۱۲/شوّال/۱۴۴۵

-

۱۴۰۳/۰۲/۰۲ یکشنبه

صبح قزوین رانت و آقازادگی آفت جدی برای شرکت‌های تولیدی است/ قوانین غلط بانکی در مسیر تولیدکنندگان مانع ایجاد می‌کند
کد خبر: ۳۵۰۰۶۰ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۲/۱۸ ساعت: ۸:۳۷ ↗ لینک کوتاه

عضو کمیسیون صنایع مجلس در مصاحبه با ‌صبح قزوین:

رانت و آقازادگی آفت جدی برای شرکت‌های تولیدی است/ قوانین غلط بانکی در مسیر تولیدکنندگان مانع ایجاد می‌کند

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: تعدادی از افراد در حوزه تولید با رانت و سرمایه‌داری یا آقازادگی وارد شده و به این عرصه ضربه زده‌اند.

رانت و آقازادگی آفت جدی برای شرکت‌های تولیدی است/ قوانین غلط بانکی در مسیر تولیدکنندگان مانع ایجاد می‌کند
لطف الله سیاهکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی صبح قزوین، با اشاره به برخی مشکلات بر سر راه حوزه تولید در استان قزوین اظهار کرد: برخی از مشکلات اقتصادی در استان قانونی و کج فهمی از قانون است و بعضی دیگر به ادارات و مسئولین مرتبط می‌شود و به این معنی است که تعدادی افراد در حوزه تولید با رانت و سرمایه‌داری یا آقازادگی وارد شده و به این عرصه ضربه زده‌اند.

وی افزود: در تولید، تجارت معنا ندارد بلکه تولید، کیفیت، رقابت و عرضه و تقاضاست و پاسخگویی به نیاز مطرح است؛ تجارت مدل دیگری دارد به طوری که برخی از تجار و آقازاده‌ها با رانت در صف تولید وارد شدند و شرکت‌های دولتی را گرفتند در حالی که قادر به اداره آن نبودند.

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین ادامه داد: چه بسیار شرکت‌هایی که قوی بودند و به وسیله یک شخص نابلد و ناکارآمد به روز سیاه نشستند و از چرخه تولید خارج شدند.

وی با اشاره به اصل ۴۴ قانون بیان کرد: باید در واگذاری‌ها دقت شود و اصل ۴۴ که واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی است نیز به درستی اجرا شود، کم نیستند شرکت‌های ضعیف که به اشخاص واجد کارایی و کار بلد واگذار شده و دوباره به چرخه تولید بازگشته‌اند و این نمونه عملی  پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌هاست.

استقلال و مقابله با دشمنان در گرو حمایت از تولید است

عضو کمیسیون صنایع مجلس ابراز کرد: گاهی شرکتی در حال تولید و فروش محصولات خود  است اما به علت اینکه نتوانسته بدهی بانک را پرداخت کند، بانک درصدد مصادره آن واحد تولیدی برمی‌آید که این روش غلط است.

وی تاکید کرد: قانون نباید به بانک اجازه دهد با بستن شرکت، مطالبات خود را وصول کند بلکه بانک باید مدارا کرده و با همکاری با مدیر شرکت صبر کند تا درآمد شرکت افزایش یافته و بدهی خود را پرداخت کند.

این مقام مسئول افزود: اینکه از اصل سرمایه مطالبات را برمی‌دارند، نگاه و تفکر غلطی است و این روزها خوشبختانه قوه قضائیه به ریاست آیت الله رئیسی، با فهم درست از مسائل و درک صحیح از قانون در حال مانع زدایی از سر راه تولید است.

نماینده مردم قزوین در مجلس با اشاره به نسخه شفا بخش تولید عنوان کرد: امروز باید تولید را محور مسائل کشور قرار دهیم و اگر می‌خواهیم در جامعه اشتغال و رفاه ایجاد شود، پشتیبانی از تولید در صدر عملکردهاست.

سیاهکلی در پایان گفت: استقلال و مقابله با دشمنان در گرو حمایت از تولید است و  هرگونه مانع از سر راه تولید باید برداشته شود، حتی اگر قانون هم باشد باید توسط مجلس اصلاح شود. انتهای پیام /۲۰۰۱

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان