۱۶/صفر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۷/۰۱ پنجشنبه

صبح قزوین سیل در الموت شرقی خسارت به بار آورد
سیل در الموت شرقی خسارت به بار آورد
کد خبر: ۳۵۰۲۴۰ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۲/۲۶ ساعت: ۹:۱۷ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین:

سیل در الموت شرقی خسارت به بار آورد

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: کرد: بارش‌های ناگهانی و رگباری منجر به جاری شدن سیلاب و تلف شدن حدود ۵۰ راس گوسفند بره در حوالی روستای اندج متعلق به عشایر روستای هنیز شد.

قدرت اله مهدیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ اظهار کرد: بنابر اطلاع واصله از بخش الموت شرقی، بارش‌های ناگهانی و رگباری ظهر روز گذشته، منجر به جاری شدن سیلاب و تلف شدن حدود ۵۰ راس گوسفند بره در حوالی روستای اندج متعلق به عشایر روستای هنیز شد.

وی افزود: خوشبختانه این سیلاب خسارت جانی نداشت ولی نکته حائز اهمیت این است که ماهیت بارش‌های بهاری به صورت ناگهانی و سیل آسا بوده و معمولا در ارتفاعات، همراه با رعد و برق بوده و سبب ایجاد سیلاب و طغیان رودخانه ها می‌شود و این امر یک پدیده عادی و سابقه دار است.

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: از روستاییان، مردم محلی، به خصوص دامداران ‌و عشاير توقع می‌رود با دیدن وضعیت هوا و ورود ابرهای تیره به منطقه سریعا از ارتفاعات و کنار رودخانه‌ها دور شده و احشام را در جای مطمئن متمرکز کنند.

مهدیخانی در پایان ضمن تاکید بر جدی گرفتن هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران، به مردم بیان کرد: بهترین مدیران بحران خود مردم هستند که می‌توانند با آگاهی و هوشیاری به موقع، از بروز سوانح و حوادث جدی، جلوگیری کنند.

انتهای پیام/۷۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین