۱۴/ذو القعدة/۱۴۴۲

-

۱۴۰۰/۰۴/۰۳ پنجشنبه

صبح قزوین ۵۳۰ لیتر در ثانیه کمبود آب آشامیدنی در شهر قزوین داریم
۵۳۰ لیتر در ثانیه کمبود آب آشامیدنی در شهر قزوین داریم
کد خبر: ۳۵۰۷۳۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۳/۱۹ ساعت: ۱۴:۲۵ ↗ لینک کوتاه

هشدار مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان قزوین:

۵۳۰ لیتر در ثانیه کمبود آب آشامیدنی در شهر قزوین داریم

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان قزوین گفت: میزان تولید آب در شهر قزوین ۱۴۵۲ لیتر در ثانیه از ۵۹ حلقه چاه است و برای رفع مشکل کم آبی ۵۳۰ لیتر در ثانیه کمبود تولید آب داریم.

مجید میرابها در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ اظهار کرد: میزان تولید آب در شهر قزوین 1452 لیتر در ثانیه از 59 حلقه چاه است و برای رفع مشکل کم آبی 530 لیتر در ثانیه کمبود تولید آب داریم که این یک هشدار جدی و مهم برای مردم است.

وی افزود: این میزان آب، نیاز 133 هزار نفر از شهروندان قزوینی است که اکنون تنها از طریق مدیریت مصرف و تغییر الگوی زندگی شهروندان مبتنی بر سازگاری با کم آبی قابل جبران است.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان قزوین تصریح کرد: از سویی عملیات عمرانی برای جبران این کمبود در جریان است و از سوی دیگر برنامه‌ای برای جیره بندی و قطع آب مشترکین نداریم ولی مجبوریم در پیک مصرف، با تعدیل فشار و مدیریت توزیع آب را به همه برسانیم.

میرابها تاکید کرد: سامانه تامین آب آشامیدنی شرق قزوین شامل 20 حلقه چاه عمیق با پیشرفت 80 درصدی در حال اجرا است که در صورت اتمام 300 لیتر در ثانیه به حجم آب تولیدی اضافه کرده و مشکل کمبود را تا حد زیادی برطرف می‌کند.

وی همچنین پیش‌بینی کرد تا پایان فصل گرم امسال در 51 روستای عمدتاً کوهپایه‌ای حوزه شهرستان قزوین که از چشمه‌ها تغذیه می‌شوند به دلیل بارش‌های ناکافی، مشکل کم آبی بروز کند که برنامه‌ریزی برای آبرسانی سیار با تانکر انجام شده است.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان قزوین در پایان به مسئله کمبود آب در کشور، استان و شهرستان قزوین اشاره کرد و خواستار مشارکت جدی و فراگیر مردم برای کاهش و استاندارد سازی مصرف آب در جهت کنترل بحران شد.
انتهای پیام/7003

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین