۱۸/ربيع الأول/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۸/۰۲ یکشنبه

صبح قزوین حضور جهادی قرارگاه پیشرفت و آبادانی قزوین در خدمات‌رسانی به روستاها مثال‌زدنی است
کد خبر: ۳۵۰۸۴۷ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۳/۲۴ ساعت: ۱۵:۲ ↗ لینک کوتاه

جانشین فرمانده سپاه استان قزوین:

حضور جهادی قرارگاه پیشرفت و آبادانی قزوین در خدمات‌رسانی به روستاها مثال‌زدنی است

جانشین فرمانده سپاه استان قزوین گفت: حضور جوانان جهادی و پرنشاط قرارگاه و زحمات شبانه‌روزی آنان در خدمت رسانی به روستاهای قزوین مثال زدنی است.

حضور جهادی قرارگاه پیشرفت و آبادانی قزوین در خدمات‌رسانی به روستاها مثال‌زدنی است
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، ظهر امروز(دوشنبه) با حضور جمعی از مسئولین نیروی استانی مراسم تودیع و معارفه جانشین جدید قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه قزوین برگزار شد.

سرهنگ عباس برزگر در ابتدای مراسم اظهار کرد: محرومیت زدایی یکی از اهداف مهم و از اولویت‌های اصلی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که قرارگاه پیشرفت و آبادانی در طی چند سال اخیر فعالیت‌ها و اقدامات بسیار چشمگیر و خوبی را در روستاهای کم برخوردار قزوین به ثمر رسانده است.

وی افزود: محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار روستایی و دورافتاده و توجه به روستاها و توزیع عادلانه امکانات از توصیه‌های امام راحل بود که سپاه پاسداران علاوه بر حضور در عرصه‌های مختلف نظامی، فرهنگی، اجتماعی در این عرصه هم با کمک دستگاه‌های اجرایی و مردم توانسته مشکلات زیربنایی بسیاری از روستاها را حل و فصل و انقلابی را در روستاها ایجاد کند.

جانشین فرمانده سپاه استان قزوین بیان کرد: حضور جوانان جهادی و پرنشاط قرارگاه و زحمات شبانه‌روزی آنان در خدمت رسانی به روستاهای قزوین مثال زدنی است و قرارگاه به صورت نرم افزاری کامل در پنج حوزه عمرانی، اشتغال، فرهنگی، تربیتی و سلامت به مردم خدمت می‌کند.

محمد شفیعی در ادامه این مراسم در مورد اقدامات قرارگاه پیشرفت و آبادانی در روستاهای شهرستان قزوین گفت: از یادگاری‌های ارزشمند امام خمینی (ره) در جمهوری اسلامی ایران، افتتاح نهادهای خدمات رسان از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که در همه زمینه‌ها کمک حال دولت‌های مختلف بوده است.

وی عنوان کرد: افتتاح قرارگاه پیشرفت و آبادانی هم یکی از کارهای خوب سپاه استان بود که توفیق همکاری با مجموعه قرارگاه را داشتیم و خدمات سرشاری را برای روستاها به ارمغان آوردند.

فرماندار قزوین در ادامه افزود: تعامل و همکاری با قرارگاه پیشرفت و آبادانی سبب شد پروژه‌ها و اقدامات ناممکن را ممکن بسازیم و قرارگاه در زمینه‌های زیرساختی اقدامات فراوانی را با کمک دستگاه‌ها انجام داد.

افزایش ۲.۵ برابری بودجه برای محرومیت زدایی در روستاها

وی بیان کرد: اقدامات و عملکرد بسیار خوب قرارگاه سبب شد تا در کمیته برنامه و بودجه شهرستان قزوین این تعامل و همکاری را افزایش دهیم و ۲.۵ برابر سال‌های قبل بودجه برای محرومیت زدایی در روستاها اختصاص دهیم.

این مقام مسئول یادآور شد: حضور قرارگاه در روستاها و تلاش برای رفع چهره محرومیت افق روشنی را برای نظام جمهوری اسلامی ایران ترسیم می‌کند.

شفیعی در ادامه بیان کرد: نگاه قرارگاه پیشرفت و آبادانی فقط عمرانی نبود و اگر فقط این نگاه را ‌داشتیم در حق قرارگاه جفا می‌کردیم، قرارگاه فراتر از نگاه عمرانی به بخش‌های مهم دیگری از جمله اشتغال، فرهنگ و تربیت و سلامت مردم نیز ورود کرده و طرح‌های بسیاری را با همکاری دستگاه‌های اجرایی در روستاها به ثمر رسانده که حاصل آن، ایجاد شور و نشاط برای جوانان در روستاها شده است.

وی افزود: اکنون پس از گذشت چند سال از حضور قرارگاه در روستاها شاهد اثرگذاری و رضایت مردم هستیم و لبخندی که با تلاش جهادگران قرارگاه پیشرفت و آبادانی بر لب‌های اهالی روستاها نشانده، اثر و برکت زیادی را شاهد هستیم.

فرماندار قزوین در پایان گفت: به عنوان نماینده دولت همانند سال‌های قبل بیش از پیش با تعامل و همکاری سعی می‌کنیم بتوانیم اقدامات موثری را در روستاها به یادگار بگذاریم.

در پایان این مراسم از خدمات و اقدامات سرهنگ حمزه برین تقدیر و تشکر به عمل آمد و سرهنگ مسلم لطفی زاده به عنوان جانشین جدید قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه قزوین معرفی شدند.

گفتنی است؛ سرهنگ مسلم لطفی زاده فرماندهی سپاه شهرستان آبیک و تاکستان را در کارنامه خود دارد.

انتهای پیام/۷۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان