۲۱/ذو القعدة/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۳/۰۹ چهارشنبه

صبح قزوین ساخت ۲ هزار واحد مسکونی محرومین در قزوین
کد خبر: ۳۵۰۴۸۵ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۳/۶ ساعت: ۱۵:۵۸ ↗ لینک کوتاه

استاندار قزوین خبرداد

ساخت ۲ هزار واحد مسکونی محرومین در قزوین

استاندار قزوین گفت: با تفاهم‌نامه‌ای که منعقد شد تاکنون اقدامات لازم برای ساخت ۲ هزار واحد مسکونی محرومین آغاز و در حال طی شدن است.

ساخت ۲ هزار واحد مسکونی محرومین در قزوین
به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، حجت الاسلام حسین روحانی نژاد امروز (پنجشنبه) در حاشیه افتتاح مجتمع مسکونی 24 واحدی در شهر اقبالیه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حساب 100 بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از همان ابتدا با هدف حمایت از مسکن محرومین تاسیس شد تا گامی مثبت در جهت ایجاد سرپناه برای نیازمندان و مستمندان باشد.

وی افزود: بعد از امام راحل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از بدو تأسیس در این راستا بسیار جدی وارد عمل شده و اکنون که مقام معظم رهبری بر دو ماموریت مهم برای این سازمان در قالب ساخت مسکن محرومین و بازسازی خانه‌هایی که بر اثر بلایا و سوانح طبیعی آسیب می‌بینند، تاکید دارند نیز این سازمان همچنان ثابت قدم است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکن مسکونی را در سطح کشور آغاز و به سامان رسانده که بخشی از آن تاکنون به اتمام نرسیده است.

۱۱۰ هزار واحد مسکونی محرومین در سطح کشور در حال ساخت است

روحانی‌نژاد ابراز کرد: با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی که دستگاه‌های مختلف با هم دارند اکنون ۱۱۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور در حال ساخت است که سهم استان قزوین از این میزان مسکن محرومین، ۲ هزار واحد است که علاوه بر ۱۲۵ واحدی که در شهرها ساخته می‌شود امروز شاهد افتتاح ۲۴ واحد از آن در شهر اقبالیه هستیم.

وی ادامه داد: امیدواریم که خیرین هم مانند سابق همپای دولت در کنار سازمان بنیاد مسکن باشند تا بتوانیم این خدمات را گسترش داده و برای محرومین فاقد سرپناه، مسکن ایجاد کنیم.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اذعان کرد: از آنجایی که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ظرفیت‌های فنی و اجرایی فراوانی دارد؛ واگذاری تصمیمات ساخت مسکن محرومین به اين سازمان خدمات رسانی مطلوبی را برای مردم داشته است.

در ادامه هدایت‌الله جمالی‌پور اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سال‌های اخیر اقدامات بسیار ارزشمندی را در جهت احیای روستاها و کم به مستمندان و مستضعفین انجام داده که جای تقدیر دارد.

وی افزود: خوشبختانه امروز با همکاری بسیار خوبی که بین مسئولین سطح استانی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی وجود دارد، گام‌های مثبتی در جهت بهسازی و عمران روستایی و مسکن‌های محرومین در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر برداشته شده است.

ساخت ۱۲۵ واحد مسکونی محرومین در مناطق شهری در دستور کار قرار دارد

استاندار قزوین تصریح کرد: با تفاهم‌نامه‌ای که بین استاندار، رییس سازمان برنامه بودجه کشور و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منعقد شد تاکنون اقدامات لازم برای ساخت ۲ هزار واحد مسکونی محرومین آغاز و در حال طی شدن است که امیدواریم تا پایان دولت بتوانیم بخشی از آن را به بهره‌برداری برسانیم.

جمالی‌پور ادامه داد: امروز ۲۴ واحد از این مساکن محرومین به صورت نمادین در شهر اقبالیه افتتاح و تحویل داده خواهد شد و ساخت ۱۲۵ واحد دیگر در سطح شهرها در دستور کار قرار دارد که امیدواریم به زودی تکمیل و تحویل داده شود.

وی بیان کرد: تاکنون ۴۰۰ واحد در حوزه شهری تحویل متقاضیان شده که نشان از همت مسئولین استانی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جهت خدمت به محرومین و تبعیت از فرمان مقام معظم رهبری است که همواره تأکید دارند که ساخت مسکن محرومین در اولویت کاری قرار گیرد.

اهدای یک هکتار زمین برای مشارکت در ساخت مسکونی از سوی اداره اوقاف و امور خیریه قزوین

در ادامه حجت الاسلام سید مصطفی مجیدی اظهار کرد: در جهت ساخت مسکن محرومین قراردادی بین اداره اوقاف و امور خیریه استان قزوین و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منعقد شده که ابتدا بنا داشتیم تعداد واحد‌های بیشتری در این محدوده ساخته شود و به این منظور یک هکتار زمین را در اختیار بنیاد مسکن قرار دادیم تا مشارکت صورت گیرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در پایان گفت: با توجه به گران شدن مصالح و عدم استقبال مردم برای خرید، تنها ۲۴ واحد را تکمیل و احداث کردیم که از این تعداد مسکن ۴ واحد و یک چهارم واحد سهم موقوفه است که در آینده واگذار خواهیم کرد.
انتهای پیام/۱۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان