کار بودند و خوشبختانه توانستیم تجهیزات خوبی را در این زمینه در کشور به ارمغان آوریم.

وی با اشاره به آغاز ساخت ساختمان ستاد بیان کرد: اگر ساخت ساختمان انجام شود، در بحث تجهیزات حتما حمایت لازم را خواهیم داشت و بنا داریم تعدادی موتورآمبولانس را از طریق دانشگاه مشهد تامین کنیم که به محض تامین، تعدادی را به قزوین اختصاص خواهیم داد.

رئیس اورژانس کشور اضافه کرد: برای ساخت پایگاه‌های اورژانس باید از منابع استانی هزینه شود چراکه تجهیزات را از داخل کشور تخصیص خو‌اهیم داد؛ به زودی هزار دستگاه آمبولانس وارد کشور خواهد شد که از آن‌ها برای تقویت و تجهیز پایگاه‌های امدادی استفاده خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: با وجود اینکه مدت‌ها از تاسیس اورژانس می‌گذرد اما تاکنون نیروی خانم نداشتیم و در هر حادثه‌ای مجبور بودیم از نیروی آقا استفاده کنیم که خوشبختانه سال گذشته با کمک وزارتخانه توانستیم 30 درصد از نیروهای دانشگاهی خانم را برای این منظور آموزش دهیم که امسال فارغ التحصیل می‌شوند.

رئیس اورژانس کشور در پایان گفت: تنها دستگاهی هستیم که به محض زنگ خوردن تلفن، لوکیشن آن برای ما ثبت می‌شود  و همچنین به دستگاه سنجش دبی آب رودخانه‌ها و زلزله نگار مجهز هستیم که می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

انتهای پیام/ 6006

 

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان