۱۳/ذو القعدة/۱۴۴۲

-

۱۴۰۰/۰۴/۰۲ چهارشنبه

صبح قزوین درخشش شبکه قزوین در جشنواره فیلم‌های مستند میراث فرهنگی "یادگار"
درخشش شبکه قزوین در جشنواره فیلم‌های مستند میراث فرهنگی "یادگار"
کد خبر: ۳۵۰۳۸۳ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۳/۲ ساعت: ۱۴:۱۱ ↗ لینک کوتاه

مدیر روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین خبرداد

درخشش شبکه قزوین در جشنواره فیلم‌های مستند میراث فرهنگی "یادگار"

مدیر دفتر و روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین گفت: ۶ اثر از تولیدات شبکه قزوین در جشنواره فیلم‌های مستند میراث فرهنگی "یادگار" خوش درخشیدند.

علی رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ اظهار کرد: جشنواره فیلم‌های مستند میراث فرهنگی «یادگار» با هدف معرفی هر چه بیشتر ظرفیت میراث فرهنگی کشور با استفاده مناسب از ابزار سینمای مستند برگزار شد.

وی افزود: شبکه قزوین با ارسال 16 آثار مستند خود در بخش «ملی» و «قزوین» در جشنواره فیلم‌های مستند میراث فرهنگی «یادگار» شرکت کرد.

مدیر دفتر و روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین تصریح کرد: شبکه قزوین در پایان این جشنواره در بخش سینمایی مستند ایران(یادگار) توانست با فیلم مستند «گراند هتل» ساخته ابوالفضل سروش مهر تندیس جشنواره و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی مستند نیمه بلند را دریافت کند؛ همچنین مستند «خاطرات یک بالکن» ساخته مجتبی محمودی نیز تندیس جشنواره و دیپلم افتخار را برای بهترین کارگردانی کوتاه این جشنواره نصیب خود کرد.

وی بیان کرد: همچنین شبکه قزوین با مستند «خیابان» ساخته ابوالفضل سروش مهر و محمد مهدی چیت‌سازها تندیس جشنواره و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی در بخش میراث فرهنگی قزوین را دریافت کرد، مستند «خاطرات یک بالکن» ساخته مجتبی محمودی نیز توانست تندیس جشنواره و دیپلم افتخار بهترین فیلم در بخش میراث فرهنگی قزوین را به دست آورد.

مدیر دفتر و روابط عمومی صدا و سیمای مرکز قزوین در پایان گفت: پژوهش مستند «شبیه نامه» به پژوهش ابوالفضل سروش مهر لوح تقدیر جشنواره را در بخش پژوهش در بخش میراث فرهنگی کسب کرد، مستند «شارستان» ساخته محمد ملاعباسی و امیرعباس تورج فرد و «دیوان سالار» ساخته مجتبی یعقوبی نیز با دریافت لوح تقدیر، نظر ویژه هیئت انتخاب را با رویکرد توجه به آثار و بناهای تاریخی شهر قزوین را کسب کردند.
انتهای پیام/7003

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین