۱۳/ذو القعدة/۱۴۴۲

-

۱۴۰۰/۰۴/۰۲ چهارشنبه

صبح قزوین حضور مردم در عرصه از مبانی اصلی امام(ره) بود/مشارکت حداکثری در انتخابات رسالت همه ماست
حضور مردم در عرصه از مبانی اصلی امام(ره) بود/مشارکت حداکثری در انتخابات رسالت همه ماست
کد خبر: ۳۵۰۶۹۴ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۳/۱۷ ساعت: ۱۴:۱۶ ↗ لینک کوتاه

نماینده ولی فقیه در سپاه استان قزوین:

حضور مردم در عرصه از مبانی اصلی امام(ره) بود/مشارکت حداکثری در انتخابات رسالت همه ماست

نماینده ولی فقیه در سپاه استان قزوین با تاکید بر اینکه حضور مردم در عرصه از مبانی اصلی امام(ره) بود؛ گفت: یکی از پایه‌های اصلی پیروزی انقلاب، مردم بودند که اگر پای کار نباشند یکی از ستون‌های انقلاب ناقص می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین، حجت‌الاسلام علی معبودی ظهر امروز(دوشنبه) در نشست صمیمی با موضوع بررسی اندیشه‌های انتخاباتی معمار فقید انقلاب که با حضور جمعی از خبرنگاران در سالن اقشار سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون دو مسیر از جمله تحریف شخصیت امام راحل و تحریف جمهوری اسلامی از سوی دشمنان مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: برای درک ماندگاری راه امام(ره) باید به اصول و مبانی وی توجه کنیم چراکه برگرفته از اسلام ناب محمدی بوده، ضمن اینکه نفی اسلام امریکایی از اصول مبانی امام بوده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه صاحب‌الامر(عج)استان قزوین عنوان کرد: برخی تلاش می‌کنند اصل بنیادین امام راحل را منحرف کنند؛ بنابراین هرکسی غیر از اسلام ناب را معرفی می‌کند، از اندیشه و راه امام منحرف شده است.

معبودی یادآور شد: اصل دوم اندیشه امام(ره)، اتکا به صدق و وعده الهی در برابر قدرت‌های مستکبر جهان بود؛ امام به وعده الهی معتقد بود و اعتنایی به مستکبران عالم نداشت.

تخریب شخصیت امام راحل و جمهوری اسلامی دو هدف اصلی دشمنان است

وی اذعان کرد: اصل سوم در اندیشه امام(ره)، اعتماد به اراده، توان و نقش مردم بود؛ در حالی که امروز برخی در ظاهر به مردم نقش می‌دهند اما در عرصه زندگی برای مردم اعتنایی قائل نیستند.

این مقام مسئول بیان کرد: حضور مردم در عرصه از اصول امام(ره) بود و یکی از پایه‌های اصلی پیروزی انقلاب، مردم بودند که اگر پای کار نباشند یکی از ستون‌های انقلاب ناقص می‌شود.


معبودی تصریح کرد: اصل چهارم در تفکر امام این است که امام در داخل طرفدار جدی حمایت از محرومان بود و در برابر اشرافی‌گری مقابله می‌کرد؛ ایشان معتقد بود باید اشرافی‌گری و اختلاف‌ها را از بین برد و با اشراف بی‌درد بسیار مخالف بود، امام علی(ع) نیز در توصیه‌های خود به مالک توجه ویژه‌ای به توده مردم داشت.

وی گفت: اصل ششم در تفکر امام تاکید به استقلال پذیری و نفی وابستگی بود و به هیچ وجه اجازه نمی‌داد تا مستکبران به کشور سلطه کنند؛ امروز در کشور دیده می‌شود که برخی خلاف نظرات امام عمل می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در سپاه استان قزوین اذعان کرد: امام بر حفظ وحدت ملی و مقابله با تفرقه افکنان تاکید داشتند و از نظر ایشان، وحدت امام و ملت بسیار مهم بود؛ لذا امروز برخی‌ که می‌خواهند خللی در صفوف مردم ایجاد کنند، برخلاف نظرات امام عمل می‌کنند.

حفظ اقتدار و استقلال از اصول مبانی امام راحل است

معبودی تصریح کرد: شبکه‌های ماهواره‌ای تلاش می‌کنند مردم در انتخابات حضور نداشته باشند و عده‌ای هم در داخل سعی در پررنگ کردن این امر دارند، وحدت ملی برای امام مهم بود چراکه انتخابات تجلی وحدت ملی است.

وی یادآور شد: عنوان می‌شود شورای نگهبان عملکرد خوبی نداشته است در پاسخ باید گفت که لازم است به قانون عمل کرد؛ هرچند دارای مشکلات اقتصادی، نابرابری و تبعیض اقتصادی در کشور هستیم اما راه حل این مشکلات ممانعت مردم از حضور در پای صندوق‌های رای نیست.

نماینده ولی فقیه در سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین ادامه داد: به گفته سردار شهید سلیمانی، امروز جمهوری اسلامی قرارگاه شهداست و تضعیف جمهوری اسلامی تضعیف سیدالشهداست؛ امروز اگر کسی تعمدا رای ندهد با قرارگاه سیدالشهدا مخالفت می‌کند و نباید در عزاداری اباعبدالله شرکت کند.

معبودی در پایان تصریح کرد: جمهوری اسلامی امروز خیمه امام حسین(ع) است و اگر این خیمه به خطر بیافتد تمام بخش‌ها به خطر می‌افتد؛ در شرایط کنونی در جنگ نابرابری قرار گرفتیم و همه تلاش دشمنان برای عدم حضور مردم پای صندوق‌های رای است و از رسانه‌ها درخواست داریم مردم را به حضور حداکثری تشویق کنند.

انتهای پیام/۴۰۰۶

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین