۱۶/صفر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۷/۰۱ پنجشنبه

صبح قزوین رانت و آقازادگی آفت جدی برای شرکت‌های تولیدی است/ قوانین غلط بانکی در مسیر تولیدکنندگان مانع ایجاد می‌کند
رانت و آقازادگی آفت جدی برای شرکت‌های تولیدی است/ قوانین غلط بانکی در مسیر تولیدکنندگان مانع ایجاد می‌کند
کد خبر: ۳۵۰۰۶۰ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۲/۱۸ ساعت: ۸:۳۷ ↗ لینک کوتاه

عضو کمیسیون صنایع مجلس در مصاحبه با ‌صبح قزوین:

رانت و آقازادگی آفت جدی برای شرکت‌های تولیدی است/ قوانین غلط بانکی در مسیر تولیدکنندگان مانع ایجاد می‌کند

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: تعدادی از افراد در حوزه تولید با رانت و سرمایه‌داری یا آقازادگی وارد شده و به این عرصه ضربه زده‌اند.

لطف الله سیاهکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی صبح قزوین، با اشاره به برخی مشکلات بر سر راه حوزه تولید در استان قزوین اظهار کرد: برخی از مشکلات اقتصادی در استان قانونی و کج فهمی از قانون است و بعضی دیگر به ادارات و مسئولین مرتبط می‌شود و به این معنی است که تعدادی افراد در حوزه تولید با رانت و سرمایه‌داری یا آقازادگی وارد شده و به این عرصه ضربه زده‌اند.

وی افزود: در تولید، تجارت معنا ندارد بلکه تولید، کیفیت، رقابت و عرضه و تقاضاست و پاسخگویی به نیاز مطرح است؛ تجارت مدل دیگری دارد به طوری که برخی از تجار و آقازاده‌ها با رانت در صف تولید وارد شدند و شرکت‌های دولتی را گرفتند در حالی که قادر به اداره آن نبودند.

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین ادامه داد: چه بسیار شرکت‌هایی که قوی بودند و به وسیله یک شخص نابلد و ناکارآمد به روز سیاه نشستند و از چرخه تولید خارج شدند.

وی با اشاره به اصل ۴۴ قانون بیان کرد: باید در واگذاری‌ها دقت شود و اصل ۴۴ که واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی است نیز به درستی اجرا شود، کم نیستند شرکت‌های ضعیف که به اشخاص واجد کارایی و کار بلد واگذار شده و دوباره به چرخه تولید بازگشته‌اند و این نمونه عملی  پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌هاست.

استقلال و مقابله با دشمنان در گرو حمایت از تولید است

عضو کمیسیون صنایع مجلس ابراز کرد: گاهی شرکتی در حال تولید و فروش محصولات خود  است اما به علت اینکه نتوانسته بدهی بانک را پرداخت کند، بانک درصدد مصادره آن واحد تولیدی برمی‌آید که این روش غلط است.

وی تاکید کرد: قانون نباید به بانک اجازه دهد با بستن شرکت، مطالبات خود را وصول کند بلکه بانک باید مدارا کرده و با همکاری با مدیر شرکت صبر کند تا درآمد شرکت افزایش یافته و بدهی خود را پرداخت کند.

این مقام مسئول افزود: اینکه از اصل سرمایه مطالبات را برمی‌دارند، نگاه و تفکر غلطی است و این روزها خوشبختانه قوه قضائیه به ریاست آیت الله رئیسی، با فهم درست از مسائل و درک صحیح از قانون در حال مانع زدایی از سر راه تولید است.

نماینده مردم قزوین در مجلس با اشاره به نسخه شفا بخش تولید عنوان کرد: امروز باید تولید را محور مسائل کشور قرار دهیم و اگر می‌خواهیم در جامعه اشتغال و رفاه ایجاد شود، پشتیبانی از تولید در صدر عملکردهاست.

سیاهکلی در پایان گفت: استقلال و مقابله با دشمنان در گرو حمایت از تولید است و  هرگونه مانع از سر راه تولید باید برداشته شود، حتی اگر قانون هم باشد باید توسط مجلس اصلاح شود. انتهای پیام /۲۰۰۱

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین