۱۴/ذو القعدة/۱۴۴۲

-

۱۴۰۰/۰۴/۰۳ پنجشنبه

صبح قزوین ارائه تسهیلات ویژه به فعالان قرآنی در قزوین
ارائه تسهیلات ویژه به فعالان قرآنی در قزوین
کد خبر: ۳۵۰۰۲۱ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۲/۱۶ ساعت: ۱۲:۴۳ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان قزوین اعلام کرد

ارائه تسهیلات ویژه به فعالان قرآنی در قزوین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان قزوین گفت: همزمان با نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان تسهیلات ویژه به فعالان قرآنی این استان پرداخت خواهد شد.

محمدحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین با اشاره به اینکه نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم از ۱۱ اردیبهشت ماه فعالیت خود را آغاز کرده است، اظهار کرد: از تمام فعالان قرآنی و قرآن دوستان قزوینی برای بازدید از این نمایشگاه دعوت می‌شود.

وی افزود: نمایشگاه مجازی قرآن کریم در دو بخش فروشگاهی و محتوایی به مدت ۱۰ روز شاهد فعالیت سامانه نمایشگاه مجازی قرآن کریم به نشانی اینترنتی www.iqfa.ir هستیم تا مخاطبان قرآن امسال به‌صورت مجازی به بازدید از این نمایشگاه بپردازند.

اسماعیلی با بیان اینکه نمایشگاه مجازی قرآن کریم فرصتی برای اعتلای جامعه اسلامی و برای نزدیک شدن هرچه بیشتر مردم با قرآن است، تصریح کرد: بیش از ۵۰۰ ناشر آثار و منابع دینی،‌ قرآنی و دفاع مقدس در بخش فروشگاهی و ۵۰۰ مؤسسه و مرکز قرآنی و دینی در بخش محتوایی نمایشگاه مشارکت دارند و با توجه به اینکه نمایشگاه به صورت مجازی برگزار می‌شود دسترسی مردم در اقصی نقاط شهری و روستایی به راحتی امکانپدیر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین به ارائه تسهیلات برای فعالان قرآنی اشاره کرد و افزود: این تسهیلات به صورت ویژه در بخش فروشگاهی، خانه کتاب ارائه می‌شود ارسال مرسولات به صورت رایگان بر عهده شرکت ملی پست است.

وی اضافه کرد: در نمایشگاه امسال کتاب‌های مرجع قرآنی و دینی چاپ شده از سال ۹۲ تا کنون موجود است و همچنین کتاب‌های ناشران با ۲۰ درصد تخفیف در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

برگزاری بیش از ۳۰ نشست تخصصی در بخش داخلی و بین‌الملل 

اسماعیلی ادامه داد: بر اساس هماهنگی با شرکت همراه اول، تعرفه اینترنتی بازدید و خرید از نمایشگاه رایگان است و در این رویداد، بیش از یک هزار موسسه و مرکز قرآن و نیز ناشران فعال در این حوزه، حضور دارند و بیش از ۳۰ نشست تخصصی در بخش داخلی و بین‌الملل برگزار می‌شود.

وی ابراز کرد: نمایشگاه مجازی قرآن کریم برخلاف نمایشگاه سال‌های گذشته قرآن که در ساعات محدودی برپا بود، امسال با شعار " قرآن، کتاب رشد و رویش" ۲۴ ساعته در طول برگزاری نمایشگاه فعال است و علاوه بر این، فرصتی است که تمام هموطنان از اقصی نقاط کشور از امکانات فروشگاهی و نمایشگاهی آن استفاده کنند.

وی یادآور شد: به همین منظور به ۱۶ هزار فعال قرآنی بن خرید و تسهیلات اختصاص داده‌شده است و بخش فروشگاهی فقط در ایام برگزاری نمایشگاه فعال است، اما بخش خدمات محتوایی پس از برگزاری نمایشگاه همچنان فعال خواهد بود.

اسماعیلی اضافه کرد: فعالان قرآنی مشمول دریافت بن نمایشگاه مجازی قرآن شامل حافظان کل قرآن، قاریان ممتاز، مدیران مؤسسات قرآنی، مربیان قرآنی، هنرمندان آثار قرآنی، نویسندگان و مؤلفان آثار قرآنی هستند و این بن‌ها از ۱۰۰ هزار تومان تا ۴۰۰ هزار تومان در نظر گرفته‌شده است و مشمولان دریافت بن خرید از طریق ارسال پیامک نسبت به میزان بن تخصیصی خود مطلع می‌شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد قزوین گفت: مشمولان بن خرید از نخستین نمایشگاه مجازی قرآن کریم می‌توانند پس از دریافت پیامک، با مراجعه به بخش فروشگاهی سامانه نمایشگاه مجازی قرآن کریم و ثبت کدملی خود، نسبت به خرید اقدام کنند و اطلاعات مشمولان بن خرید از نمایشگاه با همکاری مراجع ذیربط قرآنی از جمله شورای عالی قرآن قاریان، اتحادیه مؤسسات قرآنی مدیران مؤسسات، سازمان دارالقرآن الکریم و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حافظان و مربیان تهیه شده است.
انتهای پیام/7003

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین