۱۶/صفر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۷/۰۱ پنجشنبه

صبح قزوین نماز عید فطر در قزوین برگزار می‌شود
نماز عید فطر در قزوین برگزار می‌شود
کد خبر: ۳۵۰۰۱۳ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۲/۱۶ ساعت: ۹:۴۳ ↗ لینک کوتاه

با رعایت پروتکل‌های بهداشتی؛

نماز عید فطر در قزوین برگزار می‌شود

نماز عید فطر در قزوین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت متمرکز در خیابان شهدا برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه برگزاری نماز عید فطر که با حضور مسئولان ستاد استانی کرونا برگزار شد، اظهار کرد: خون دل‌ها خورده شده تا نماز عید فطر در قزوین به صورت یکپارچه برگزار شود، چرا که امیرالمؤمنین(ع) در این خصوص تأکید داشته‌اند تا مردم نماز عید فطر را جمعی و یکپارچه برپا کنند.  

وی تصریح کرد: در دوران امیرالمؤمنین(ع) برخی از مردم به حضرت پیشنهاد کردند برای کسانی که نمی‌توانند برای نماز عید فطر به بیرون از شهر بیایند، مسجد و امام جماعتی در نظر بگیرد اما حضرت نپذیرفت و فرمود من کراهت دارم سنتی بگذارم که رسول خدا (ص) آن را نگذاشت و در نهایت نماز عید فطر را متمرکز و یکپارچه برگزار کرد.  

امام جمعه قزوین تأکید کرد: ان‌شاءالله امسال نیز نماز عید فطر در قزوین با حضور و نظارت متولیان حوزه مقابله با کرونا و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت متمرکز برگزار شود و ملاحظات مسئولان بهداشت و درمان و ستاد کرونا مورد توجه قرار گیرد.  

در ادامه منوچهر حبیبی اظهار کرد: به دلیل مراقبت‌هایی که صورت گرفت، استان در حال ثبات و پایدار در بحث کرونا قرار گرفته است و در هفته آینده نیز فرصت داریم تا با رعایت و نظارت بیشتر این روند ثبات و پایداری را ادامه دهیم.

قدردان همکاری گروه‌های مذهبی در مقابله با کرونا هستیم

وی عنوان کرد: امامان جماعت مساجد و نمازگزاران رعایت بسیار خوبی داشته‌اند و همگی قدردان همکاری گروه‌های مذهبی در مقابله با کرونا هستیم.  

مسئول ستاد استانی مبارزه با کرونا بیان کرد: مردم علاقه زیادی برای حضور در نماز عید فطر دارند و تلاش می‌کنیم نماز عید فطر با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود و کمک می‌کنیم این مهم تحقق یابد.    

محمد شفیعی فرماندار شهرستان قزوین نیز در این برنامه بیان کرد: فرمانداری قزوین آمادگی پشتیبانی از برگزاری نماز عید فطر را هم از بعد امنیتی و هم نیروی انسانی دارد و امیدواریم با همکاری و همدلی مسئولان شاهد برپایی نماز باشکوه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشیم.

پیمان نامدار نیز در این برنامه با ابراز خرسندی از روند کنترل بیماری کرونا در پیک چهارم بیان کرد: هم اکنون به لحاظ امکانات و ظرفیت‌های استان توانایی تزریق 100 هزار واکسن را در روز داریم و هر زمان واکسن به میزان کافی به دستمان برسد، واکسیناسیون با سرعت انجام خواهد شد.  

۸۵درصد فوتی‌ها بالای ۶۵ سال سن دارند

وی تصریح کرد: 85 درصد فوتی‌ها بالای 65 سال سن دارند و اگر واکسیناسیون این رده سنی به پایان برسد، درصد فوتی‌ها کاهش چشم‎گیری خواهد داشت.    

نامدار با بیان اینکه در مرحله جدید 13 هزار واکسن به استان تخصیص داده شده است، عنوان کرد: گروه‌های پرخطر با سرعت در حال واکسینه شدن هستند و امیدواریم این روند با ورود واکسن‌های جدید با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.  

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین ادامه داد: نزدیک 25 الی 26 هزار نفر در استان قزوین واکسن دریافت کرده‌اند. متأسفانه برخی از رسانه‌ها درباره اثرگذاری برخی واکسن‌ها نظیر واکسن چینی «سینوفارم» و «آسترازنکا» گزارش غلط به جامعه دادند و مشکلاتی به وجود آوردند.  

گفتنی است؛ مقرر شد نماز عید فطر در خیابان شهدای قزوین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود.
انتهای پیام/۷۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین