۱۴۰۰/۰۲/۱۸ شنبه
صبح قزوین تسهیلات دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجوی دکتری اعلام شد
تسهیلات دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجوی دکتری اعلام شد
کد خبر: ۳۴۹۶۲۷ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۲/۱ ساعت: ۹:۴۹ ↗ لینک کوتاه

تسهیلات دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجوی دکتری اعلام شد

برخی از دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجوی دکتری ممتاز تسهیلاتی مثل استخدامی، اعطای کمک مالی، معافیت از شهریه، اعطای گرنت و... در نظر گرفته‌اند.

 

به گزارش سرویس دانشگاه صبح قزوین به نقل از باشگاه خبرنگاران،آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۱۴۰۰ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی عالی جمعه ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۹ با بیش از ۸۰ درصد داوطلبان ثبت نام کننده در ۲۴۲ کد رشته، ۲۱۰ حوزه امتحانی و ۱۱۰ شهرستان برگزار شد. کارنامه نتایج اولیه انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» نیمه متمرکز سال ۱۴۰۰  روز (یکشنبه، ۲۹ فروردین) در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد. برخی از داوطلبان برای جذب داوطلب رتبه برتر تسهیلات و شرایطی را در نظر گرفته اند که در ادامه می خوانید:

پرداخت ماهیانه ۵ میلیون ریال به دانشجویان دکتری رتبه برتر

دانشگاه محقق اردبیلی اعلام کرده است: به منظور حمایت و قدردانی از رتبه‌های برتر آزمون دکتری تخصصی که برای ادامه تحصیل دانشگاه محقق اردبیلی را انتخاب کنند، دانشگاه حمایت‌های زیر را به داوطلبان اختصاص داده است: پرداخت مقرری ثابت ماهیانه ۵ میلیون ریال به داوطلبان دکتری تخصصی که رتبه کمتر از ۱۵ درصد کل ظرفیت روزانه رشته و مقطع را کسب کنند. اعطای رایگان خوابگاه دانشجویی به دانشجویانی که رتبه کمتر از ۲۵ درصد کل ظرفیت روزانه رشته و مقطع قبولی را کسب کنند. دانشجویان دکتری حایز رتبه‌های کمتر از ۲۵ درصد کل ظرفیت (روزانه رشته و مقطع قبولی) در اعزام به دوره فرصت مطالعاتی خارج از کشور از اولویت برخوردار هستند.

استخدام در وزارت دفاع و کسر از خدمت سربازی

دانشگاه صنعتی مالک اشتر استان اصفهان اعلام کرده است: پذیرفته شدگان در صورت دارابودن شرایط عمومی و اختصاصی وزارت دفاع به استخدام وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در خواهند آمد. در صورت مشارکت دانشجویان در پروژه‌های تحقیقاتی صنعت دفاعی کشور، از خدمت سربازی آن‌ها متناسب با میزان همکاری کسر خواهد شد. متناسب با پروژه‌های مرتبط، کمک هزینه تحصیلی بلاعوض از زمان تصویب پروپزال تا پایان ترم ۸ تحصیلی، پرداخت می‌شود. فارغ التحصیلان مرد دانشگاه صنعتی مالک اشتر، در صورت تمایل می‌توانند خدمت مقدس سربازی خود را در صنایع دفاعی وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح بگذرانند. پذیرفته شدگان همانند سایر دانشجویان کشور می‌توانند از مزایای صندوق رفاه دانشـجویان مطـابق آیـین نامـه وزارت علـوم، تحقیقـات و فنـاوری اسـتفاده کنند. دانشـجویان مـی تواننـد مطـابق قـوانین دانشـگاه از فرصـت تحقیقاتی داخل و خارج از کشور طبق آیین نامه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری استفاده کنند.  

در حال تکمیل///تسهیلات دانشگاه های برای پذیرش دانشجوی دکتری اعلام شد

اعطای طرح پژوهشی به دانشجویان

پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی اعلام کرد: داوطلبان تحصیل در پژوهشگاه علاوه بر علاقه و استعداد پژوهشی باید از فرصت کافی برای انجام کار‌های تحقیقاتی برخوردار باشند. امتیازات تحصیل در پژوهشگاه شامل: دو ساعت پژوهش ورزی علمی در هفته زیر نظر اساتید برجسته پژوهشگاه و ایجاد فرصت کسب تجربه علمی و عملی در پژوهش و امکان جذب همکاری دانشجویان در طرح‌های پژوهشی پژوهشگاه است.

اعطای گرنت ۵ تا ۸ میلیونی

دانشگاه الزهرا اعلام کرد: به پذیرفته شدگان دوره روزانه این دانشگاه (در رشته‌هایی که حداقل ۳ دانشگاه دولتی دیگر در آن‌ها پذیرش داشته باشند) و دارای رتبه ۱ تا ۵ باشند مبلغ ۳۵۰۰۰۰۰ تومان هدیه تعلق خواهد گرفت. دانشجویان پذیرفته شده در مقطع دکتری امکان استفاده از راهنمایی و مشاور مشترک با اساتید دانشگاه‌های معتبر خارجی با هماهنگی استاد راهنمای اول خود خواهند داشت. این دانشگاه پشتیبانی لازم از انجام رساله‌های تقاضا محور یا رساله‌های مرتبط با صنعت و جامعه انجام خواهد داد.

به دانشجویان روزانه رتبه برتر در آزمون ورودی، در رشته‌هایی که حداقل ۲ دانشگاه دولتی در آن رشته در سال جاری پذیرش داشته باشند اعتبار پژوهشی ویژه تعلق خواهد گرفت (مبلغ گرنت بر اساس رتبه دانشجو می‌تواند بین ۵ تا ۸ میلیون تومان باشد) برای دانشجویان رتبه برتر (تا رتبه ۵) مبلغ ۱۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه در نظر گرفته شده است.

در حال تکمیل///تسهیلات دانشگاه های برای پذیرش دانشجوی دکتری اعلام شد

دانشگاه از دانشجویانی که بتوانند به کمک استاد راهنمای خود با دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور ارتباط برقرار کنند و این ارتباط منجر به انعقاد تفاهم نامه‌ای برای تحقیق و دفاع و صدور مدرک در هر دو دانشگاه شود حمایت خواهد کرد. دانش آموختگان برتر دانشگاه می‌توانند از فرصت پسا دکتری بهرمند شوند. امکان دریافت پژوهانه پس از تصویب پرپوزال طبق ضوابط گرنت برای دانشجویان وجود دارد. از شرکت دانشجویان در همایش‌های بین المللی حمایت و چاپ مقالات علمی- پژوهشی ایشان مورد تشویق قرار می‌گیرد.  

اعطای ۱۵ میلیون تومان به مقام نخست دانشگاه دعوت به مصاحبه شده

دانشگاه تربیت مدرس اعلام کرد: دانشگاه تربیت مدرس در سال ۱۴۰۰، برای مقام نخست (براساس مجموع رتبه آزمون کتبی و رتبه مصاحبه دانشگاه)، پانزده میلیون تومان به عنوان هدیه مشروط بر پذیرش دانشجو در حداقل ۳ دانشگاه دولتی درآن رشته در نظر گرفته است. یک سوم مبلغ هدیه تا پایان نیمسال دوم تحصیلی و الباقی در نیمسال‌های بعدی و براساس پیشرفت تحصیلی دانشجو در طول تحصیل پرداخت می‌شود. برای حمایت از رساله کلیه دانشجویان دوره روزانه از سه و نیم تا ده میلیون تومان اعتبار پژوهشی در نظر گرفته شده است. به دانشجویان دارای رتبه‌های برتر دوره روزانه در آزمون ورودی (در رشته‌هایی که حداقل ۳ دانشگاه دولتی در آن رشته در سال جاری پذیرش دانشجو دارند اعتبار ویژه پژوهشی گرنت، علاوه بر اعتبار پژوهشی رساله  تعلق می‌گیرد.


دانشجویان مقام اول (براساس مجموع رتبه آزمون کتبی و رتبه مصاحبه دانشگاه): چهار میلیون تومان گرنت، دانشجویان مقام دوم براساس مجموع رتبه آزمون کتبی و رتبه مصاحبه دانشگاه سه میلیون تومان گرنت، دانشجویان مقام سوم (براساس مجموع رتبه آزمون کتبی و رتبه مصاحبه دانشگاه دو و نیم میلیون تومان گرنت، دانشگاه به دانشجویان مقام اول براساس مجموع رتبه آزمون کتبی و رتبه مصاحبه دانشگاه در رشته‌هایی که حداقل ۴ دانشگاه در آن رشته در سال جاری پذیرش دانشجو دارند، مبلغ هفت میلیون تومان وام قرض الحسنه بلند مدت با شرایط و ضوابط معاونت دانشجویی پرداخت می‌کند.

در حال تکمیل///تسهیلات دانشگاه های برای پذیرش دانشجوی دکتری اعلام شد

به کلیه دانشجویان دوره‌های روزانه و نوبت دوم، در صورت گذراندن دروس مربوط و شرکت در جلسه صلاحیت مدرسی، گواهی صلاحیت مدرسی اعطا خواهد شد. دانشگاه تمهیدات لازم را به منظور استفاده دانشجویان دوره‌های دکتری از فرصت مطالعاتی خارج از کشور بورس کوتاه مدت با توجه به شرایط و ضوابط موجود فراهم کرده و در این راستا نهایت همکاری را به عمل خواهد آورد.

پرداخت ماهیانه ۳ میلیون تومان و استخدام

دانشگاه جامع امام حسین اعلام کرد: انتخاب هدفمند دانشجو در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به ترتیب از میان پایوران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شاغلین سایر سازمان‌های نیرو‌های مسلح، بسیجیان فعال و افراد معتقد به انقلاب و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خواهد بود. داوطلبان نباید در استخدام و یا متعهد خدمت به سایر سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها باشند. پذیرفته شدگان رتبه‌های برتر و فارغ التحصیلان رتبه اول در صورت داشتن شرایط به عنوان پژوهشگر یا هیئت علمی در اولویت جذب دانشگاه قرار خواهند گرفت.

دانشجویان در صورت اجرای پروژه‌های واگذار شده از سوی دانشگاه و تأیید مراجع ذیربط، میتوانند از امکان بهره مندی کسر خدمت سربازی متناسب با میزان همکاری، برخوردار شوند. به دانشجویان غیربورس رتبه اول آزمون کتبی برگزار شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور، کمک هزینه تحصیلی ماهانه سه میلیون ریال به مدت هشت ترم تحصیلی پرداخت میشود. نحوه برگشت کمک هزینه تحصیلی مطابق ضوابط دانشگاه پس از فارغالتحصیلی خواهد بود. در صورت تمایل دانشجویان غیر بورس، پس از فارغ التحصیلی در صورت داشتن شرایط به مراکز علمی و تخصصی سپاه جهت انجام خدمت مقدس سربازی معرفی خواهند شد. به دانشجویان همکار و فعال در پروژه‌های تحقیقاتی مصوب مطابق ضوابط دانشگاه پژوهانه (حق الزحمه پژوهشی) پرداخت می‌شود.  به پذیرفتهشدگان رتبه‌های اول آزمون کتبی برگزار شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور علاوه بر کمک هزینه تحصیلی تا سقف ۲ برابر سایرین وام وتسهیلات دانشجویی اعطا خواهد شد. سپاه هیچگونه تعهدی مبنی بر جذب و استخدام کلیه پذیرفته شدگان غیر بورس را ندارد.  


دانشگاه صنعتی مالک اشتر تهران اعلام کرد: پذیرفته شدگان در صورت دارابودن شرایط عمومی و اختصاصی وزارت دفاع به استخدام وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در خواهند آمد. در صورت مشارکت دانشجویان در پروژه‌های تحقیقاتی صنعت دفاعی کشور، از خدمت سربازی آن‌ها متناسب با میزان همکاری کسر خواهد شد. متناسب با پروژه‌های مرتبط، کمک هزینه تحصیلی بلاعوض از زمان تصویب پروپزال تا پایان ترم ۸ تحصیلی، پرداخت می‌شود. فارغ التحصیلان مرد دانشگاه صنعتی مالک اشتر، در صورت تمایل می‌توانند خدمت مقدس سربازی خود را در صنایع دفاعی وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح بگذرانند.

پذیرفته شدگان همانند سایر دانشجویان کشور می‌توانند از مزایای صندوق رفاه دانشـجویان مطـابق آیـین نامـه وزارت علـوم، تحقیقـات و فنـاوری اسـتفاده کنند. شرایط خروج از کشور دانشجویان و دانش آموختگان این دانشگاه همانند دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. دانشـجویان مـی تواننـد مطـابق قـوانین دانشـگاه از فرصـت تحقیقاتی داخل و خارج از کشور طبق آیین نامه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری استفاده کنند.  

در حال تکمیل///تسهیلات دانشگاه های برای پذیرش دانشجوی دکتری اعلام شد

اعطای ۱۰ میلیون تومان به رتبه‌های اول تا سوم آزمون دکتری

دانشگاه علامه طباطبایی اعلام کرد: به دانشجویان رتبه اول تا سوم دوره روزانه آزمون دکتری سازمان سنجش آموزش کشور در رشته‌هایی که حداقل در ۳ دانشگاه پذیرش دانشجو دارند، هدیه‌ای بدین شرح پرداخت میشود: رتبه اول مبلغ ۱۰ میلیون تومان، رتبه دوم مبلغ ۷ میلیون تومان، رتبه سوم مبلغ ۵ میلیون تومان است. یک سوم هدیه درنیمسال اول تحصیلی و الباقی در نیم سال‌های بعد و براساس پیشرفت تحصیلی دانشجو در طول تحصیل پرداخت خواهد شد.  

تخفیف شهریه به رتبه برتر‌ها

دانشگاه علم و فرهنگ تهران اعلام کرد: داوطلبان برتر آزمون دکتری سایر کدرشته‌ها (در رشته‌هایی که حداقل ۳ دانشگاه در آن‌ها پذیرش دانشجو دارند) که محل تحصیل خود را دانشگاه علم و فرهنگ انتخاب کنند، درصورت پذیرش نهایی علاوه بر مزیت تحصیل رایگان از جایز‌های به ارزش ۱۵ میلیون تومان بهره‌مند خواهند شد. دانشجوی برتر، دانشجوی حایز رتبه اول در آزمون کتبی سراسری دوره‌های دکتری تخصصی (برگزارشده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور) است مشروط بر اینکه دانشجو درمرحله مصاحبه دانشگاه نیز رتبه یک تا سه را احراز کرده باشد. یک سوم مبلغ هدیه تا پایان نیمسال دوم تحصیلی و الباقی براساس شاخص‌های پیشرفت تحصیلی در نیمسال‌های بعدی پرداخت میشود. داوطلبان رتبه‌های دوم تا پانزدهم آزمون کتبی سراسری دوره‌های دکتری تخصصی در سایر کدرشته‌ها که محل تحصیل خود را دانشگاه علم و فرهنگ انتخاب کنند، درصورت پذیرش نهایی از تخفیف ۱۰ تا ۵۰ درصد از کل شهریه برخوردار خواهند بود.  

پرداخت کمک هزینه تحصیلی ماهیانه

دانشگاه فردوسی مشهد اعلام کرد: به پذیرفته شدگان دارای رتبه اول تا سوم سنجش علمی (مرحله اول آزمون دکتری تخصصی) در هر رشته، مشروط بر اینکه در مرحله دوم ارزیابی تخصصی و مصاحبه در دانشگاه نیز رتبه اول تا سوم را در میان مصاحبه شوندگان کسب کنند، تسهیلاتی شامل پرداخت کمک هزینه تحصیلی ماهانه به مدت یکسال، استفاده رایگان از کلیه خدمات ورزشی شامل استفاده از مجتمع آبی پردیس، سالن بدنسازی و کلاس‌های آموزشی، استفاده رایگان ازکارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی و فرهنگی، حمایت از طرح‌های علمی پژوهشی یا اختراعات و ابتکارات دانشجویان دکترا ارائه میشود.

انتهای پیام/1404

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین